خانه / بورس و سهام / افزایش ظرفیت پالایشگاه تبریز به بهره‌برداری رسید

افزایش ظرفیت پالایشگاه تبریز به بهره‌برداری رسید

طرح افزایش ظرفیت “شبریز” به منظور افزایش تولید بنزین با ظرفیت ۶ میلیون لیتر در روز به بهره‌برداری رسید.

 فارس طرح بهبود کیفیت و افزایش ظرفیت پالایشگاه تبریز در روزهای ابتدایی مهر ماه راه اندازی شد به طوری که با راه اندازی این پالایشگاه ظرفیت تولید بنزین با استاندارد یورو4 این پالایشگاه به 5 تا 6 میلیون لیتر در روز رسید. همچنین با راه اندازی این طرح ظرفیت تولید گوگرد این پالایشگاه نیز به 20 تن در روز رسیده است.

این گزارش اضافه می کند: ظرفیت تولید بنزین در پالایشگاه‌های نفت حدود 65 تا 67 میلیون لیتر است که با راه اندازی این طرح بنزین سازی ظرفیت تولید این محصول به بیش از 68 میلیون لیتر در روز و با راه اندازی پالایشگاه اصفهان  تولید بنزین کشور به روزانه 70 میلیون لیتر می رسد.

اصغر رمضانی معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اخیرا با اعلام اینکه طرح بنزین سازی پالایشگاه اصفهان سه میلیون لیتر و طرح بنزین سازی پالایشگاه تبریز روزانه یک میلیون لیتر به ظرفیت تولید بنزین کشور اضافه می کند، تصریح کرد: از این رو مهر ماه سالجاری این دو طرح جدید پالایشگاهی در مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

بر اساس برنامه امسال طرح‌های بنزین سازی پالایشگاه اصفهان، تبریز، بندرعباس و طرح نهایی توسعه پالایشگاه لاوان در مدار بهره برداری قرار خواهند گرفت که افزایش 10 میلیون لیتری تولید بنزین مهمترین ویژگی کمی این 4 طرح پالایشی است.

تولید بنزین با اکتان 95، توقف واردات مواد اکتان افزا و جداسازی ترکیبات حلقوی از ترکیب بنزین همچون “بنزن” هم از دیگر مزیت‎های اقتصادی در سه طرح بنزین سازی پالایشگاه‌های اصفهان، تبریز و بندرعباس است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*