خانه / آخرین اخبار / قوی ترین سگ های جهان در چین + عکس

قوی ترین سگ های جهان در چین + عکس

دانشمندان چینی موفق شدند با کمک مهندسی ژنتیک، سگ‌هایی را به دنیا آورند که از نظر عضلانی قدرتمندتر هستند. پژوهشگران امیدوارند که بتوانند بیماری‌های انسانی نظیر پارکینسون و تحلیل عضلانی را به این سگ‌ها انتقال دهند.
 دانشمندان چینی با دستکاری ژن های حیوانات توانستند برای اولین بار سگ هایی را به دنیا آورند که از نظر عضلانی قوی تر هستند. به گزارش ژورنال ام آی تی تکنولوژی ریویو، این دانشمندان توانستند با حذف یک ژن خاص سگ هایی از نژاد بیگل را به دنیا آورند که از حیث عضلانی، دو برابر قوی تر از سگ های معمولی هستند.
مهندسی ژنتیک قیمت سگ سگ نژاد ویپت بهترین نژاد سگ Whippet

لیانگژو لای، یکی از پژوهشگران پروژه، به این ژورنال گفت: «سگ های جهش یافته ماهیچه های قوی تری داشته و انتظار می رود که سریع تر بدوند. این دسته از سگ ها می توانند برای شکار، مصارف نظامی و پلیس به کار گرفته شوند.»

حال این گروه می تواند کار خود را گسترش دهد و با کمک علم ژنتیک، سگ های دیگری را به دنیا آورد. از جمله، می توان به سگ هایی اشاره کرد که حامل بیماری های انسانی نظیر پارکینسون و تحلیل عضلانی هستند. از آنجایی که آناتومی بدن سگ ها شبیه آناتومی بدن انسان است، سگ های تغییر یافته ی ژنتیکی می توانند به دانشمندان در درمان بیماری های انسانی کمک شایانی کنند.

به منظور به دنیا آوردن این سگ ها، پژوهشگران ژن میوستاتین را دستکاری کردند. اگر این ژن حذف شود، حیوان می تواند به حج عضلانیِ بیشتری دست پیدا کند و از حد معمول قوی تر شود.

مهندسی ژنتیک قیمت سگ سگ نژاد ویپت بهترین نژاد سگ Whippet

پیشرفت های اخیر در ویرایش ژنوم به دانشمندان اجازه داده تا ژن ها را نسبتا ساده تر تغییر دهند. این گروه از دانشمندان چینی در همین رابطه اظهار کردند که تولد سگ های دستکاری شده گواهی بر صحت ویرایش ژنومی است و آن ها در آینده قادر خواهند بود تا سگ های بیشتری را به دنیا آورند.

این ژن در سال ۱۹۹۷ کشف شد. در آن سال، گروهی دیگر از دانشمندان توانستند چند موشِ فاقد این ژن را به دنیا آورند. آن دسته از موش ها از حیث عضلانی از موش های عادی بسیار قوی تر بودند و به همین دلیل به «موش های مشت زن» یا «موش های قدرتمند» مشهور شدند.

مهندسی ژنتیک قیمت سگ سگ نژاد ویپت بهترین نژاد سگ Whippet

وندی ویپت – وِندی سگی از نژاد ویپت Whippet است که به عنوان «قدرتمندترین سگ جهان» شناخته می شود. این تغییر ژنتیکی می تواند به صورت طبیعی در سگ های نژاد ویپت رخ دهد.

مهندسی ژنتیک قیمت سگ سگ نژاد ویپت بهترین نژاد سگ Whippet
سگ هایی از نژاد بیگل با کمک مهندسی ژنتیک به دنیا آمدند

سگ های بیگل دانشمندان چینی در موسسه تحقیقاتیِ گوانگژو نگهداری خواهند شد. این سگ ها در حقیقت نخستین سگ هایی هستند که از طریق تغییرات ژنتیکی متولد شده اند. ژن میوستاتین به طور طبیعی در سگ های نژاد ویپت حذف می شود که همین امر قدرت عضلانیِ فوق العاده بالایی را به آن ها می دهد.

این تغییرات به ندرت برای انسان رخ می دهد. پزشکان حدود ۱۰ سال پیش گزارش دادند که کودکی با ماهیچه های اضافی و با قدرتی غیرعادی متولد شده است. در گزارش پزشکان آمده بود که آن کودک بدون ژن مذکور به دنیا آمده بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*