خانه / آخرین اخبار / درگذشت شوک آور “ریحانه بهشتی” یک ورزشکار جوان دیگر + علت فوت

درگذشت شوک آور “ریحانه بهشتی” یک ورزشکار جوان دیگر + علت فوت

خبر کوتاه بود و شوک آور. اینکه یک ورزشکار خراسانی و البته مشهدی که تا دیروز سر کلاس های مدرسه به دانش آموزان درس می داد و در میادین ورزشی مقام به دست می آورد، حالا روی تخت بیمارستان باشد. اما این همه ماجرا نبود چرا که ریحانه بهشتی، بانوی قهرمان ورزشکار و مادر مهتای ١١ماهه دیگر چشمش را بر روی این جهان بسته است و تنها قلبش می زند تا اعضای بدنش به بیماران نیازمند اهدا شود و خیلی سریع پربکشد به آسمان و دوباره در کنار برادر شهیدش یعنی پرویز بهشتی، خاطرات دوران کودکی شان را با هم مرور کنند.

علت مرگ ورزشکاران حوادث مشهد بیوگرافی ریحانه بهشتی اخبار مشهد
مرگ مغزی ریحانه

بامداد دوشنبه هفته گذشته وقتی ریحانه در خانه مادرش به یک باره دچار سرگیجه شد. تلاش خانواده برای اینکه وی را آرام کنند بی نتیجه بود و ریحانه از سردرد روی پایش هم نمی توانست بایستد. تماس خانواده با اورژانس هم فایده ای نداشت و آن ها برای سردرد خودشان را به منزل این ورزشکار نرساندند تا خانواده ریحانه به همراه یکی دیگر از بستگانشان وی را به بیمارستان فارابی منتقل کنند. بعد از بستری شدن ریحانه و عمل جراحی، این بانوی ورزشکار به کما می رود و درنهایت نیز دچار مرگ مغزی می شود و برای اهدای اعضای بدنش به بیمارستان منتصریه مشهد منتقل می شود.

انتقال به بیمارستان منتصریه

حالا همه چیز رنگ دیگری به خودش گرفته است. بانوی قهرمان ورزشکار حالا دیگر روی پیست دوومیدانی نمی دود و این بار دارد بندهای کفش هایش را محکم می کند تا به سمت بهشت پرواز کند. بعد از پیگیری هایی که انجام می دهیم بالاخره خانواده ریحانه را مجاب می کنم تا چند کلامی را با آن ها به گفتگو بنشینم، اما واقعا در این اوضاع چه می شود از همسر و مادر و برادر ریحانه پرسید.

خودم را به بیمارستان منتصریه می رسانم تا با آن ها گفتگو کنم. به ورودی بیمارستان که می رسم نگهبان سوال می کند که کارت چیست و وقتی می گویم برای تهیه گزارش از ریحانه بهشتی آمده ام خانواده او را که مقابل اورژانس بودند، نشانم می دهد.

کمی قدم هایم سست می شود که آخر چه چیزی از این خانواده داغ دار می شود پرسید. به هر جان کندنی بود خودم را به جلوی در اورژانس می رسانم و خودم را به خانواده ریحانه معرفی می کنم.

رضایت ریحانه از اهدای اعضای بدنش

مادر ریحانه که دوران سخت روزگار حسابی چین و چروک روی صورتش انداخته است، بدون اینکه بخواهد غم سنگین دلش را نشان دهد، می گوید: همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاد، نمی دانیم اصلا چه شرایطی بود. تا قبل از این اتفاق او می گفت و می خندید اما به یک باره دچار این سرگیجه شد و بعد هم که اورژانس نیامد و مجبور شدیم خودمان او را به بیمارستان منتقل کنیم. وجیهه موسوی ادامه داد: وقتی به بیمارستان رسیدیم از سر او عکس گرفتند و پزشکان گفتند که در سرش لخته خون دیده می شود و باید خیلی زود عمل شود. این کار هم انجام شد و ما منتظر بودیم تا به هوش بیاید اما گویا بعد از آن هم دوباره دچار سکته مغزی شد و دیگر به هوش نیامد و پزشکان اعلام کردند که دچار مرگ مغزی شده است. او در پاسخ به سوالم درباره اینکه با اهدای اعضای دخترت چگونه کنار آمدی، گفت: این کار را خودش قبول کرده بود و من هم راضیم به رضای خدا. من مادر شهید هستم و از این ایثار و فداکاری ها در خانواده ما و دیگر شهدا کم نبوده است حالا نیز از اینکه اعضای بدن دخترم قرار است به بیماران نیازمند اهدا شود، واقعا خوشحال هستم. می دانم که نوه ام نیز در آینده می تواند مادرش را به خوبی حس کند.

بغض همسر ریحانه

همسر مرحومه بهشتی نیز درباره همسرش می گوید: واقعا برایم سخت است که او را دیگر در کنارم نمی بینم. بغض به حامد عجمی نژاد که او هم اتفاقا دبیر ورزش آموزش و پرورش است، امان نمی دهد و شروع به گریه می کند. وی ادامه می دهد: ریحانه در دوومیدانی فعالیت داشت و در این رشته در مسابقات کشوری و استانی مقام های زیادی را به دست آورده بود و چند سال هم مربی تیم دوومیدانی بانوان استان بود. در کنار دوومیدانی به بسکتبال هم می پرداخت و در این رشته نیز به مربیگری فعالیت داشت و آمادگی جسمانی نیز کار می کرد. عجمی نژاد درباره اهدای اعضای بدن همسرش گفت: خودش واقعا به این کار راضی بود و چند سال قبل نیز کارت اهدای عضوش را دریافت کرده بود و حالا نیز قرار است کلیه ها، کبد، قرنیه و پوست وی به بیماران نیازمند اهدا شود.

