خانه / بورس و سهام / ایران ” ۸ میلیارد دلار” برای خرید شرکت‌های ترکیه‌ای کنار گذاشت

ایران ” ۸ میلیارد دلار” برای خرید شرکت‌های ترکیه‌ای کنار گذاشت

 تسنیم،‌ پایگاه اینترنتی ورلد بولتین به نقل از منابع آگاه نوشت ایران در نظر دارد برخی کارخانه ها و شرکت های ترکیه ای را به ارزش مجموع 8 میلیارد دلار خریداری کند.

بر اساس این گزارش، ایران که با تحریم های اقتصادی آمریکا مواجه است و مشکلاتی در زمینه برقراری ارتباط با اقتصاد جهانی دارد مبلغی بالغ بر 8 میلیارد دلار در دبی اندوخته است و آن را در اختیار فردی به نام سامی الان مدیر اجرایی شرکتی به نام اطلس جت قرار داده است.

بر اساس این گزارش ایران در نظر دارد با این مبلغ شرکت هایی از ترکیه مثل اونور ایر،‌اولوسوی و واران را خریداری کند. این سه شرکت که شرکت های مسافرتی هستند در حال حاضر به مهدی شمس از دبی تعلق دارند.

در حالی که روابط ایران و آمریکا به سمت برقراری پیش می رود به نظر می رسد با این معامله پل تجاری بین ایران  و ترکیه نیز ترمیم خواهد شد.

این گزارش افزود: خرید ایران محدود به شرکت های مسافرتی نخواهد شد بلکه ایران همچنین در نظر دارد در بخش مواد غذایی و سوخت ترکیه سرمایه گذاری کند.

معاملاتی که تاکنون نهایی شده است بالغ بر 350 میلیون دلار می باشد.

ایران از مسیر دبی برای افزایش مبادلات خود با ترکیه استفاده می کند. سال گذشته میلادی از هر 6 سرمایه گذاری که وارد ترکیه شدند خاستگاه ایرانی داشتند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*