خانه / آخرین اخبار / مراسم چهلم “هما روستا” در آمریکا با حضور چند بازیگر ایرانی + عکس

مراسم چهلم “هما روستا” در آمریکا با حضور چند بازیگر ایرانی + عکس

شنبه هفتم نوامبر ٢٠١۵ برابر با شانزدهم آبان ماه ١٣٩۴مراسمی به مناسبت چهلمین روز درگذشت هما روستا بانوی هنرمند ایرانی در شهر وَلنسیا در جنوب کلیفرنیا و با حضور جمعی از هنرمندان سینما، تئاتر، همکاران و خانواده وی برگزار شد.
  در ابتدای برنامه نماهنگی از هما روستا نشان داده شد و در ادامه از گوهر خیراندیش دعوت شد تا در مورد هما روستا صحبت کند.

همسر هما روستا همسر مجید میرفخرایی بیوگرافی هما روستا بیوگرافی پوران درخشنده بیوگرافی پارسا پیروزفر

وی پس از ذکر خاطراتی از هما روستا و حمید سمندریان به کارنامه هنری هما روستا پرداخت و گفت: هما روستا از سال ١٣۶۶ که در فیلم «پرنده کوچک خوشبختی» به کارگردانی پوران درخشنده که امشب در اینجا حضور دارد، بازی کرد تا سال ١٣٧١ در فیلم هایی چون «تمام وسوسه های زمین»، «ملک خاتون»، «مسافران»، «از کرخه تا راین» هر بار بازیش مورد توجه داوران و منتقدان قرار گرفت و نامزد دریافت لوح زرین و سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن هم شد.

وی یاد آور شد: هما روستا بیشترین دغدغه اش کار ترجمه، کارگردانی و به قول خودش برگشتن به خانه اصلیش تئاتر بود. نهایتا از اینکه هما روستا چهارم مهر ماه بدنیا آمده و چهارم مهر ماه درست روز تولدش بیماری او را از پای در آورده و ما را از وجود این هنرمند بی نصیب کرده است، بسیار متاثر هستم.

در ادامه پوران درخشنده و فخری خوروش درباره هما روستا صحبت کردند.

مراسم چهلمین روز درگذشت هما روستا با پخش بخش هایی از نماهنگی که به همت محمدعلی سجادی تدارک دیده شده بود به همراه اجرای قطعه ای پیانو توسط یکی از هنرمندان آمریکایی به پایان رسید. در این مراسم هنرمندانی چون فخری خوروش و شاهپور شیبانی، گوهر خیراندیش، مژگان شجریان، سهیلا میرفخرای (همسر مجید میرفخرایی)، پوران درخشنده، پارسا پیروزفر حضور داشتند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*