خانه / آخرین اخبار / آغاز پرداخت وام ۲۵ میلیونی خودرو از آخر هفته

آغاز پرداخت وام ۲۵ میلیونی خودرو از آخر هفته

رئیس کل بانک مرکزی از اجرای طرح جدید دولت برای خروج از رکود و ایجاد تحرک جدید در بخش اقتصاد و تولید کشور خبر داد و گفت: این طرح تا پایان هفته جاری ابلاغ می شود.

ولی الله سیف ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اجرای بخشی از طرح دولت در خصوص خروج از رکود و ایجاد تحرک جدید در بخش اقتصاد و تولید بر عهده بانک مرکزی است، افزود: این بخش در قالب سیاستهای پولی توسط بانک مرکزی در حال اجرا است.

وی ادامه داد: همه محور مورد تاکید در این طرح بر روی یک موضوع متمرکز شده که در راستای رفع کمبود نقدینگی و اقداماتی که منجر به کاهش سود بانکی شود، اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه بالابردن قدرت خرید در جامعه از رویکردهای مهم این طرح است، افزود: بالابردن قدرت خرید جامعه از طریق صدور کارت خرید کالاهای ایرانی است، کالاهایی که ساخت داخل و با دوام و مصرفی باشند.

وی افزود: در حال حاضر تنها دو موسسه مالی اعتباری با نام ائمه فعال هستند، از میان مؤسسه های دارای مجوز، هیچ موسسه ای با نام ائمه فعال نیست.

وی ادامه داد: موسسه ثامن الحجج که از اسم ائمه استفاده می کند مجوز ندارد که امیدواریم با توجه به پیگیری های صورت گرفته، مشکلات این موسسه برطرف شود.

سیف گفت: موسسه مالی و اعتباری ثامن نیز در حال حاضر در حال طی مراحل قانونی برای دریافت مجوز و موافقت اصولی است.

رئیس کل بانک مرکزی در ادامه از رصد ویژه در خصوص فعالیت های موسسات مالی غیردولتی در کشور خبر داد و افزود: مردم به موسسات و بانک های مالی غیر مجاز اعتماد نکنند.

سیف ادامه داد: لیست و مشخصات بانکها و موسسات غیر مجاز در سایت بانک مرکزی وجود دارد و مردم می توانند با مراجعه به این سایت نسبت به سپرده گذاری در بانکهای مجاز مورد تائید بانک مرکزی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه خطر سپرده گذاری در بانکها و موسسات غیر مجاز، از دست دادن تمامی سرمایه یک فرد است، افزود: مردم باید همیشه آگاه و مطلع باشند که سرمایه گذاری ها در موسساتی باشد که دارای مجوز رسمی از بانک مرکزی هستند و به این امر توجه کنند که سپرده گذاری در موسسات غیر مجاز خطر دارد و باید تبعات آن را قبول کنند.

وی در ادامه از واگذاری موسسه میزان به بانک صادرات خبر داد و افزود: در حال حاضر بانک صادرات مسئولیت موسسه میزان را بر عهده گرفته است.

منبع: مهر

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*