خانه / آخرین اخبار / بی تفاوتی بازار به وام ۲۵ میلیونی خرید خودرو

بی تفاوتی بازار به وام ۲۵ میلیونی خرید خودرو

در حال حاضر فعالان بازار، عدم استقبال و تمایل برای خرید خودرو را قیمت‌های موجود در بازار عنوان می‌کنند و تاکید دارند که نبود همخوانی میان کیفیت و قیمت تولیدات داخلی باعث شده که اعتماد مشتریان به بازار خودروهای تولید داخل کاهش یابد.
در این شرایط، دولت برای تحریک بازار خودرو، درصدد پرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی است و به نظر می‌رسد تنها راه خروج این بازار از رکود را تحریک تقاضا و افزایش قدرت خرید مردم دانسته است. اگرچه هنوز پرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی آغاز نشده است، اما بنا به گفته کارشناسان بازار خودرو، با توجه به اقساط و سود احتمالی پرداختی برای این وام، احتمالا استقبال از این وام زیاد نخواهد بود.
با این وجود، بنا به گفته مقامات بانکی، احتمالا وام ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو از ۱۵ آبان‌ماه قابل پرداخت باشد. براساس آنچه که رییس‌کل بانک مرکزی عنوان کرده، این تسهیلات تا ۸۰ درصد و حداکثر تا ۲۵ میلیون تومان قیمت خودرو را تامین کرده و با دوره هفت ساله پرداخت می‌شود.
به‌هرحال این سیاست با وجود این‌که با هدف افزایش تقاضا و قدرت خرید مردم در پیش گرفته شده، اما به دلیل این‌که بازار خودرو با رکودی عمیق دست به گریبان است، خبرهای این‌چنینی که می‌تواند شرایط را تغییر دهد نیز تاکنون با واکنش سرد بازار مواجه شده است و خرید و فروش در حداقل ممکن قرار دارد.
رضا علوی، از فعالان بازار خودرو معتقد است که هنوز رکود در بازار ادامه دارد و در عین حال، به دلیل ایام محرم، بازار خودرو بیشتر از قبل دچار رکود شده است.
بر این اساس، گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد که هم‌اکنون قیمت سمند SE در بازار ۲۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، سمند LX حدود ۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، پژوپارس سال ۳۵ میلیون تومان و پژو۲۰۶ تیپ ۲ حدود ۳۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.
همچنین پراید ۱۱۱SE با قیمت ۲۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، تیبا SX یورو۴ با قیمت ۲۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و تیبا۲ هاچ‌بک SX با قیمت ۲۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*