فرهنگ اهدای عضو باید رواج پیدا کند

محمدجعفر بهشتی برادر ریحانه هم که در کنار مادرش نشسته است، می گوید: ریحانه دختر خوش قلبی بود و می دانم که هیچ کس از او هیچ دلگیری ندارد. او اضافه می کند: ریحانه در بخش رضویه مشهد و در مقطع ابتدایی تدریس می کرد و معلم ورزش دانش آموزان بود. طی این چند روز نیز شاگردان او خیلی دعا کردند اما چه کنیم که باید تسلیم تقدیر خداوند باشیم و راضی هستیم به رضای خداوند. ما دوست داریم فرهنگ اهدای عضو در جامعه بیشتر رواج پیدا کند.

ریحانه تا بهشت می دود

یکی از پزشکان بیمارستان نیز درباره مرگ مغزی ریحانه می گوید: طبق قوانین باید یک تیم ۵نفره از پزشکان مرگ مغزی را تایید کنند تا اهدای عضو انجام شود. امروز نیز اگر مشکل خاصی پیش نیاید این کار انجام خواهد شد و اعضای بدن این ورزشکار به بیماران نیازمند اهدا خواهد شد. بعد از گفتگو با خانواده ریحانه سری به اورژانس بیمارستان می زنم. ریحانه روی تخت بیمارستان چشمانش را بسته است اما قلبش می زند. دستگاه ها و تجهیزات مختلف پزشکی به او متصل هستند اما او دیگر بلند نخواهد شد. مسیری که حالا ریحانه ٢٧ساله قرار است طی کند راهی است تا بهشت و حالا او باید از آسمان و در کنار برادر شهیدش نظاره گر بزرگ شدن ثمره ١١ماه زندگی اش یعنی مهتا باشد. دختری که شاید در آینده راه مادرش را در ورزش بپیماید تا یاد او را زنده کند.

منبع: افکار

۱۵ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. ابراهىم پورجوادى پوستىن سراىى

  خدا بىامرزد ان شاءالله بحق اىن ماه عزىز خداوند با زىنب کبرى(س)محشورش کند

 2. عمه جونم دلم برات خیلی تنگ میشه عزیزم همیشه مایه ى افتخار ما هستی عمه خیلی دوست دارم ومارو سر بلند کردی

 3. روحشون شاد و یادشون برای همیشه تو دلا زنده خواهد ماند… واقعا اتفاق بسیار غم انگیزیه در حدی که من همین الان نمیتونم جلو اشکامو بگیرم اما چه میشه کرد که باید در مقابل غذا و قدر الهی تسلیم بود…دعا میکنم که ریحانه خانوم تو بهشت با حضرت زهرا محشور بشن و بهترین جایگاه نصیبشون بشه…اللهم صل علی محمد و آل محمد

 4. خداوندرحمتش کند برادر منم ۲۰ ساله هیپوکسی مغزی ومرگ مغزی ۵ ماه پیش شده از همه التماس دعا وطلب مغفرت لرای خودم وبرادرم وریحانه خانم رادارم

 5. اینجانب به نمایندگی از جامعه ورزشی فوت همکارخوبم روبه تمامی ورزش دوستان تسلیت عرض مینمایم به امیدآرامش روح این بزرگوار
  ریحانه جان تودرقلب تک تک ما بخصوص گیرنده های اعضاء زنده خواهی ماند

 6. چرا از امام رضا ع نخواستن شفاعتشو بکنه و شفاش بده ،

  • لایق تو امثال تو فحش هم نیس…..خدا اجازه شفاعت رو به امام داده حالا هر کس رو خودش صلاح بدونه خدا شفا میده.تو هم برو با داعش …

 7. خدا به خانواده ش و به خصوص همسرش صبر بده
  امیدواره مهتا کوچولو راه مادرش رو ادامه بده
  روحش شاد و یادش گرامی

 8. خدا رحمتش کنه واقعا متاثر شدم. روحش شاد راهش پر رهرو باد

  در قران هست که کسی که جان یک نفر را نجات بده انگار جان کل مردم دنیا رو نجات داده

 9. خداوند قرین رحمتت کنددخترعموی عزیزمان.
  تا ابد یادت در خاطر همه خواهدبود…

 10. گروه کوهنوردی نشاط

  خانواده محترم عجمی نژاد با نهایت تاسف مصیبت درگذشت مرحومه مغفوره خانم ریحانه بهشتی را از صمیم قلب به شما جامعه ورزشی تسلیت عرض می نماییم

 11. خدا از حق خود می گذرد اما بنده خدا ممکنه از حق خود نگذره…
  امیدوارم که حق کسی رو ضایع نکرده باشه مخصوصا برای بدست آوردن شغل…
  بهرحال طلب آمرزش از خدای منان

  • اقای مجید!!!!کاش درونت هم مثل اسمت بود…دخترخاله ی من از این برچسبی که زدین مبری ست…کافر همه را به کیش خود پندادر..کاش کمی فرهنگ داشتی…هیهات…به خاطر این حرفی که زدی حلالت نمیکنم…خدا از حق خودش میگذره اما از حق بنده هاش…

 12. حامدجان تسلیت

 13. باورم نمیشه ریحانه عزیزم,اون نگاه معصومت و اون لبخند زیبات هیچ وقت از ذهنم پاک نمیشه,اطمینان دارم که جات تو بهشته.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*