خانه / آخرین اخبار / خودرو شاسی بلند کارکرده و دست دوم چقدر آب می‌خورد؟

خودرو شاسی بلند کارکرده و دست دوم چقدر آب می‌خورد؟

خودروهای شاسی بلند به دلیل امنیت و فضای داخلیِ بیشتر از طرفداران بی‌شماری برخوردار است که البته برای خرید آن‌ها باید پول خوبی پرداخت.

شاید با خود فکر کنیم که هیچگاه پول خرید خودروهای شاسی بلند شکیل را نداشته باشیم. البته پر بیراه هم فکر نکرده‌اید! راه جایگزین شاید خرید خودروهای کارکرده باشد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. البته وجه اشتراک خودروهایی که در ادامه خواهید دید، «سامانه چهار چرخ محرک» است که در تمامی آن‌ها به کار گرفته شده است. در نهایت توجه داشته باشید که قیمت این خودروها در بازار انگلستان و به ازای هر پوند، ۵۳۰۰ تومان محاسبه شده است.

خودروی BMW X5
سال تولید: (۲۰۰۶ – ۱۹۹۶)
قیمت کارکرده: ۱۵٫۹۰۰ تا ۶۸٫۹۰۰ میلیون تومان
خودروی ب ام و X5 توانست انقلابی به را بیندازد، چرا که تمام خودروهای مجهز به سامانه چهار چرخ محرکِ پیش آن از تجربه رانندگی خوبی را در اختیار راننده قرار نمی‌داد. حالا چند سالی از ساخت آن می‌گذرد و بسیاری پول خرید آن را دارند. البته این را هم بگوییم که مدل دیزل این خودرو از محبوبیت بسیار بیشتری برخوردار است، ولی اگر هزینه کمتر مدنظرتان است بهتر است مدل مجهز به موتور V8 را تهیه کنید.

قیمت خودرو کارکرده قیمت خودرو دست دوم فروش خودرو دست دوم

تویوتا RAV4
سال تولید: (۲۰۰۵-۲۰۰۰)
قیمت کارکرده: هشت تا ۲۶٫۵۰۰ میلیون تومان
اگر کارکرده‌ی تمیز این خودرو را گیر بیاورید، بسیار برد خواهید کرد. ظاهر ماشین بسیار دلنشین بوده و تجربه رانندگی با آن فوق‌العاده است. در این بازه قیمتی، هیچ خودروی بهتری را پیدا نخواهید کرد. ضمنا مدل دو لیتری بنزین سوزِ آن نیز جواب خود را پس داده است.

قیمت خودرو کارکرده قیمت خودرو دست دوم فروش خودرو دست دوم

اسکودا یِتی (۲۰۱۵-۲۰۰۹)
قیمت کارکرده: ۳۹٫۷۰۰ تا ۱۳۲٫۵۰۰ میلیون تومان
این خودرو در جمهوری چک ساخته شده و نام آن کمتر شنیده شده است، اما این دلیل نمی‌شود که کیفیت پایینی داشته باشد. ظاهر خودرو کمی متفاوت اما دوست داشتنی است. البته یتی در دو مدل چهار چرخ متحرک و دو چرخ متحرک به بازار عرضه شده است. کیفیت ساخت اسکودا یتی (Skoda Yeti) بالا است و شما را کاملا راضی نگه می‌دارد.

قیمت خودرو کارکرده قیمت خودرو دست دوم فروش خودرو دست دوم

فیات پاندا (۲۰۱۲-۲۰۰۴)
قیمت کارکرده: ۹٫۱۰۰ تا ۳۱٫۸۰۰ میلیون تومان
خودروسازی فیات یکی از کهنه‌کارهای ایتالیا و حتی اروپا است. مدل پاندای فیات درست مانند بز کوهی چابک است، چرا که علیرغم جثه کوچکش می‌تواند از هر مسیر عبور کند. مدل استاندارد پاندا هم برای استفاده داخل شهر و هم برای مسیرهای کوهستانی بالاخص در فصل سرما گزینه‌ای مناسب محسوب می‌شود. البته مدل کراسِ این خودرو به دلیل اینکه به سیستم قفل دیفرانسیل مجهز است، می‌تواند شما را راضی‌تر نگه دارد.

