خانه / سیاسی / چه کسی در نیویورک بیشتر خرج کرد؟ روحانی یا احمدی‌نژاد!

چه کسی در نیویورک بیشتر خرج کرد؟ روحانی یا احمدی‌نژاد!

نکات پرس، برای مردم نوشت: رئیس دولت یازدهم به نیویورک رفت اما این سفر به احتمال زیاد پرخرج ترین سفر کل تاریخ پس از انقلاب توسط یک رییس جمهور جمهوری اسلامی باشد/ فقط اجاره ی محل اقامت شخص رییس جمهور که یک طبقه ی کامل از سویت رویال هتل می‌باشد در سال 91 (زمان سفر دکتر احمدی نژاد) شبی 30000 دلاره بوده وبا دلار 3000 تومانی میشود 450 میلیون تومان فقط برای اقامت رئیس دولت.

دکتر احمدی نژاد در آخرین سفرخود (نه در اولین) به نیویورک با یک هیات 80 نفره و همراهی 40 خبرنگاردر هتلWarwick New Yorkنیویورک اقامت کرد که با استناد به سایت معتبر www.hotelscombined.com هزینه ی یک شب اقامت در بهترین اتاق یک نفره در ماه سپتامبر 329 دلاربود. با در نظر گرفتن هیات همراه هزینه یک شب اقامت39480 دلار استکه به ازای 5 شب رقم 197400 دلارو با دلار 3000 تومانی می‌شود حدود 592 میلیون تومان.
اما جناب دکتر روحانی همراه با 70 نفر همراه که هیچ خبرنگاری جز خبرنگار ایرنا و واحد مرکزی خبردر بین آنها نیست برای این سفر هتلMillennium UN Plazaکه یکی از 5 هتل بسیار مجلل نیویروک هست راانتخاب کرده اند.
فقط اجاره ی محل اقامت شخص رییس جمهور که یک طبقه ی کامل از سویت رویال هتل می‌باشد درسال 91 (زمان سفردکتر احمدی نژاد) شبی 30000 دلاره بوده که مسلماً هم اکنون بیشتر شده وبا احتساب 5 روز اقامت دکتر روحانی مبلغ150000 هزار دلار بدست می آید که با دلار 3000 تومانی میشود 450 میلیون تومان فقط برای اقامت رئیس دولت.
حال اگر فرض کنیم دیگرهمراهان رییس جمهور که 70 نفر هستند در یک هتل متوسط مانند هتل وارویک اقامت کنند برای 5 شب و با اجاره ی شبی 329 دلار، میشود 345 ملیون تومان.
البته باید گفت که تمام همراهان دکتر روحانی در هتل پلازا اقامت میکنند و حاضر به اقامت در یک هتل ارزان قیمت نشدند.
جمع کل هزینه های سفر رییس جمهور و همراهان ایشان نیز450+345=795 میشود .
که این فقط هزینه ی اقامت شخص رییس جمهور و هیئت همراه در این سفر است. البته در صورتی که هیات همراه در هتلی ارزان مانند هتل دکتر احمدی نژاد اسکان پیدامیکردند و سایر هزینه ها اعم از رفت و آمد و… نیز محسوب نشود.
اما نکته قابل توجه این است که کسانی که دم از تعداد زیاد همراهان دکتر احمدی نژاد و هزینه آن برای کشور و… میزدند، چگونه می‌توانند سفر پرهزینه دولت یازدهم را توجیه کنند؟
علاقه مندان میتوانندهزینه های اقامتی را از سایت معتبرwww.hotelscombined.comکه یک سایت رزرواسیون بین المللی هتل در جهان است دریافت کنند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*