خانه / آخرین اخبار / گرانترین و ارزان‌ترین کشورها برای تحصیل

گرانترین و ارزان‌ترین کشورها برای تحصیل

«دیلی تلگراف» در گزارشی به بررسی ارزان‌ترین و گران‌ترین کشورها برای تحصیلات آکادمیک پرداخته است.

در این گزارش عنوان شده، گران‌ترین کشور برای ادامه تحصیل استرالیا است، پس از آن کشورهای کره‌جنوبی، سنگاپور، آمریکا و انگلیس قرار دارند. دانشجویان در استرالیا باید سالانه تقریبا ۲۷ هزار و ۲۷۰ دلار صرف هزینه تحصیل و اقامت در استرالیا کنند.

این نشریه انگلیسی اعلام کرد با افزایش شهریه‌ها و هزینه‌های زندگی در انگلیس دانشجویان باید به طور متوسط سالانه ۲۱ هزار پوند برای تحصیل در انگلیس هزینه کنند، زیرا شهریه دانشگاه‌های انگلیس هر سال ۹ هزار پوند افزایش پیدا می‌کند. با توجه به اینکه انگلیس جزء ۵ کشور گران دنیا برای تحصیل است انگلیسی‌ها می‌توانند با تحصیل در یک کشور دیگر مقدار زیادی از هزینه‌های تحصیلی خود را کاهش دهند.

میزان شهریه عامل مهمی است که دانشجویان در انتخاب دانشگاه‌ها مد نظر قرار می‌دهند. در دنیایی که سرمایه عامل بسیار مهمی در کیفیت زندگی افراد است، دانشجویان به دنبال دانشگاه‌های کم‌هزینه‌تر هستند، حتی اگر مجبور شوند در کشور دیگری تحصیل کنند.

لازم به ذکر است ارزانترین کشور برای ادامه تحصیل کشور کنیا است و پس از آن بنگلادش،‌ آرژانتین، نروژ و لهستان قرار دارند. همچنین تحصیل در کشورهایی نظیر هند و روسیه می‌تواند ۵ برابر ارزان‌تر از تحصیل در انگلیس باشد. میانگین هزینه شهریه و هزینه زندگی در هند تقریبا ۳ هزار ۶۳۰ پوند و در روسیه تقریبا ۴ هزار و ۴۵۰ پوند است. علاوه‌ بر این، تحصیل در چین و فرانسه سالانه ۷ هزار پوند هزینه دارد که این مقدار سه برابر ارزان‌تر از تحصیل در انگلیس است، همچنین تحصیل در برزیل ۸ هزار پوند و نیوزلند ۱۳ هزار پوند هزینه دارد.

ارزانترین کشورها برای ادامه تحصیل

ردیف

کشور

هزینه سالانه(دلار)

۱

کنیا

۱,۰۴۱٫۲۰

۲

بنگلادش

۱,۲۷۶٫۴۸

۳

آرژانتین

۲,۱۵۱٫۶۱

۴

نروژ

۲,۱۸۸٫۵۰

۵

لهستان

۲,۳۰۹٫۳۶

۶

اسلونی

۳,۳۰۲٫۳۷

۷

بلاروس

۳,۴۵۰٫۱۱

۸

اوکراین

۳,۵۱۲٫۰۵

۹

هند

۳,۶۲۹٫۶۲

۱۰

اسلواکی

۳,۷۴۱٫۲۳

۱۱

کلمبیا

۴,۰۲۶٫۸۸

گرانترین کشورها برای ادامه تحصیل

ردیفکشورهزینه سالانه
۱استرالیا۲۷,۲۷۷٫۱۶
۲کره‌جنوبی۲۵,۵۶۵٫۹۷
۳سنگاپور۲۵,۳۰۸٫۶۶
۴آمریکا۲۳,۵۹۱٫۷۴
۵انگلیس۲۱,۰۰۰٫۰۰
۶هنگ‌کنگ۲۰,۷۲۰٫۹۱
۷کانادا۱۹,۳۲۲٫۷۲
۸امارات متحده عربی۱۸,۹۵۶٫۷۰
۹سوئیس۱۵,۱۹۹٫۶۱
۱۰ژاپن۱۴,۸۹۶٫۳۳
در گزارش امسال «ورد یونیورسیتی رنکینگ» ۱۳ کشور از جمله کشورهای بلاروس، قبرس، ایسلند و لوگزامبورگ و… به این رتبه‌بندی اضافه شدند. بررسی‌ها نشان داد سه مورد از این کشورها جز ارزان‌ترین کشورها برای ادامه تحصیل هستند.

بهترین کشور ارزانترین کشور

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*