چند درصد از مردهای متأهل به زنان خیابانی مراجعه می کنند ؟!

0
در جامعه ایرانی از آنجا که خودفروشی به دلیل چهارچوب‌های اخلاقی و معیارهای ارزشی جرم محسوب می‌شود …

 دانا، در جامعه ایرانی از آنجا که خودفروشی به دلیل چهارچوب‌های اخلاقی و معیارهای ارزشی جرم محسوب می‌شود بنابراین ۷۰درصد از مردان غرایز جنسی خود را با ازدواج و براساس روابط مشروع- منطقی و قانونی به اجرا می‌رسانند.

مجید ابهری ضمن اعلام این مطلب، ازدواج را بهترین و منطقی‌ترین روش برای کنترل غریزه جنسی دانست و افزود: بهره وری غیر منطقی از این غریزه نه تنها موجب بروز انواع جنایات در هر جامعه می‌شود بلکه به دنبال آن هنجار‌ها، رفتارهای سالم و منطقی نیزبه شدت دچار آسیب می‌شوند.
به گفته دکتر ابهری از آنجا که هنوز در جامعه ما مدیریت غریزه جنسی و راه‌های برخورد منطقی با آن به جوانان اعلام و ارائه نشده، گاهی در اخبارشاهد جنایت و قتل در رابطه با خشونت و تجاوزهای جنسی هستیم که علت اصلی آن ریشه در ضعف مدیریت غریزه جنسی دارد.
وی با بیان اینکه دولت، نهادهای مربوطه و همچنین خانواده‌ها باید زمینه ازدواج را برای جوانان فراهم کنند در عین حال گفت: زمانی که یک جوان با مانکن‌های زنده روبه رو می‌شود چگونه غرایز جنسی خود را کنترل کند؟
آسیب‌شناس اجتماعی ازدواج موقت را یکی از روش‌های کنترل غریزه جنسی در جامعه دانست و تصریح کرد: به دور از نگاه فمینیستی، ازدواج موقت به دلیل شرایط روحی و روانی پاک، بهترین راهکار است.
وی درعین حال که ازدواج موقت را برای افراد مجرد توصیه کرد نه متأهل‌ها اظهار کرد: این ازدواج برای جوانان و مردانی که به دلایل منطقی و عقلی مشکلات روابط زناشویی دارند توصیه می‌شود نه برای مردان متأهلی که هیچ گونه مشکلی در زمینه مسائل زناشویی ندارند.
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: متأسفانه از آنجا که ۶۵تا۷۰درصد از مراجعان به زنان خیابانی مردان متأهل هستند با این حال بسیاری از بانوان وحشت دارند که شوهرانشان سمت ازدواج موقت کشیده شوند.

وی ادامه داد: بنابراین برای جلوگیری از کاهش حضور زنان خیابانی ، دختران فراری، افزایش فرزندان نامشروع وهمچنین برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های خطرناک نظیر ایدز و هپاتیت نهادهای متولی هرچه زود‌تر باید برای سامان دهی غریزه جنسی بخصوص برای جوانان تمهیداتی بیاندیشند.
دکتر ابهری هشدار داد: در شرایط حاضر که شبکه‌های ماهواره‌ای بدون هیچ گونه سانسوری روابط جنسی را به طور عریان و وحشیانه به تصویر می‌کشند اگر این مدیریت به دست فراموشی سپرده شود و یا به همایش، سخنرانی، مقاله و جلسه‌ها واگذار وختم شود باید منتظر آسیب‌های اجتماعی روز افزون و ناهنجاری‌های اخلاقی فراوان تری باشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