خانه / سلامت / رابطه عصبانیت با قلنج

رابطه عصبانیت با قلنج

یک کارشناس طب سنتی گفت: عصبانیت به عنوان عاملی مهم در ایجاد قلنج شناخته شده است.

“امیرحسین خسروی” اظهار کرد: بیماری قلنج انواع و علل مختلفی دارد که در علم پزشکی جدید به آن اسپاسم می‌گویند.

وی تصریح کرد: زمانی‌که فردی دچار گرفتگی‌های عضلات اطراف روده می‌شود می‌گویند دچار قلنج و یا اسپاسم شده است.

خسروی افزود: عصبانیت‌های شدید، خوردن غذاهای سنگین و دیر هضم، سرمازدگی‌های شدید و خوردن غذاهای مخالف طبع شخص موجب ایجاد قلنج می‌شود.

وی با بیان اینکه قلنج هم در عضلات اطراف روده و هم در بین دو کتف ایجاد می‌شود، تصریح کرد: سفت شدن عضلات به طوریکه با دست زدن به آن احساس می‌شود، ایجاد برجستگی در قسمت اغشای شکم، دردهای شدید شکمی و عدم هضم غذا از علائم ابتلا به قلنج است.

این کارشناس طب سنتی تاکید کرد: ابتلا به بیماری قلنج شامل سن و جنس خاصی نیست و در همه افراد از خردسال تا سالمندان دیده شده است.

وی گفت: درمان این بیماری با توجه به علل ایجاد آن متفاوت است؛ به عنوان مثال اگر عامل بیماری سرمازدگی باشد باید بیمار گرم نگهداشته شود و از داروهای گرم و مسهل‌های گرم برای درمان آن استفاده شود.

خسروی افزود: در صورتی‌که عصبانیت عامل این بیماری است باید داروهای مسهل و عصب روده برای درمان تجویز شود.

وی در خصوص طول دوره بیماری اظهار کرد: اگر بیماری زود تشخیص داده شود در طب سنتی می‌توان در کمتر از یک روز آن را درمان کرد و اگر درمان نشود باعث عوارض ناخوشایند این بیماری که شامل انسداد روده و در نتیجه جراحی است، می‌شود.

این کارشناس طب سنتی توصیه کرد: افراد برای پیشگیری از ابتلا به قلنج باید از عصبانیت‌های شدید خودداری کنند، از خوردن غذاهای سنگین و پشت سرهم بپرهیزند و بدانند که طی ۲۴ ساعت خوردن دو وعده غذایی برای بدن کافی و مفید است.

چگونه یک رینگ اسپرت مناسب برای خودرو انتخاب کنیم؟

مقایسه پژو پارس LX TU5 با سورن ELX EF7

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*