خانه / استخدام و بازار کار / پیش‌بینی صدور ۲ میلیون کارت اشتغال کارجویان/ احتمال پرداخت یارانه شغلی

پیش‌بینی صدور ۲ میلیون کارت اشتغال کارجویان/ احتمال پرداخت یارانه شغلی

نایب رئیس کانون انجمن‌های صنفی کاریابی‌ها با اشاره به پیش بینی صدور ۲ میلیون کارت اشتغال گفت: احتمال دارد در آینده به افراد متقاضی، یارانه اشتغال پرداخت شود.

 

حسین ساروخانی در گفت‌وگو با  فارس درباره کارت اشتغال برای متقاضیان کار، اظهار داشت: در این راستا جلساتی با مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد و نگاه مثبت در این خصوص وجود دارد.

نایب رئیس کانون انجمن‌های صنفی کاریابی‌ها در خصوص مزیت‌های کارت اشتغال گفت: یکی از مهمترین ویژگی این کارت‌ها، یکپارچه‌سازی سیستم در حوزه رصد اشتغال کارجویان در بازار کار است.

این فعال کاریابی‌ها افزود: این کارت در اختیار افراد دارای مهارت و متقاضی کار قرار خواهد گرفت و پیش‌بینی می‌شود یارانه اشتغال در آینده به آنها پرداخت شود.

وی با بیان اینکه در مرحله اول پیش‌بینی شده که نزدیک به 2 میلیون کارت صادر شود، تصریح کرد: با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دیگر سازمان‌هایی که در بحث اشتغال مطرح هستند جلسه‌ای برگزار و قرار شد کارگروه تخصصی برای این بحث ایجاد شود و البته هنوز موضوع به صورت جدی دنبال نشده است.

ساروخانی در خصوص اجرای یکی از بندهای ماده 80 قانون برنامه پنجم توسعه برای معافیت مالیاتی کارفرمایان برای توسعه اشتغال، بیان داشت: این قانون در حال اجرا است، اما برخی استان‌ها به صورت سلیقه‌ای برخورد می‌کنند و مشکل موجود در بهبود فضای کسب و کار است که صنعت و تولید از ثبات لازم برخوردار نیست.

وی افزود: کارفرمایانی که از این معافیت استفاده می‌کنند نباید تعدیل نیرو داشته باشند که شرایط موجب شده تا بسیاری از واحدها با مشکل مواجه شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*