خانه / بورس و سهام / گزارش 6 ماهه “شاوان”

گزارش 6 ماهه “شاوان”

شرکت پالایش نفت لاوان در آخرین گزارش خود برای هر سهم در دو.ره 6 ماهه منتهی به 31 شهریور 92 مبلغ 1263 ریال سود خالص محقق کرده که در مقایسه با دوره مشابه سال مالی قبل 879 درصد افزایش داشته است.

“شاوان” که در گزارش خود خبر از پوشش 45 درصدی بودجه سال مالی 92 داده است در دوره 6 ماهه رشد 21 درصدی تولید و 19 درصدی فروش نسبت به سال گذشته خود را به ثبت رسانده است.

گفتنی است مطابق اطلاعات ارائه شده توسط شرکت در تاريخ 92.6.8، شرکت سود هر سهم واقعي را بر اساس نامه شماره ا م/ت/49565 مورخ 92.4.31 شرکت ملي پالايش و پخش فرآوردههاي نفتي ايران در خصوص عدم شناسايي درآمد حاصل از مابه التفاوت ناشي از تفاوت نرخ ارز مرجع و مبادلاتي حاصل از فروش فرآورده هايي که از موجودي نفت خام سال 91 توليد شده و در سال جاري به فروش رسيده است، شناسايي نموده و از اين بابت ذخيره مورد نياز به مبلغ 142 میلیارد و 700 میلیون تومان در دفاتر شرکت منظور گرديده است.

هر چند مبلغ مزبور بر اساس اعلاميه پالايش و پخش تعديل گرديده است ليکن نامه فوق الذکر صرفاً در برگيرنده مابه التفاوت تسعير ارز موجودي نفت خام ابتداي سال 92 بوده و با توجه به احتمال مطالبه مابه التفاوت تسعير ارز فرآورده ها، ممکن است مبلغ مورد درخواست شرکت پالايش و پخش در اين ارتباط افزايش يابد

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*