خانه / حوادث / سقوط آزاد ۲ کارگر از طبقه هشتم در بلوار پروین تهرانپارس

سقوط آزاد ۲ کارگر از طبقه هشتم در بلوار پروین تهرانپارس

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از سقوط مرگبار دو کارگر جوان ایرانی از طبقه هشتم یک ساختمان در حال ساخت خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، در این‌باره گفت: در ساعت ۱۶:۵۳ روز گذشته یک مورد حادثه سقوط از ارتفاع به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و در پی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان دو ایستگاه را به محل حادثه واقع در تهرانپارس، بلوار پروین اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل حادثه‌ اظهار کرد: پس از حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشخص شد که حادثه در یک ساختمان هشت طبقه در حال ساخت رخ داده و در جریان آن دو کارگر که مشغول کار بر روی تیرآهن‌های این ساختمان بودند، همراه با یکی از تیرآهن‌ها از طبقه هشتم به طبقه دوم این ساختمان سقوط کرده‌اند.

ملکی با بیان اینکه آتش‌نشانان بلافاصله همزمان با ایمن‌سازی محل دو فرد حادثه دیده را خارج کرده و به عوامل اورژانس مستقر در محل تحویل دادند، گفت:‌ پس از بررسی علائم حیاتی توسط تکنسین‌های اورژانس، مرگ دو کارگر به دلیل شدت جراحات وارده تایید و اعلام شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران تابعیت دو کارگر کشته‌ شده در این حادثه را ایرانی و سن‌شان را ۲۵ و ۳۰ سال عنوان کرد و گفت: بی‌احتیاطی حین کار علت این حادثه بوده است؛ چرا که تیرآهنی که کارگران روی آن ایستاده بودند فاقد اتصالات محکم بوده است.

به گفته وی، آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی محل در ساعت ۱۸:۲۵ به عملیات خود خاتمه و محل را به عوامل انتظامی مستقر در محل تحویل دادند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*