خانه / آخرین اخبار / نیمی از تحریم های لغو شده ایران دوباره برگشت

نیمی از تحریم های لغو شده ایران دوباره برگشت

یک مقام وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت: از ۴۰۰ فرد و نهاد ایرانی که از تحریم ها در روز اجرای برجام خارج شدند، ۲۰۰ مورد را در فهرست جدیدی قرار دادیم، یعنی این افراد هنوز تحت تحریم هستند.

به نقل از اسپوتنیک، جان اسمیت مدیر دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد: علی رغم پایان یافتن تحریم های مرتبط به برنامه هسته ای ایران، تحریم های اولیه آمریکا علیه ایران همچنان پابرجاست.

اسمیت به کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «اداره کنترل دارایی های خارجی یک رژیم تحریمی قوی از تحریم های غیر هسته ای و تحریم ها علیه فعالیت های مشکل ساز ایران اجرا می کند. به طور کلی، تحریم‌های اولیه آمریکا علیه ایران هنوز پابرجاست.»

وی افزود: «از بیش از ۴۰۰ شخص و نهادی که از فهرست تحریم ها در روز اجرای توافق هسته ای خارج شدند، حدود ۲۰۰ مورد در فهرست جدید اداره کنترل دارایی ها قرار داده شدند… این امر به نشان دهند این است که این افراد همچنان از نظر قوانین آمریکا تحت تحریم هستند.»

به گفته اسمیت، این اشخاص حقیقی و حقوقی آنهایی هستند که اداره کنترل دارایی ها پیش از این شناسایی کرده بود و شامل دولت ایران و موسسات مالی هستند.

منبع: فارس

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*