خانه / آخرین اخبار / ماجرای شینا شیرانی مجری پرس تی وی چیست؟

ماجرای شینا شیرانی مجری پرس تی وی چیست؟

شینا شیرانی  از سال ۲۰۰۷ تا کنون درر شبکه پرس تی وی، شبکه انگلیسی زبان صدا و سیما مشغول به کار بوده است.

وی در این مدت به عنوان تهیه کننده، ادیتور و مجری اخبار سیاسی و ورزشی فعالیت کرده است.

خانم شیرانی که تا حدودی به زبان آلمانی نیز مسلط است پیش از ملحق شدن به پرس تی وی به مدت دو سال در رادیو انگلیسی برون مرزی صدا و سیما به عنوان مترجم و گوینده مشغول به کار بوده است.

به گزارش «تابناک»، در روزهایی که برخی رسانه‌های کشورمان مطالبی درباره چند شبکه تلویزیونی فارسی زبانِ خارج از کشور منتشر کرده و تیترهای حاوی کلمه «افشاگری» به همراه نام این شبکه ها در دنیای مجازی و صفحات جراید بازنشر می‌شد، فایل صوتی درباره کارکنان یک شبکه تلویزیونی دیگر منتشر شد که همه را شوک زده کرد.

نکته شوک آور در این خصوص، وابستگی نقش آفرینان در فایل صوتی به یکی از شبکه های اقماری صدا و سیمای کشورمان بود. شبکه پرس تی‌وی که شبکه انگلیسی زبان رسانه ملی کشورمان به شمار می‌آید و آن گونه که هدف گذاری شده، مخاطبانش مردم انگلیسی‌زبان و مخاطبان اروپایی و آمریکایی هستند.

بر اساس این فایل صوتی ـ که بسیار غیراخلاقی و زشت است ـ یکی از مجریان زن این شبکه تلویزیونی که به تازگی از کشور خارج شده، مدعی شده که برخی مدیران شبکه از وی درخواست‌های غیراخلاقی داشته‌اند؛ ادعایی که موجب شد، در روزهای گذشته، خبر تعلیق دو تن از کارکنان این شبکه روی خروجی خبرگزاری ها قرار گیرد.

مجری پرس تی وی عکس آزار جنسی بیوگرافی شینا شیرانی بیوگرافی حمید عمادی Sheena Shirani

در روزهای اخیر فایل صوتی تحت عنوان مکالمه “شینا شیرانی” یکی از مجریان شبکه پرس تی وی با یکی از مدیران این شبکه و طرح مسائل غیراخلاقی در حین این مکالمه، به سرعت در فضای مجازی و مخصوصا کانال های تلگرامی منتشر شده است.  

در همین حال، در متن انتشار یافته در یکی از کانال های تلگرامی به نقل از فرد مورد اشاره در فایل صوتی مذکور، تاکید شده است که این فایل صوتی جعلی و ساختگی است و هدف از این اقدام هم پیوستن شینا شیرانی به رسانه های غربی بوده است.

فارغ از تایید یا تکذیب ادعای مذکور، بهتر نبود که در صورت صحت مباحث مطروحه، این خانم مجری موضوع را در داخل کشور و از طریق مجاری رسمی و قانونی در سازمان صداوسیما و یا سایر نهادهای مسوول قضایی پیگیری می‌کرد؟ و اگر قصد افشاگری هم داشت طبیعتا می توانست همین مباحثی که هم اکنون و در خارج از کشور مطرح کرده است را در داخل کشور مطرح کرده و از طریق همین شبکه‌های مجازی منتشر کند و پیگیر اثبات ادعاهایش و برخورد قانونی با خاطیان باشد.

شینا شیرانی، مجری سابق پرس تی وی اتهام رابطه غیراخلاقی با یکی از مدیران این شبکه را رد کرد.

شیرانی در گفتگویی که از یکی از شبکه های فارسی زبان خارج از کشور پخش شد گفت مایه تاسف است که هم جنسانش وی را به داشتن رابطه غیراخلاقی متهم کرده اند.

وی با تکرار اتهاماتش علیه حمید عمادی افزود با این فرد هیچ رابطه ای نداشته و تنها رابطه آنها به امور حرفه ای محدود می شده است.

شینا شیرانی، مجری شبکه پرس تی وی، نسبت به خبر اخراج حمید عمادی واکنش نشان داد.

