خانه / حوادث / کلاهبرداری پیامکی با وام ۲۵ میلیونی خودرو

کلاهبرداری پیامکی با وام ۲۵ میلیونی خودرو

طرح جدید پرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو محملی برای کسب درآمد عده‌ای شده که با ارسال پیامک و وعده ارائه جزئیات نحوه پرداخت این وام، از مردم پول طلب می کنند.

دولت اخیراً برای رونق بازار خرید و فروش خودرو که چند ماهی است در رکود بی سابقه ای قرار دارد تصمیم به ارائه وام ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو با نرخ سود ۱۶ درصد گرفت. براساس این مصوبه خریداران می‌توانند معادل ۸۰ درصد قیمت خودرو تا سقف ۲۵ میلیون از این وام استفاده کنند. هر چند اجرایی شدن این وام به بعد از ۱۵ آبان ماه موکول شده است ولی تاکنون مسئولان اطلاع رسانی درباره جزئیات نحوه پرداخت این وام نکرده اند و ظاهراً هنوز سازوکار پرداخت این وام در دولت هم نهایی نشده است. در عین حال این روزها برخی با ارسال پیامک‌هایی با مضمون وعده اعلام جزئیات وام ۲۵ میلیونی خودرو برای خود محملی برای کسب درآمد ایجاد کرده اند.
کلاهبرداری با پیامک شیوه جدید کلاهبرداری ثبت نام وام خودرو پیامک‌های کلاهبرداری اخبار کلاهبرداری
به عنوان نمونه، در پیامکی که به صورت انبوه به تلفن های همراه شهروندان ارسال شده، با وعده اعلام جزئیات وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو با سود ۱۶ درصد ، برای دریافت اطلاعات تکمیلی از مردم تقاضای ۱۰۰ تومان جهت عضویت و ارسال اطلاعات می کند.
کلاهبرداری با پیامک شیوه جدید کلاهبرداری ثبت نام وام خودرو پیامک‌های کلاهبرداری اخبار کلاهبرداری
طبیعی است که مردم هم با دریافت این پیامک تشویق شده تا با پرداخت این مبلغ از جزئیات وام خودرو با خبر شوند اما در نهایت مخاطب بعد ازپرداخت ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان در نهایت نه تنها اخباری دریافت نکرده بلکه با یک پیام خوش آمدید روبه رو می‌شود.

منبع: تسنیم

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*