خانه / آخرین اخبار / داعش بازار سرامیک ایران را خراب کرد؟

داعش بازار سرامیک ایران را خراب کرد؟

میزان صادرات مواد معدنی در شش ماهه دوم سال جاری بیشتر از این کاهش پیدا می‌کند

مجله ساتین ،دبیرکل اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی از کاهش ۴۰ درصدی صادرات مواد معدنی ایران در ۶ ماهه اول سال خبر داد و  داعش  را مسوول کاهش صادرات محصولات سرامیکی ایران به کشورهای منطقه دانست.

کامران وکیل با اشاره به سقوط قیمت مواد معدنی در بازار جهانی اظهار کرد: در دو سال اخیر به دلیل وخامت رکود اقتصادی چین صادرات مواد معدنی به بازاهای جهانی کاهش پیدا کرده و حجم خرید کشورهای هدف از ایران افت جدی پیدا کرده است.

او با بیان اینکه پایانه صادراتی عمده مواد معدنی ایران چین است، افزود: کاهش قیمت سنگ‌آهن و مس در بازارهای جهانی سبب شده میزان صادرات مواد معدنی نسبت به سال‌های گذشته کاهش پیدا کند و بازار مصرف چین از کشورهای دیگر اشباع شود.

دبیرکل اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی با بیان اینکه صادرات مواد معدنی در ۶ ماهه اول سال ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: با برداشته شدن تحریم‌ها امیدواریم شرکای جدیدی برای همکاری با ایران در صنایع معدنی ورود پیدا کنند و بتوانیم سهم بیشتری از بازارهای جهانی را از آن خود کنیم.

وکیل با اشاره به مشکلات تولیدکنندگان مواد معدنی در کشور پیش‌بینی کرد: میزان صادرات مواد معدنی در شش ماهه دوم سال جاری بیشتر از این کاهش پیدا می‌کند زیرا تا برداشته شدن کامل تحریم‌ها وضعیت صادرات‌مان همانند شش ماهه اول سال است.

دبیرکل اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی افزود: بازارهای دیگر صنایع معدنی مانند کاشی و سرامیک هم به دلیل نفوذ داعش و ناامنی‌های موجود در عراق کاملا از بین رفته است.

منبع: اقتصاد نیوز

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*