خانه / بورس و سهام / رشد 101 درصدی سود فولاد مبارکه اصفهان

رشد 101 درصدی سود فولاد مبارکه اصفهان

تولید شرکت فولاد مبارکه اصفهان در شش ماهه نخست سال 1392 با افزایش 2.01 درصدی به سه میلیون و 48 هزار تن رسید.

ایسنا ، براساس تازه‌ترین آمار منتشر شده فولاد مبارکه در شش ماهه نخست امسال دو میلیون و 89 هزار تن محصولات گرم، 728 هزار تن محصولات سرد، 154 هزار تن محصولات پوشش‌دار و 77 هزار تن سایر محصولات را تولید کرده است. میزان فروش شرکت فولاد مبارکه اصفهان در مدت زمان یاد شده با رشد 68.3 درصدی بالغ بر پنج هزار میلیارد تومان شد. همچنین میزان سود پس از کسر مالیات این شرکت در همین مدت با رشد 101.8 درصدی به بیش از 1770 میلیارد تومان رسید.

فولاد مبارکه در شش ماهه نخست امسال توانست 42 درصد از برنامه فروش و 44 درصد از برنامه سود خالص پس از کسر مالیات خود را محقق کند. همچنین هفت درصد از کل فروش فولاد مبارکه در نیمه نخست امسال مربوط به صادرات بود ارزش آن به بیش از 338 میلیارد تومان رسید.

فولاد مبارکه در حال حاضر پروژه‌های توسعه‌ای متعددی را در دستور کار دارد که برخی از آنها امسال باید به بهره‌برداری برسند. از جمله این طرح‌ها می‌توان به پروژه‌های توسعه زیرسقف فولادسازی (افزایش ظرفیت تولید مذاب از 4.2 به 5.4 میلیون تن در سال)، طرح‌های توسعه‌ای سایر واحدها (نورد گرم – نورد سرد)، احداث سه مگامدول احیای مستقیم، فولادسازی سبا و سرویس رسانی به پروژه‌های توسعه اشاره کرد.

همچنین پروژه‌های توسعه زیرسقف فولادسازی (افزایش ظرفیت تولید تا 7.2 میلیون تن در سال) و احداث ماشین ریخته‌گری پنجم طبق برنامه باید سال آینده به بهره‌برداری برسد. دو پروژه طرح‌های توسعه‌ای سنگان و نورد گرم 2 نیز طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا سال 1394 باید به بهره‌برداری برسند.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان درحال حاضر بزرگترین شرکت فولادسازی کشور بوده و شرکت‌های فولاد خوزستان و ذوب‌آهن اصفهان نیز رده‌های دوم و سوم را در اختیار دارند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*