خانه / آخرین اخبار / حقوق ۹۰۰ هزار تا ۴٫۲ میلیون تومانی کارگران + جدول

حقوق ۹۰۰ هزار تا ۴٫۲ میلیون تومانی کارگران + جدول

مطابق آمار اعلامی مرکز آمار ایران، کمترین دستمزد کارگران شاغل در طرح های عمرانی مربوط به کارگر ساده با ساعتی۵ هزار تومان و ماهی ۹۳۵ هزار تومان است و حداکثر حقوق مربوط به استادکار کابل‌کش فشارقوی با ساعتی ۲۲۲۵۰ تومان و ماهی حدود ۴٫۲ میلیون تومان است.
فروردین ماه سال جاری بود که بانک مرکزی اعلام کرد متوسط شاخص دستمزد کارگران ساختمانی در ۱۱ ماه نخست سال ۹۳ به عدد ۲۱۸٫۱ رسید که این رقم در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۲۰٫۲ درصد افزایش نشان می‌دهد .اما تغییرات دستمزد نیروی انسانی شاغل در طرح های عمرانی در نیمه اول سال ۹۴ در بخش های مختلف متفاوت است.

این تغییرات در گروه های کارهای بنایی ابنیه ی ساختمان،گروه قالب بند چوبی، گروه قالب بند فلزی،گروه آرماتوربند،گروه کارهای بتنی، گروه اسکلت ساز ساختمانی،گروه آهنگر در و پنجره ساز ساختمان، گروه عایق کار و آسفالت کار ابنیه ی ساختمان، گروه سیمان کار،گروه سنگ کار، گروه کاشی کار،گروه کچ کار، گروه بنا و سنگ تراش ابنیه ی راه، گروه آسفالت کار راه و محوطه، گروه لوله کش تاسیسات ابنیه، گروه عایق کار تاسیساتی،گروه کانال ساز، گروه سیم کش ساختمان، گروه کابل کش و مفصل بند فشار ضعیف و حفاظت کاتودیک، گروه کابل کش و مفصل بند فشار قوی، گروه کارگری، گروه شیشه بر، گروه نقاش ساختمان، آلومینیون کار هستند.

به طور مثال تغییرات دستمزد در برخی از این گروه ها به شرح زیر است.

گروه کارهای بنایی ابنیه ی ساختمان

این گروه شامل ۵ قلم از دستمزد انواع نیروی انسانی شاغل در کارهای بنایی ساختمان است. مقایسه متوسط دستمزد ساعتی نیروی انسانی این گروه در این دوره با دوره ی قبل نشان می دهد که تمامی دستمزد‌ها در این گروه دارای افزایش است. در میان بیشترین افزایش متوسط دستمزد ساعتی به « کمک بنای سفت کار» با ۱۷٫۵ درصد و کمترین افزایش مربوط به«بنای نماچین درجه دو» با ۰٫۷ درصد تعلق دارد. همچنین مقایسه ی نتایج حاصل از آمارگیری نیمه اول ۹۴ با دوره ی مشابه سال قبل، در تمامی اقلام این گروه رشد دستمزد نیروی انسانی مشاده می‌شود که بیش‌ترین افزایش متوسط دستمزد ساعتی مربوط به «کمک بنای سفت کار» با ۲۰٫۸ درصد و کمترین افزایش متوسط دستمزد ساعتی مربوط به « بنای نماچین درجه دوم» با ۱۰٫۱  درصد است.

شغلهای جدید و پردرآمد ‎ شغل پر درآمد سایت شغل یابی سایت استخدام
گروه قالب بند چوبی

این گوره شامل ۴قلم از دستمزد انواع قالب بند چوبی است. مقایسه ی متوسط دستمزد نیروی انسانی این گروه در این دوره با دوره ی قبل نشان می‌دهد که تمامی دستمزدها در این گروه دارای افزایش است. در این میان، بیشترین افزایش متوسط دستمزد ساعتی مربوط به «کمک نجار قالب بند» با ۱۸٫۱ درصد و کمترین افزایش مربوط به « سرنجار» با ۱۰٫۶ درصد است. با مقایسه ی نتایج حاصل از آمارگیری نیمه اول ۹۴ با دوره مشابه سال قبل نیز در تمامی اقلام این گروه رشد دستمزد نیروی انسانی مشاهده می‌شود. در این میان بیشترین افزایش متوسط دستمزد ساعتی مربوط به «کمک نجار قالب بند» با ۲۱٫۶ درصد و کمترین افزایش مربوط به «سرنجار» با ۱۳٫۹ درصد است.

گروه کارگری

این گروه شامل ۲ قلم است. مقایسه متوسط دستمزد نیروی انسانی این گروه در این دوره با دوره قبل نشان می‌دهد که هر دو قلم دارای افزایش است. در این میان بیشترین افزایش متوسط دستمزد ساعتی مربوط به «کارگر ساده» با ۱۳٫۴ درصد است. با مقایسه ی نتایج حاصل از آمارگیری نیمه اول ۹۴ با دوره مشابه سال قبل« کارگر ساده» با ۱۷٫۷ درصد  افزایش بیشترین نسبت به قبم دیگر این گروه است.

به گزارش تسنیم، مطابق آمارهای ارائه شده از سوی مرکز آمار، گروه کارگری که به دو دسته سرکارگر و کارگر ساده تقسیم می شود در نیمه اول سال ۹۴ در حداقل دستمزد به ترتیب ساعتی ۶۶۱۲۵ ریال و کارگر ساده ساعتی ۵۰۰۰۰ ریال دستمزد دریافت می‌کنند و در بهترین حالت و حداکثر حقوق آنها برای سرکارگر۱۲۵۰۰۰ ریال و  کارگر ساده ۷۶۸۷۵ ریال دریافت می‌ کنند که همان طور که گفته شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

برای مشاهده حداقل، حداکثر، متوسط و درصد تغییرات دستمزد ساعتی نیروی انسانی منتخب گروه کانال ساز، گروه سیم کش ساختمان، گروه کابل کش و مفصل بند فشار ضعیف و حفاظت کاتدیک، گروه کابل کش و مفصل بند فشار قوی، گروه کارگری، گروه شیشه بر،گروه نقاش ساختمان و گروه آلومینیوم کار در نیمه اول سال ۹۴ اینجا کلیک کنید.

شغلهای جدید و پردرآمد ‎ شغل پر درآمد سایت شغل یابی سایت استخدام

شغلهای جدید و پردرآمد ‎ شغل پر درآمد سایت شغل یابی سایت استخدام

منبع: تسنیم

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*