وی در صفحه فیسبوک خود تصویر زیر را منتشر کرد و در توضیح آن نوشت:

شور و شعف همکاران سابقم…

تصویر شعری از حافظ را نشان می‌دهد که می‌گوید:

دیدی قهقهه کبک خرامان حافظ    که ز سرپنجه شاهین قضا غافل بود

این بیت شعر ظاهرا توسط همکاران خانم شیرانی بر روی یکی از بوردهای شبکه پرس تی وی نصب شده است.

حمید عمادی، مدیر اتاق خبر شبکه پرس تی وی، کلیپ منتسب به خود را که حاوی یک مکالمه غیراخلاقی با یکی از مجریان سابق این شبکه است ساختگی و غیر واقعی خواند.

عمادی با انتشار متنی در شبکه‌های مجازی گفت، این کلیپ جعلی است و توسط فردی به نام لی جاستین هال تولید شده و روی صفحه خانم شیرانی به اشتراک گذاشته شده است. وی افزود این کار خلاف قانون درباره چند نفر دیگر از همکارانش در پرس تی وی هم تهیه شده و هدف اصلی آن هم پیوستن شینا شیرانی به رسانه های غربی بوده است.

در کلیپ صوتی مورد نظر که در روزهای اخیر در فضای مجازی منتشر شده، مردی در تلاش است تا شینا شیرانی، یکی از مجریان پرس تی وی صدا و سیما را به مکالمه غیراخلاقی مجاب کند ولی او از این کار سر باز می زند.

در این مکالمه همچنین بارها مسائل غیراخلاقی دیگری همچون دست زدن به خانم شیرانی در محیط کار صحبت می‌شود.

شینا شیرانی که همکنون در خارج از ایران به سر می‌برد در این بین کلیپ ویدیویی را منتشر و اتهامات خود علیه آقای عمادی را تکرار کرده است.

شینا شیرانی، مجری سابق شبکه پرس تی وی از مقاله روزنامه بریتانیایی ایندیپندت درباره ماجرای تعرض جنسی به وی انتقاد کرد.

ایندیپندنت در تیتر مقاله ای در همین باره نوشت: “مجری شبکه پرس تی وی می گوید وی بارها در طول چندین سال توسط روسایش مورد آزار جنسی قرار گرفته است.”

روزنامه مذکور در سوتیتر گزارش خود نوشته: “شینا شیرانی می گوید دو تن از روسایش سال ها از او برای رابطه جنسی التماس می کرده اند.”

شینا شیرانی در واکنش به این تیتر نوشت، من بارها تکرار کرده ام که نگفته ام این دو مرد سال ها مرا مورد آزار جنسی قرار داده اند بلکه گفته ام من سال ها در محیط کارم مورد آزار قرار گرفته ام.

توضیح پرس تی وی درباره انتشار یک فایل صوتی

ایرنا – به دنبال انتشار فایل صوتی و طرح ادعاهایی علیه دو نفر از کارکنان شبکه پرس تی وی ، روابط عمومی این شبکه توضیحاتی ارایه کرد.

این روابط عمومی عصر دوشنبه به ایرنا اعلام کرد: علی رغم اینکه اصولا فایل صوتی از لحاظ قانونی و قضایی وجاهت نداشته و شکایتی نیز تاکنون ارائه نشده است اما به دلیل اهمیت موضوع ، مسوولان ذیربط در حال رسیدگی به آن و تشخیص صحت و سقم این ادعا بوده و تا مشخص شدن نتایج کامل تحقیقات ، این دو تن تعلیق شده اند.
روابط عمومی شبکه تاکید دارد انتشار این فایل صوتی با مباشرت افراد مخالف نظام و بهره برداری سیاسی و بدون طرح شکایت به مراجع متعدد قانونی در داخل کشور مشکوک است.
بر اساس توضیحات روابط عمومی پرس تی وی ، بطور طبیعی انتظار می رفت هرکس ادعایی دارد و به دنبال رسیدگی است قبل از طرح در افکار عمومی و فضای مجازی موضوع را به مراجع قانونی منعکس کند نه آنکه اقدام به جریان سازی خبری و سناریو سازی نماید.

۶ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. بابااین عمادی بهش نمیاد اینکاره باشه! من مصاحبه هاش رو دیدم !بنده خدا همش توکار مبارزه بااسرائیله.باور کنین جدی میگم.

  2. ای ساده ها اره تو کار اسراییل بود…

  3. اگر مجری منوتو بود الان تو بوق و کرنا میکردن. چه سیاست کثیفی دارن.

  4. … اومده گفته از نظر قانونی و قضایی وجاهت نداره فایلی که توش این چنین حرفایی رد و بدل میشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    بعد می گین چرا شکایت نکرده

  5. شکایت هم میکرد میشد مثل اون معلم قرآنه

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*