خانه / آخرین اخبار / چرا کسی برای نیجریه شمع روشن نکرد + تصاویر (+۱۸)

چرا کسی برای نیجریه شمع روشن نکرد + تصاویر (+۱۸)

حادثه پاریس باعث شد تا عده ای خود را به سفارت فرانسه برسانند و با روشن کردن شمع ابراز همدردی کنند اما برای فاجعه کم سابقه نیجریه هیچ شمعی روشن نشد.
 ارتش نیجریه با حمله به محل‌های حضور شیعیان این کشور در منطقه “گیسلو” شهر “زاریا” در ایالت کادونا، شیخ زکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه را بازداشت کرد؛ اعضای خانواده او و دست کم ۳۰۰ نفر دیگر را به شهادت رساند.

ارتش نیجریه به سه محل حسینیه بقیه الله، خانه شیخ زکزاکی و دارالرحمه شهر زاریا حمله کرده و خانه رهبر شیعیان این کشور را به آتش کشید. بهانه واهی این حملات وحشیانه هم تلاش جنبش اسلامی برای ترور فرمانده ارتش بود که به صراحت از سوی این جنبش تکذیب شده است.

اخبار نیجریه

اخبار نیجریه

اخبار نیجریه

اخبار نیجریه
اخبار نیجریه

فارغ از تمام اتفاقاتی که در نیجریه رخ داد، نکته قابل تامل در مورد برخی از کاربران این است که در زمان حادثه پاریس بلافاصله با عکس ها و هشتگ های مرتبط با حادثه پاریس ابراز همدردی کردند اما برای مردم نیجریه هیچ گونه عکس  و همدردی با شیعیان نیجریه وجود ندارد . اگر یک مقایسه کوچک میان وحشی گری ارتش نیجریه در کشتار شیعیان و حادثه تروریستی پاریس کنیم متوجه میشویم که ابعاد این کشتار کم سابقه بسیار بزرگ تر از حادثه تروریستی پاریس بوده است.

اخبار نیجریه

پس از حادثه پاریس رسانه های غربی تا جایی که ممکن بود ابعاد این اتفاق را گسترش داده و بزرگنمایی کردند تا جایی که همین امر موجب سوء استفاده برخی از سیاستمداران فرانسوی شد. در کشور ما هم بعد از حادثه تروریستی پاریس عده ای به سرعت شمع به دست و اشک ریزان مقابل سفارت فرانسه جمع شدند و ابراز همدردی کردند تا مبادا مردم داغدار این کشور را تنها بگذارند اما حال که ارتش نیجریه این فاجعه بزرگ را علیه شیعیان کشورش انجام داده هیچ شمعی مقابل سفارت نیجریه روشن نشد، مثل اینکه خون فرانسوی ها رنگین تر از شیعیان نیجریه بوده است.

اخبار نیجریه
اخبار نیجریه
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

یک نظر ثبت شده

  1. خودشیرینی برای اروپاییان

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*