خانه / آخرین اخبار / خبر خوش برای سرمایه‌گذاران در صنایع کوچک

خبر خوش برای سرمایه‌گذاران در صنایع کوچک

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک با اشاره به افزایش ۲.۵ برابری سرمایه صندوق، از ایجاد ۷۰۰ میلیارد تومان تعهدات تا پایان سال جاری خبر داد.

علی تعقلی با بیان اینکه اعتبار در نظر گرفته شده برای صندوق در بودجه ۱۳۹۴ پرداخت شد، اظهار کرد: با پرداخت این اعتبار در حال حاضر سرمایه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک از ۵۰ میلیارد تومان به ۱۲۵ میلیارد تومان رسید و ۲.۵ برابر شد.

وی با بیان اینکه تا پایان سال برنامه های دیگری برای افزایش سرمایه صندوق داریم، اظهار امیدواری کرد بتوانیم با پیگیری هایی که انجام می‌دهیم، سرمایه صندوق را تا پایان سال جاری به بیش از میزان فعلی افزایش دهیم.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک افزود: با توجه به برنامه ریزی هایی که انجام گرفته، قرار است در برنامه ششم توسعه این صندوق بتواند ۱۰ درصد از صنایع کوچک کشور را از لحاظ ریسک اعتباری پوشش دهد.

تعقلی در پاسخ به اینکه با توجه به سرمایه ۱۲۵ میلیارد تومانی، صندوق به طور کلی چه مقدار ضمانت نامه صادر خواهد کرد، گفت: معمولا این گونه صندوق ها محدوده بین هفت تا ۱۰ برابر بودجه خود را تعهدات می پذیرند و ما نیز با لحاظ همین استراتژی فعالیت می کنیم.

به گفته وی با ظرفیت ایجاد شده صندوق تا پایان سال رقمی حدود ۷۰۰ میلیارد تومان ایجاد تعهدات کرده است.

منبع: ایسنا

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*