خانه / آخرین اخبار / چرا مردم نباید راحت باشند؟

چرا مردم نباید راحت باشند؟

بانک مرکزی اخیرا در اطلاعیه ای عجیب دستوری صادر کرد که بر اساس آن مردم ازین پس به وسیله موبایل نمی توانند بسیاری از کارهای روزمره بانکی و بیمه ای خود را به راحتی سابق انجام دهند .

به گزارش پارسینه، اطلاعیه بانک مرکزی به شاپرک دستور می داد که از ۱۵ مهر همه موارد تراکنش خرید با موبایل را مسدود کند  یعنی مواردی که به تراکنش خرید با موبایل می انجامد ممنوع شود؛ همچنین مردم دیگر نتوانند با موبایل از مانده حساب خود آگاه شوند یا به وسیله آن خط خود را شارژ کنند.

این اطلاعیه در حالی صادر شد که بانک مرکزی هیچ راه جایگزینی برای موبایل ارائه نکرده است و تاکید نکرده که مردم با چه وسیله ای باید کارهای روزمره خود راانجام دهند؛ آیا بهتر است با  مراجعه حضوری به بانک ها دفترچه خود را در اختیار باجه قرار دهند و مانده گیری کنند یا بهتر است به  صفخات اینترنتی بانک ها مراجعه و مانده گیری و خرید کنند.

اطلاعیه بانک مرکزی در حالی صادر شد که  در بسیاری از نقاط کشور و  به خصوص در مناطق محروم؛ نفوذ اینترنت هنوز ضعیف است و مردم هزینه خرید اینترنت برای یک ماه خود را هم ندارند.

از سوی دیگر در تهران هم  مشکلات حمل و نقل عمومی بیداد می کند و  مهم ترین علت آلودگی هوای تهران هم اگزوزهای ماشین های شهر است که به یقین در همین فصل به زودی شاهد اخطارهایی برای کمتر استفاده کردن از خودروهای شخصی خواهیم بود.

بر اساس این گزارش شرکت آپ که زیرمجموعه شاپرک است از ۱۵ مهر به دستور بانک مرکزی عمل کرد و فقط راه را برای خرید بیمه نامه های زلزله، سیل، آتش سوزی و حوادث سفر باز گذاشت تا در شرایطی که مردم از حوادث سفر و خطرات احتمالی زلزله و اتش سوزی و سیل های شدید بی خبر هستند، بدون نیاز به اینترنت منازل و اعضای خانواده شان را به راحتی بیمه کنند.

حال سئوال ساده اینجاست “چرا مردم نباید راحت باشند؟” چرا مردم را آزار می دهیم؟! نظر شما چیست؟ تجربه های خود در این زمینه را با ما و مخاطبان پارسینه در میان بگذارید:

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*