قیمت خودرو کارکرده قیمت خودرو دست دوم فروش خودرو دست دوم

لند روور: رنج روور (۲۰۱۲-۲۰۰۲)
قیمت کارکرده: ۲۶٫۵۰۰ تا ۲۶۵٫۵۰۰ میلیون تومان
سلطنتی‌ترین خودروی فهرست همین رنج روور زیبا است. وجهه‌ی رنج روور در طول دهه‌ها تکامل یافته و حالا کمتر خودروسازی با آن در رقابت است. این شاسی بلند از نظر ظاهری شیک و از نظر فنی نیز کاملا قابل اعتماد است. نکته‌ای که هنگام خرید رنج روور باید حواستان باشد این است که خودرو از نظر فنی در وضعیت سالمی باشد، در غیر این صورت غیر قابل اعتماد است چرا که هزینه‌های تعمیر آن زیاد تمام می‌شود.

قیمت خودرو کارکرده قیمت خودرو دست دوم فروش خودرو دست دوم

هوندا CR-V
سال تولید: (۲۰۰۶-۲۰۰۱)
قیمت کارکرده: هشت تا ۳۷٫۱۰۰ میلیون تومان
این مدل هندا نیز بسیار مقرون به صرفه است، زیرا با پرداخت پول کم صاحب یک خودروی خوب شده‌اید. هندا سی آر وی تجربه‌ی رانندگی حرفه‌ای و قابل اعتماد را در اختیار راننده می‌گذارد. تنها نقطه ضعف این مدل، مصرف نسبتا بالا در مدل بنزین سوز آن است که این ایراد با توجه به قیمت پایین آن قابل چشم‌پوشی است.

قیمت خودرو کارکرده قیمت خودرو دست دوم فروش خودرو دست دوم

مزدا CX-5
سال تولید: (۲۰۱۵-۲۰۱۲)
قیمت کارکرده: ۶۶٫۲۵۰ تا ۱۵۹ میلیون تومان
خودروهای مزدا معمولا دارای امکانات فراوانی هستند که این مدل نیز از این قاعده مستثنی نیست. مصرف سوخت پایین، مبلغ مقرون به صرفه و طراحی مدرن ویژگی تمام اعضای خانواده مزدا است. این مدل اما علاوه بر تمام پیش‌نیازهای مزدا، تجربه‌ی رانندگیِ فوق‌العاده‌ای به راننده می‌دهد.

قیمت خودرو کارکرده قیمت خودرو دست دوم فروش خودرو دست دوم

ولوو XC90
سال تولید: (۲۰۱۵-۲۰۰۲)
قیمت کارکرده: ۲۱٫۲۰۰ تا ۱۸۵٫۵۰۰ میلیون تومان
خودروسازی ولوو در طراحی و ساخت خودروهای سبک و سنگین جواب خود را پس داده است. ولوو به سفر خانوادگی اهمیت می‌دهد و به همین دلیل، خودروهای خود را متناسب با یک خانواده طراحی می‌کند. ایا هفت صندلی کافی نیست؟ در این خودرو هفت صندلی تعبیه شده که البته کولر خودرو جوابگوی فضای داخلی بزرگ آن نیز هست. موتور پنج سیلندر دیزلی آن تجربه بی‌نظیری را در اختیار راننده می‌گذارد.

قیمت خودرو کارکرده قیمت خودرو دست دوم فروش خودرو دست دوم

سوبارو فورستر (۲۰۰۹-۲۰۰۲)
قیمت کارکرده: ۱۰٫۶۰۰ تا ۳۱٫۸۰۰ میلیون تومان
سوبارو چیزی بین یک فیات غول‌پیکر و یک خودروی لوکس پرسرعت است. سوبارو فورستر به دلیل فیزیکی که دارد می‌‎تواند در تمام شرایط پاسخگوی نیاز شما باشد. قیمت پایین آن شاید مهمترین نکته‌ی آن باشد که خریدش را برای بسیاری از خانواده‌های سطح متوسط میسر می‌سازد.

قیمت خودرو کارکرده قیمت خودرو دست دوم فروش خودرو دست دوم

لند روور: دیسکاوری (۲۰۱۵-۲۰۰۴)
قیمت کارکرده: ۳۹٫۷۰۰ تا ۱۲۷٫۲۰۰ میلیون تومان
بی‌دلیل نیست که لند روور دیسکاوری به این میزان از محبوبیت دست پیدا کرده است. ظاهر شیک و طراحی داخلیِ فوق‌العاده‌ی آن نگاه هر اتومبیل دوستی را به خود جلب می‌کند. از نکات ویژه‌ی دیسکاوری می‌توان به صندلی‌های بزرگ آن اشاره کرد. در خرید آن توجه کنید که سالم باشد، زیرا هزینه تعمیر خودروهای لند روور معمولا بالا است.

قیمت خودرو کارکرده قیمت خودرو دست دوم فروش خودرو دست دوم

منبع: Telegraph
ترجمه: وبسایت فرادید

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*