خانه / آخرین اخبار / بدهکار میلیاردی بانکی دستگیر شد / ۳۷۰ میلیارد کلاهبرداری

بدهکار میلیاردی بانکی دستگیر شد / ۳۷۰ میلیارد کلاهبرداری

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی که بیش از ۳۷۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر دارد.

به گزارش ایرنا سردار منوچهر امان اللهی روز سه شنبه در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس اظهار کرد: نیروی انتظامی در راستای وظایف و رسالت ذاتی خود و اجرای فرمان هشت ماده ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در برخورد با مفاسد اقتصادی و بسترسازی برای ایجاد فعالیت های اقتصادی سالم و امن و تحقق عملی شعار مبارزه با فساد اقتصادی و مالی با همکاری و صدور حکم قضایی، یکی از بزرگترین بدهکاران کلان سیستم بانکی استان را دستگیر و روانه زندان کرد.

وی ادامه داد: در پی شکایت یکی از بانک های استان کرمانشاه مبنی بر کلاهبرداری میلیاردی، تیم ویژه ای از کارآگاهان مجرب پلیس آگاهی تحقیقات خود را برای دستگیری متهم آغاز کردند.
وی گفت: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد، متهم به بهانه راه اندازی کارخانه و کارآفرینی در سال ۱۳۹۰ از بانک ۳۷۵ میلیارد ریال وام دریافت کرده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: کارآگاهان در ادامه تحقیقات دریافتند که متهم، قطعه زمینی به متراژ ۱۴۴هزار متر مربع را در شهرک صنعتی فرامان کرمانشاه خریداری و با گذاشتن زمین به ارزش چهار میلیارد ریال به عنوان وثیقه، مبلغ وام خود را در قالب تسهیلات ریالی و ارزی دریافت کرده بود.

فرمانده انتظامی کرمانشاه خاطرنشان کرد: متهم به جای راه اندازی کارخانه و کارآفرینی با وام میلیاردی به فعالیت های غیراقتصادی پرداخته است.

سردار امان اللهی ادامه داد: با تلاش شبانه روزی کارآگاهان پلیس آگاهی کرمانشاه و نیز اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات نامحسوس آنها، محل اختفای متهم در یکی از هتل های شهر کرمانشاه شناسایی شد.

وی در خاتمه گفت: شب گذشته طی یک عملیات ضربتی، متهم دستگیر و با قرار ۱۶۰ میلیارد ریالی روانه زندان شد و به منظور جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال، پلیس با همکاری قوه قضاییه در حال توقیف اموال متهم در شهرهای کرمانشاه و تهران است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*