خانه / بورس و سهام / شایعات و شنیده های بورس ” کگل ، کچاد ، کنور ، و احیا ، پتروشیمی جم ، ومعادن و تاپیکو ” (7 مهر 92)

شایعات و شنیده های بورس ” کگل ، کچاد ، کنور ، و احیا ، پتروشیمی جم ، ومعادن و تاپیکو ” (7 مهر 92)

انتشار شایعاتی مبنی بر امکان فروش بخشی از سنگ آهن شرکتهای سنگ اهنی در بازار به قیمت بازار آزاد نمادهای کگل و کچاد و کنور را به صف خرید کشانده است.

برخی شنیده ها حاکی از تعدیل مثبت درآمدی در گزارش شش ماهه پتروشیمی جم می باشد و همین امر نیز سهام این شرکت را در کانون توجه قرارداده است.

شنیده شده در پی افزایش قیمت اکثر سهام زیر مجموعه ومعادن از جمله کچاد و کگل و کنور،خالص ارزش داراییهای این سهم به بیش از 1000 تومان افزایش یافته که با احتساب حداقل 70 درصد از آن برای تعیین سطوح ارزندگی،افزایش قیمت این سهم ارزنده معدنی تا محدوده قیمتی 700 تومانی بزودی رخ خواهد داد.

شنیده شده در پی افزایش قیمت اغلب سهام زیر مجموعه تاپیکو از جمله شفن و شخارک و شاراک و جم – خالص ارزش داراییهای تاپیکو به بیش از 6000 ریال افزایش یافته که با احتساب حداقل 70 درصد از آن برای کشف ارزش ذاتی،سطوح ارزندگی سهم 420 تومان بدست می آید لذا انتظارات از رشد بیشتر قیمت سهم طبیعی است.

گفته شده با انتشار خبر آزادسازی قریب الوقوع نرخ سنگ آهن و امکان یافتن فروش این محصول ارزشمند به قیمتی فراتر از نرخ مقرر در معاملات قبلی، سهام گروه سنگ آهنی از جمله واحیا در فرابورس حضور دارد؛در حال رشد و ترقی است واحیا بیش از 5 میلیون تن سنگ آهن عیار بالا بر روی کف معدن دارد که با کمترین هزینه قابل برداشت و فرآوری است سود اعلامی هر سهم واحیا 507 ریال به بازار اعلام شده که بزودی تا 1000 ریال تعدیل مثبت دارد.

قیمت سهام : 1392/07/07

کچاد : 8,288

کگل : 10,183

کنور : 18,803

ومعادن : 7,358

پتروشیمی جم : 16,620

تاپکو : 3,779

نما بورس

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*