خانه / آخرین اخبار / سگ جان ترین وسایل نقلیه جهان! + عکس

سگ جان ترین وسایل نقلیه جهان! + عکس

خودروهای زیادی هستند که به خاطر مصرف پایین سوخت، یا لوکس بودن، یا ایمنی مشهورند. اما خودروهای دیگری هستند که اصولاً طبق استاندارد دیگری ساخته شده‌اند. خودروهایی که بناست حتی از جهنم هم سالم بیرون بیایند.

مجله ساتین : این وسایل نقلیه ساخته شده‌اند تا با بدترین شرایطی که بین نقطۀ A تا نقطۀ B ممکن است روی دهد، دست و پنجه نرم کنند و همچنان مسافرانشان را به سلامت به مقصد برسانند. در زیر با بهترین‌های این دسته آشنا می‌شوید:

وانتهای سگ جان 
اگر می‌خواهید هامردارها به شما حسودی کنند، “پارامونت مارائودر” را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این خودروی زرهیِ ساخت آفریقای جنوبی نزدیک به ۱۳۰۰۰ کیلو وزن دارد و در دو مدل ۴ چرخ و ۶ چرخ عرضه می‌شود. این خودرو تحمل انفجار هشت کیلو تی‌ان‌تی را که دقیقاً زیرش منفجر شود را دارست.

مارائودر بهترین خودرو امن ترین خودرو Marauder

برای رانندگانی که به دنبال خودرویی به تقریباً به سرسختی مارادر هستند، ولی با ۸ کیلو تی‌ان‌تی سر و کار ندارند، تویوتا هایلوکس مناسب است. در آزمایشی در برنامۀ تخته گاز روی این ماشین صورت گرفت، ابتدا آن را به درخت کوبیدند، سپس چندین ساعت آن را در اقیانوس غرق کردند، و دست آخر آن را آتش زدند، اما موتور هایلوکس هر بار روشن شد و ماشین به کارش ادامه می‌داد.

مارائودر بهترین خودرو امن ترین خودرو Marauder

لیموزینی که شوخی ندارد 
خودروهای لوکس معمولاً خیلی سرسخت و غیرقابل نفوذ به نظر نمی‌رسند. مگر اینکه منظورتان “کادیلاک وان“، خودروی رییس جمهور آمریکا باشد. این لیموزین به “هیولا” مشهور است.

مارائودر بهترین خودرو امن ترین خودرو Marauder

سرویس مخفی جزییات ساخت لیموزین رییس جمهور آمریکا را منتشر نکرده، اما نکات زیر را دربارۀ آن می‌دانیم. هیولا به خاطر دارا بودن درهای زرهی ۸ اینچی و شیشه‌های ۶ اینچی ضد گلوله می‌تواند در برابر گلوله و بمب مقاومت کند. این خودرو همچنین دارای سیستم اطفای حریق بوده و اتاقک آن بدون هیچ روزنه‌ای است تا بتواند سرنشینانش را در مقابل حملات شیمیایی حفظ کند. کادیلاک همچنین دارای لاستیکهای ران فلت (ضدپنچری) تقویت شده است و در زیر جلوپنجرۀ آن دوربینهای دید درشب تعبیه شده است.

سرویس مخفی آمریکا این لیموزین‌ها را با همکاری تیم تحقیق و توسعۀ جنرال موتورز می‌سازد و هر یک از ۱۲ عدد کادیلاکی که از این نمونه ساخته شده، حدود ۱٫۵ میلیون دلار قیمت دارد.

مارائودر بهترین خودرو امن ترین خودرو Marauder

هواپیمای جان سخت 
هواپیمای فِیرچایلد ریپابلیک اِی ۱۰، به گراز مشهور است. در اِی ۱۰ چندین عضو اضافی تعبیه شده است تا این هواپیما حتی پس از اصابتهای شدید نیز بتواند به پروازش ادامه دهد. اِی ۱۰ دارای یک سیستم هیدرولیک اضافی و یک سیستم پشیتبانی مکانیکی است که می‌توانند پس مورد حمله قرار گرفتن هواپیما، آن را همچنان روی هوا نگاه دارند. تانکر سوخت این هواپیما از خودترمیم شونده است و یک زره تیتانیومی از خلبانان و کنترلهای پرواز محافظت می‌کند.

مارائودر بهترین خودرو امن ترین خودرو Marauder

 فرادید

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*