خانه / آخرین اخبار / از راه دور ، تلگرام دوستتان را کنترل کنید

از راه دور ، تلگرام دوستتان را کنترل کنید

هک تلگرام و نرم افزارهای این چنینی شاید اصلا امکان پذیر نباشد؛ راهی که برخی افراد برای نفوذ به نرم افزار شما استفاده می‌کنند تنها از طریق فریب کاربران است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یا شاید برای کنجکاوی روی این گونه لینک‌ها کلیک کرده‌اید و با صفحهٔ خرید نرم افزار مواجه شده‌اید و وجهی را هم پرداخت نموده‌اید و شاید اصلا برنامه‌ای هم دریافت نکرده‌اید؟ امروز شما را با نحوهٔ جلوگیری از هک تلگرام و نرم افزارهای مشابه آشنا می‌کنیم.

در واقع هک تلگرام و نرم افزارهای اینچنینی شاید اصلا امکان پذیر نباشد. راهی که برخی افراد برای نفوذ به نرم افزار شما استفاده می‌کنند تنها از طریق فریب کاربران است.

به طور مثال در یکی از آموزشهای هک تلگرام اینگونه آمده است: یک اکانت تلگرام با نامی شبیه به اکانت رسمی تلگرام بسازید و از طریق آن این پیام را برای قربانی ارسال کنید.

“با سلام کاربر گرامی، شما هنوز اکانت تلگرام خود را تایید نکرده‌اید. چنانچه تا یک دقیقه دیگر نسبت به تایید آن اقدام نکنید، اکانت شما مسدود می‌شود. برای تایید کردن آن، کد ۵ رقمی که توسط یکی از ربات‌های تلگرام برای شما ارسال شده است را برای ما بفرستید”

با ارسال کد تایید از طرف قربانی برای هکر که با اسم جعلی پیام داده است، وی می‌تواند تلگرام را در دستگاهی دیگر با حساب شما نصب کند و همهٔ پیام‌های رد و بدل شدهٔ شما را ببیند.

پر واضح است که هیچ شبکهٔ اجتماعی، از کاربران تقاضای هیچ کد یا رمزی برای تایید حسابش نمی‌کند. و این گونه فریب‌ها توسط افرادی اندکی زیرک برای فریب دادن کاربران کمتر آشنا به این گونه موارد به کار می‌رود که متن نوشته شده هم شاید از نظر کسی که به این موارد آشنا نباشد منطقی بیاید و فریب بخورد.

بنابر این هیچ زمانی در هیچ شبکهٔ اجتماعی و هیچ سایت و نرم افزاری، به چنین پیامهایی توجه نکنید و آن‌ها را نادیده بگیرید یا حذف نمایید. تنها راه و بهترین راه جلوگیری از اینگونه کلاهبرداری‌ها، افزایش آگاهی مردم و آشنا نمودن آنان با مفاهیم اولیهٔ امنیت در عصر اینترنت می‌باشد.

ممکن است در خانواده یا در بین دوستان و آشنایان افرادی مانند پدران و مادرانمان آشنایی کمتری با تلفنهای هوشمند و اینترنت داشته باشند و احتمال داشته باشد که قربانی چنین کلاهبرداری‌هایی شوند.

به شما پیشنهاد می کند با آگاه نمودن آنان از این مطلب که هیچ‌گاه در هیچ کجا هیچ گونه رمز یا کدی را برای کسی ارسال نکنند آن‌ها را از این مشکلات دور نگه دارید.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*