خانه / بورس و سهام / افزایش پورتفوی سرمایه‌گذاری دنا/ رشد ۲۱ درصدی پیش‌بینی سود همراه اول

افزایش پورتفوی سرمایه‌گذاری دنا/ رشد ۲۱ درصدی پیش‌بینی سود همراه اول

اطلاعات و صورت‌های 6 ماهه اول 92 همراه اول در کدال منتشر شد و بر مبنای آن در مقایسه با دوره 6 ماهه اول سال گذشته، ۲۱ درصد رشد EPS و ۲۳ درصد رشد درآمد داشته است.

 فارس، اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره ای دوره 6 ماهه منتهی به سی‌ویکم‌ شهریورماه 92 همراه اول، به بورس ارائه شده و در سیستم جامع اطلاع رسانی ناشران(شبکه کدال) قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، صورت‌های مالی 6 ماه اول سال جاری، همراه اول در مقایسه با دوره 6 ماهه اول سال گذشته (سال91)، 21 درصد رشد EPS و 23 درصد رشد درآمد داشته است.

بر اساس صورت‌های مالی منتشر شده، درآمد غیر عملیاتی پیش‌بینی شده در 6 ماهه اول سال جاری، 100 درصد تحقق یافته است.

از نکات قابل توجه این گزارش می‌توان به تحقق 141 درصدی برنامه جذب مشترکین جدید همراه اول در 6 ماهه نخست سال 92 اشاره کرد.

به گزارش فارس، با وجود رشد قابل توجه شاخص بورس و وصول قبوض در دوره‌های یک‌ماهه و افزایش درآمدها، درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها تنها رشد 4% داشته است.

همچنین برآورد درآمد سرمایه‌گذاری‌ها نسبت به سال گذشته 20% کاهش یافته است؛ این در حالی است که ارزش پرتفوی شرکت سرمایه گذاری نوردنا از 2836 میلیارد ریال از اول دوره به رقم 4772 میلیارد ریال افزایش یافته است.

پوشش درآمد شرکت حدود 52% بوده است، در حالی که در سال گذشته 46% بوده است و بدین ترتیب انتظار رشد درآمد می‌رود.

البته حاشیه سود شرکت در دوره 6 ماهه سال گذشته 38% بوده است که به 36% کاهش یافته است.

شرکت نقش اول کیفیت که در مالکیت 100% شرکت همراه اول است، با رشد قابل توجه سودآوری (90 میلیارد ریال) مواجه شده است؛ گفتنی است، رقم سودآوری شرکت نقش اول کیفیت در سودآوری همراه اول تأثیر قابل ملاحظه ای ندارد.

همچنین شرکت مبین‌نت از شرکت‌های زیرمجموعه همراه اول، از زیان‌دهی خارج شده و سود 79 میلیارد ریالی کسب کرده است.

با این حال مواردی از جمله اختلاف حساب در محاسبه آوای انتظار که منجر به بازگشت مبالغی به مشترکین  شد و علاوه بر این دستور وزیر جدید ارتباطات مبنی بر توقف افزایش و یکسان سازی تعرفه‌های تلفن همراه اول از جمله مسائل مهم این شرکت در ماه‌های اخیر بوده است.

این گزارش حاکی است در 28 آذر ماه سال 89، همراه اول با عرضه 5 درصد از سهام خود در فرابورس، عملاً فعالیت بورسی خود را آغاز کرد و از 29 مردادماه سال جاری نماد این اپراتور در بازار بورس بصورت رسمی بازگشایی شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*