خانه / آخرین اخبار / پیاز از موز گران تر شد!

پیاز از موز گران تر شد!

رییس اتحادیه میوه و سبزی فروشان با بیان اینکه در حال حاضر هر کیلوگرم پیاز در میادین میوه و تره بار ۴۰۰۰ تومان است، درصورتیکه هر کیلوگرم موز بسته به کیفیت از ۲۲۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان فروخته می‌شود.
حسین مهاجران درگفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد:‌ به دلیل اینکه در سال گذشته پیازهای تولید شده از کشاورزان خریداری نشد و قیمت آن به دلیل عرضه بالا بسیار کاهش یافت آن ها اقدام به کاشت کمتر کردند و همین موضوع منجر به کمبود این محصول در سال جاری شد.
کاهش قیمت پیاز تا ۱۵ روز دیگر
وی با بیان اینکه تا ۱۵ روز آینده قیمت‌ها متعادل می‌شود، افزود: خنکی هوا از دیگر عواملی بود که باعث شد پیاز در همه مناطق گرمسیری از جمله چابهار و بندرعباس به عمل نیاید.
مهاجران در عین حال بیان کرد: ارزان‌ترین نوع پیاز برای دزفول است که در ایام نوروز به بازار خواهد آمد و تا حدود دو هفته آینده پیاز از چابهار با وسعت زیادی به دست خواهد آمد.
رییس اتحادیه میوه و سبزی فروشان با بیان اینکه در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم پیاز در میادین میوه و تره بار ۴۰۰۰ تومان است، افزود: خرده‌فروشی‌ها می‌توانند حداکثر تا ۳۵ درصد مبلغ خرید اقدام به فروش کنند.
قیمت انواع میوه‌ در میادین میوه و تره‌بار
وی همچنین درباره آخرین قیمت میوه‌ها نیز گفت: هر کیلوگرم موز ۲۲۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان، پرتقال تامسون ۱۸۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان، پرتقال جنوب کوهستان ۵۰۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان، پرتقال رسمی ۲۵۰۰ تومان، گریپ‌فورت قرمز ۲۵۰۰ تومان و نوع سفید آن ۱۲۰۰ تومان، خیار بوته‌ای و گلخانه‌ای ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان در میادین میوه و تره‌بار به فروش می‌رسد.
مهاجران ادامه داد: قیمت هر کیلوگرم گوجه‌فرنگی ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، پیاز ۳۸۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان، سیب‌زمینی ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان و انار نیز که در حال اتمام است ۵۰۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان و درجه دو آن ۲۵۰۰ تومان فروخته می‌شود.
رییس اتحادیه میوه و سبزی فروشان بیان کرد: نارنگی که اکنون فقط تولید بندرعباس دارد، کیلویی ۶۰۰۰ تا ۱۰ هزار تومان در میادین میوه‌وتره‌بار به فروش می‌رسد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*