خانه / آخرین اخبار / چرا وقتی اصلاح طلبان سرکارند قیمت نفت ارزان میشود؟

چرا وقتی اصلاح طلبان سرکارند قیمت نفت ارزان میشود؟

در دهه ۸۰ نیز وقتی آقای زنگنه وزیر نفت بود قیمت نفت کاهش شدیدی یافت و با ارزانی قابل توجهی مواجه شد

یک اقتصاددان با انتقاد از رفتار و دیپلماسی نفتی مدیریت کنونی وزارت نفت به خبرنگار تراز گفت: واقعا سوال این است چرا هر وقت اصلاح طلبان سرکارند قیمت نفت ارزان میشود، به نظر میرسد پاسخ به این سوال خیلی چیزها را روشن میکند. دکتر عبدالمجید شیخی اضافه کرد: امروز قیمت نفت بدترین روزهای خود را سپری میکند، به یاد دارم سال گذشته، وقتی دولت آقای روحانی میخواست لایحه بودجه ۹۴ را تقدیم مجلس بکند، آقایان در مقابل اصرار نمایندگان مجلس که تاکید میکردند باید قیمت نفت در بودجه زیر ۵۰ دلار گنجانده شود میگفتند، نخیر، قیمت بالا میرود.
نویسنده کتاب توسعه و برنامه ریزی در اقتصاد ایران اضافه کرد: به یا دارم آقای نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: پیش بینی ما این است که قیمت نفت در سال ۹۴ به بالای ۸۰ دلار میرسد!

شیخی با انتقاد از پیش بینی های نفتی دولت یازدهم گفت: باید از مسولان دولت سوال کرد بس پیش بینی هایتان چه شد؟ چرا پیش بینی های شما درست از آب نیامد؟ وی گفت: به نظرم باید پاسخ این سوال را برویم و از وزیر نفت دولت یازدهم بپرسیم؟ برای خود من خیلی جالب است که چرا وقتی اصلاح طلبان اداره امور اقتصادی-سیاسی کشور را برعهده میگرند نفت ارزان میشود؟!
این اقتصاددان ادامه داد: در دهه ۸۰ نیز وقتی آقای زنگنه وزیر نفت بود قیمت نفت کاهش شدیدی یافت و با ارزانی قابل توجهی مواجه شد که باید بررسی شود دلیل آن چه بوده است؟ آیا میشد با دیپلماسی نفتی قیمت نفت را افزایش داد که بنده معتقدم امکان پذیر است.وی اضافه کرد: در دوره دولت اصلاحات نیز وقتی اصلاح طلبان سرکار بودند، قیمت نفت به ۷ و ۸ دلار و الان به ۴۳ دلار رسیده در حالی که در دولت نهم به ۱۴۰ دلار رسیده بود واین مسئله برای من خیلی جای سوال دارد.

منبع : تراز

یک نظر ثبت شده

  1. خداییش شما ایرانو چی فزض کردین؟ما کجای این بتزار بزرگیم؟این حضرت اقا بد نیست مطالعه کند

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*