خانه / آخرین اخبار / بابک زنجانی: دوست ندارم ماشینم را زنگنه سوار شود / همین الان ۲۲ میلیارد یورو پول نقد دارم

بابک زنجانی: دوست ندارم ماشینم را زنگنه سوار شود / همین الان ۲۲ میلیارد یورو پول نقد دارم

بابک زنجانی در آغاز هفتمین جلسه دادگاه گفت: همین الان ۲۲ میلیارد یورو پول نقد دارم،این اموال را آتش بزنید ولی به نفت ندهید .

بابک زنجانی در آغاز هفتمین جلسه دادگاه و در ادامه دفاعیات خود، اظهارداشت: می خواستم روز آخر دادگاه این موضوع را بگویم اما چون مجبورم کردید می گویم که من همین الان در حال حاضر ۲۲ میلیارد یورو پول نقد دارم.

وی افزود: البته قرار بود روز آخر دادگاه و زمانی که آقایان می گویند زنجانی هیچ پولی ندارد، این مطلب را عنوان کنم.

بابک زنجانی خطاب به معاون دادستان گفت: دلیل اینکه برایتان نوشتم حاضر نیستم ساعت، انگشتر، ۴ ماشین و ۲ موتور سیکلتم را به نفت بدهید این است که دوست ندارم ماشینم را زنگنه سوار شود و به مجموعه نفت برسد، این اموال را آتش بزنید اما به نفت ندهید.

دارایی بابک زنجانی دادگاه بابک زنجانی جرم بابک زنجانی ثروت بابک زنجانی

متهم نام و نشانی از چاه های نفت ارایه نکرد

معاون دادستان تهران گفت: از همان ابتدای رسیدگی به پرونده متهم فهرستی از اموال خود را جهت رد مال به دادستانی ارایه کرد اما هیچگاه نام و نشانی از چاه های نفت ارایه نکرد.

در ابتدای جلسه دادگاه قاضی صلواتی از معاون دادستان و مسئول کارشناسی و انتقال اموال بابک زنجانی خواست تا درخصوص بحث کارشناسی اموال متهم توضیحاتی را ارائه دهد.

مرتضی تورک معاون دادستان با حضور در جایگاه، اظهار داشت: با توجه به اینکه از ابتدای تشکیل پرونده موسوم به میلیاردر نفتی بحث نظارت اموال و موضوعات مالی وجود داشت و با توجه به مطالبی که متهم در رابطه با وضعیت اموال و نظریات کارشناسی گفته باید موضوعاتی را مطرح کنم.

وی ادامه داد: پس از تشکیل پرونده با توجه به گستردگی و تنوع اموال موجود در داخل کشور و نحوه مدیریت و اینکه صاحب تمام امضاها شخص بابک زنجانی بوده و عدم حضورش می توانسته در تمام کارها مشکل ایجاد کند توقیف و شناسایی اموال به ما واگذار شد.

معاون دادستان تصریح کرد: از همان ابتدای رسیدگی جهت رد مال متهم فهرستی از اموال خود را نوشت و به دادستانی ارائه کرد اما هیچگاه نام و نشانی از چاه های نفت وجود نداشت و طی بازرسی ها هم چنین مجموعه هایی یافت نشد هر چند امیدواریم این ادعای متهم دروغ نباشد تا پول بیت المال را بدهیم.

وی ادامه داد: پس از ارائه این فهرست بابک زنجانی طی نامه نگاری هایی گفت که وجوه در مالزی نزد بانک اف آی آی بی است و یک نامه با دست خط خودش خطاب به بانک نوشت تا برای پرداخت با ما همکاری کنند.

تورک تصریح کرد: در همین راستا هیاتی به مالزی اعزام شد و نماینده ایشان در ملاقات با هیأت ما ابراز تعجب و شگفتی کرد و گفت نه تنها چنین پولی نیست بلکه ما برای پرداخت پول، آب و برق و گاز نیز مشکل داریم.

اعتراض ۱۰۰ صفحه ای بابک زنجانی

نماینده دادستان در ادامه اظهارات خود گفت: متهم با دادن وکالت آمادگی خود را برای انتقال اموال اعلام کرد و مقرر شد اموال و دارایی های متهم در کشور که قبلا توقیف و شناسایی شده بود از طریق کارشناسان رسمی دادگستری قیمت گذاری شود و در صورتی که طرفین نسبت به ارزیابی ها اعتراض داشته باشند امر واگذاری انجام نشود و موضوع توسط هیاتی سه نفره مورد بررسی قرار گیرد.

تورک گفت: دادستان تهران نامه ای به رئیس هیأت مدیره کانون کارشناسان ارسال کرد تا در مسیر انتخاب کارشناسان از افراد باتجربه و خوشنام استفاده شود.

وی ادامه داد: مقرر شد در هر رشته چند نفر از افراد باتجربه و متعهد هیأت مدیره کانون بر روند کارشناسی نظارت کنند، از همان ابتدای انتخاب کارشناسان و در حالی که هنوز نمایندگان وزارت نفت در مجموعه شرکت های زنجانی مستقر نشده بودند چندین جلسه با حضور وکیل، اعضای خانواده متهم و همه مدیران منصوب و قائم مقام وی برگزار و تاکید شد اسناد و اطلاعات مورد نیاز جهت ارزیابی دقیق ارائه شود.

معاون دادستان تهران خاطر نشان کرد: پس از مرحله اول کارشناسی هر دو طرف به نظریه کارشناس اعتراض کردند و آقای زنجانی بالغ بر ۱۰۰ صفحه اعتراض نوشت و ایراداتی را اعلام کرد که عمده ایرادات در رابطه با دفاتر شرکت ها، ثبت اموال و صورت های مالی شرکت های زیرمجموعه بود که در دوره مدیریت خود بابک زنجانی به درستی تنظیم نشده بودند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*