خانه / بورس و سهام / سهم های کوچک و گمنام برندگان بازار سهام 92

سهم های کوچک و گمنام برندگان بازار سهام 92

پس از پایان مهلت قانونی شرکت ها برای ارایه گزارش های عملکرد میان دوره ای و کاهش رفتارهای هیجانی در بورس، بسیاری از سهم ها روند قیمتی متعادل تری را دنبال کرده و بیشتر براساس میزان برآورده کردن انتظارات سهامداران و سرمایه گذاران در گزارش های شش ماهه پیگیر معاملات خود هستند.

به گزارش بورس نیوز، با بررسی روند رشد قیمتی سهام شرکت های بورسی و فرابورسی به وضوح قابل مشاهده است که جایگاه نخست پربازده ترین سهم به یک شرکت پالایشی یعنی پالایش نفت تهران اختصاص دارد و این مجموعه از ابتدای امسال تاکنون موفق به کسب بازدهی مثبت 944 درصدی شده است.

مشاوره سهام مشاوره بورس گزارش عملکرد شرکت های بورس کم سود ترین سهام کفرا کاذر فولاژ سهام پر سود سهام برتر تحلیل فولاژ پر ضرر ترین سهام بهترین سهام برندگان بازار سهام برندگان بازار بورس اخبار مهم بازار سهام آمار سود بورس

همانطور که در جدول فوق مشاهده می شود، دومین جایگاه از آن یک شرکت فعال در صنعت سایر کانی های غیر فلزی می باشد، بطوریکه “کاذر” طی روزهای معاملاتی سال جاری بیش از 601 درصد بازدهی مثبت محقق کرده و پس از آن نیز شرکت پاکسان با کسب 587 درصد بازدهی مثبت در جایگاه سوم پربازده ترین ها طی معاملات امسال قرار گرفته است.

اما با نگاهی دقیق تر به روند بازدهی شرکت ها، مشاهده می شود که تنها دو مجموعه پالایشگاهی به عنوان شرکت های بزرگ فعال بازار سهام در میان 20 جایگاه برتر پربازده ترین سهام حضور دارند.

اما در مقابل حضور شرکت های کوچک در صدر این جدول بیشتر خودنمایی می کند، آنچنان که دو شرکت فرآورده های نسوز یعنی “کاذر” و “کفرا” در حالی در برترین جایگاه های این رتبه بندی قرار گرفته اند که شاید در ابتدای سال کمتر کسی فکر بازدهی به ترتیب بیش از 601 و 398 درصدی را تنها طی هشت ماه از این دو سهم داشت.

این در حالی است که در پایان جدول رتبه بندی بازدهی سهام نیز شرکت تهران دارو نزدیک به 52 درصد افت قیمت سهم را تجربه کرده تا با کاهش سرمایه سهامدارانش در انتهای این جدول جای گیرد.

پس از آن نیز سهام “فولاژ” همچنین “وگردش” با کاهش حدود 20 و 17 درصدی قیمت سهام خود رو به رو شده و از آخر رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

مشاوره سهام مشاوره بورس گزارش عملکرد شرکت های بورس کم سود ترین سهام کفرا کاذر فولاژ سهام پر سود سهام برتر تحلیل فولاژ پر ضرر ترین سهام بهترین سهام برندگان بازار سهام برندگان بازار بورس اخبار مهم بازار سهام آمار سود بورس

در مجموع بازار سهام با کسب بازدهی مثبت از سوی 375 شرکت و بازدهی منفی توسط 14 شرکت معاملات خود را پیگیری کرده و نکته جالب توجه در جدول بازدهی شرکت ها این است که حضور شرکت های بزرگ و مطرح بورس در میان جایگاه های نخست پربازده ترین سهم ها خالی می باشد و گرچه بازدهی این قبیل صنایع و شرکت ها نیز از ابتدای امسال قابل توجه بوده، اما آنها در رتبه های پایین تر این جدول قرار گرفته اند.

در بررسی بازدهی صنایع از ابتدای سال جاری تاکنون محصولات کاغذی با دو زیرمجموعه کاغذسازی کاوه و کارتن ایران میانگین بازدهی بیش از 293 درصدی را به دست آورده و خود را به عنوان پربازده ترین صنعت معرفی کرده است.

پس از آن نیز دو صنعت فنی و مهندسی و فرآورده های نفتی به ترتیب حدود 270 و 226 درصد بازدهی را در پی داشته اند تا رتبه های دوم و سوم را از آن خود کنند.

در مقابل اما صنعت محصولات چوبی تنها گروهی بوده که طی معاملات سال جاری خود تحت تأثیر افت حدود 15 درصدی قیمت سهم “چفیبر” بازدهی منفی محقق کرده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*