خانه / آخرین اخبار / اعتصاب غذا و لب‌دوزی مهاجران ایرانی‌ در مرز یونان و مقدونیه + تصاویر

اعتصاب غذا و لب‌دوزی مهاجران ایرانی‌ در مرز یونان و مقدونیه + تصاویر

عاقبتی بهتر از اعتصاب غذا و لب‌دوزی، نصیب ایرانیان گریخته از وطن نشده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ایندیپندنت، در حالی که صدها پناهجو در مرز یونان و مقدونیه گرفتار شده‌اند، عده‌ای از ایرانیان در اعتراض به قوانین جدید مهاجرت لب‌های خود را دوخته و اعتصاب غذا کرده‌اند. از آغاز اعتراضات مهاجران کشورهای مختلف به قوانین جدید مهاجرت و محدودیت عبور مرزها، حدود ۴ روز می‌گذرد.
مهاجرت به خارج مهاجرت به اروپا زندگی در خارج زندگی در اروپا چهره واقعی آمریکا
بر طبق قوانین جدید مهاجرت، تنها مهاجران کشورهای عراق، سوریه و افغانستان به دلیل وجود جنگ داخلی در کشورهایشان اجازه ورود به اروپا را به دست می‌آورند.
مهاجرت به خارج مهاجرت به اروپا زندگی در خارج زندگی در اروپا چهره واقعی آمریکا
مهاجران ایرانی، مراکشی و پاکستانی تلاش کردند با نشستن بر روی ریل راه‌آهن، مسیر عبور قطار میان یونان و مقدونیه را مسدود کنند. مهاجران کشور مقدونیه نیز با نوشتن شعارهایی مانند «به ما شلیک کنید، هرگز برنخواهیم گشت» روی بدنهایشان، اعتراضات خود را نسبت به وضع موجود اعلام کردند.
مهاجرت به خارج مهاجرت به اروپا زندگی در خارج زندگی در اروپا چهره واقعی آمریکا
اسلوونی نخستین کشور اروپایی بود که به دنبال حوادث پاریس، از پذیرش مهاجران کشورهایی که درگیر جنگ داخلی نیستند خودداری کرد. به دنبال آن، کرواسی، صربستان و مقدونیه نیز اعلام کردند همین روش را در پیش خواهند گرفت.
هم‌اکنون بسیاری از مهاجران در چادر یا اطراف آتش‌هایی که به پا کرده‌اند به سر می‌برند. این مسئله با توجه به هوای سرد و نزدیک شدن زمستان، نگران‌کننده به نظر می‌رسد.
بنابر اعلام پلیس مرزی مقدونیه، حدود ۲ هزار و ۹ صد نفر روز گذشته وارد این کشور شدند. این رقم در مقایسه با ۶ هزار نفری که یک‌شنبه از مرز این کشور عبور کردند، بسیار پایین‌تر است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*