خانه / بورس و سهام / “پارسان” در دروه 9 ماهه

“پارسان” در دروه 9 ماهه

شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسيان با سرمایه ای بالغ برهزار میلیارد تومان اطلاعات و صورتهای مالی میاندوره ای 9 ماهه منتهی به 31 شهریور 92 را منتشر کرده است.

“پارسان” که برای هر سهم در دوره مورد بررسی مبلغ 894 ریال سود خالص محقق نموده، اعلام کرده که عملکرد واقعي 6 ماهه شرکت مبلغ 890 ريال و عملکرد واقعي 9 ماهه شرکت مبلغ 894 ريال مي باشد. لازم به ذکر است که افزايش ناچیز EPS نه ماهه نسبت به شش ماهه بر تحقق EPS‌ اعلام شده شرکت براي سال مالي منتهي به 30 آذر 92 تأثيري ندارد و با توجه به شناسايي سهم شرکت از سود سهام شرکت هاي پتروشيمي پرديس، سرمايه گذاري هامون سپاهان و حمل و نقل ريلي نيرو در پايان سال مالي، EPS اعلام شده تحقق خواهد يافت.

گفتنی است که با توجه به بررسي هاي انجام شده، در صورت ثبت و شناسايي سرمايه گذاري فوق مطابق تاريخ و قيمت هاي معاملاتي در بورس، بهاي تمام‌شده سرمايه گذاري در سهام شرکت پتروشيمي شيراز بالغ بر حدود مبلغ 1 هزار و 128 میلیارد و 400 میلیون تومان خواهد شد که نسبت به مبلغ ثبت‌شده در دفاتر شرکت (472 میلیارد و 300 میلیون تومان) حدودا مبلغ 656 میلیارد و 100 میلیون تومان اختلاف دارد. ضمناً حدود مبلغ 19 میلیارد و 700 میلیون تومان سود ناشي از فروش سرمايه گذاري در شرکت فوق الذکر در سال مالي 1392 در حساب ها شناسايي شده که در صورت اصلاح مي بايست از دفاتر مالي شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسيان حذف گردد

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*