خانه / بورس و سهام / لغو تحریم صنعت لوازم خانگی بعد از نشست نیویورک

لغو تحریم صنعت لوازم خانگی بعد از نشست نیویورک

محمد طحان‌پوربا اشاره به افزايش قيمت لواز خانگي در سال گذشته ، اظهار داشت: البته به دنبال كاهش قيمت دلار در دو ماه گذشته شاهد كاهش‌ قيمت‌ها در اين بازار هستيم.

وي قاچاق لوازم خانگي از مرزهاي بانه را مورد انتقاد قرار داد و افزود: از آنجايي كه هيچ گونه كنترلي بر روي اين محصولات صورت نمي‌گيرد به طور معمول از كيفيت پاييني برخوردار هستند ضمن اينكه هيچ گونه خدمات پس از فروشي شامل آنها نمي‌شود.

وي معتقد است که کنترل این نوع قاچاق کار سختی نیست و اگر مدیریت جدید گمرک با اتحادیه و انجمن لوازم خانگی همکاری کند کاهش این نوع قاچاق برخلاف محصولاتی مانند لوازم آرایشی کار چندان دشواری نیست.

رييس اتحاديه لوازم خانگي در بخش ديگري از سخنان خود از تسهيل واردات لوازم خانگي خبر داد و گفت: براي رشد اين صنعت در كشور بايد يك بازار رقابتي ايجاد شود تا توليد‌كنندگان در يك بازار انحصاري به فعاليت نكنند و به حقوق مصرف‌كننده توجه بيشتري داشته باشند.

وي اضافه كرد: متاسفانه در هنگام افزايش قيمت دلار شاهد بوديم كه برخي از توليدات ايراني كه از وابستگي كمتري به واردات برخوردار بودند افزايش چشم‌گيري را در بهاي محصولات خود اعمال كردند.

طحان‌پور از فراهم شدن امکان ثبت سفارش لوازم خانگی با گشایش «ال.‌سی» ۳۰ درصدی خبر داد و افزود: اين تصميم ظرف روزهاي آينده عملياتي خواهد شد.

رییس اتحادیه کشوری لوازم خانگی با اشاره به نتايج مثبت حاصل از نشست سازمان ملل در نيورك همچنین از ورود ماشین‌آلات ساخت کشور‌های مختلف برای تولید لوازم خانگی با برند معروف به ایران بعد از لغو برخی تحریم‌ها خبر داد و گفت: یک کارخانه ایتالیایی و یک کارخانه کره‌ای برای تولید یخچال فریزر، مایکروویو، ظرفشویی، جاروبرقی و لوازم برقی دیگر راه‌اندازی شده‌اند و دو برند لوازم خانگی ترکیه‌ای در راه هستند. یک کارخانه کره‌ای نیز در حال نصب تجهیزات برای راه‌اندازی کارخانه است و تا پایان سال جاری، محصولات آنها با نام برند خودشان وارد بازار خواهد شد.

وی افزود: این اتفاق طبیعی است که در ابتدا مونتاژ این کالاها در کشور صورت گیرد و پس از آن سازندگان داخلی در ساخت این کالاها مشارکت داشته باشند. پژو نیز در ابتدا فقط مونتاژ می‌شد، اما پس از گذشت زمان مناسب، بسیاری از قطعات آن در کشور ساخته شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*