عصب‌‌کشی دندان موجب مرگ بیمار ۱۸ ساله شد

0

بیماری که در مطب دندانپزشکی در هامبورگ جراحی شده، خواستار بیهوشی کامل برای عمل شده بود اما بهوش نیامده و جان باخت. دادستانی برای روشن شدن پرونده دستور کالبدشکافی صادر کرده و تحقیقات علیه دکتر بیهوشی به جریان افتاده‌اند.

عصب کشی دندان دکتر بیهوشی حوادث پزشکی بهترین دکتر دندانپزشک تهران اخبار آلمان

کارستن رینیو، دادستان در مورد این پرونده به سایت “اشپیگل” گفته است که این بیمار خواستار بیهوشی کامل در جریان عمل شده بود. وی پس از پایان عمل عصب‌کشی که در مطب دندانپزشک انجام شده بود، بهوش نیامده و جان باخت.

به گفته دادستانی، پزشکی قانونی کالبدشکافی را آغاز کرده تا دلیل اصلی مرگ این جوان روشن شود. ابزار پزشکی مورد استفاده در جریان این عمل جراحی نیز توسط پلیس برای تحقیقات بیشتر در مورد پرونده ضبط شده‌اند.

در حال حاضر دکتر بیهوشی مظنون شماره یک این پرونده به شمار می‌رود و به گفته دادستانی پرونده‌ای علیه دکتر دندانپزشک تشکیل نشده است.

عمل جراحی صبح روز جمعه (۲۷ مه/ ۷ خرداد) انجام شد و قرار بود در کنار عصب‌کشی، چندین دندان بیمار نیز پر شوند. این عمل ۸ ساعت به طول انجامید.

طبق اطلاعات مندرج در این پرونده فشار خون بیمار پس از بروز اختلالاتی در جریان جراحی به شدت کاهش یافته و از همین رو یک پزشک امداد در بعدازظهر روز جمعه به مطب فراخوانده شده بود.

دکتر دندانپزشک در مصاحبه‌ای به روزنامه “هامبورگر آبندبلات” گفته است که مرگ بیمار “قطعا ارتباطی با جراحی دندان نداشته، بلکه به بیهوشی مرتبط بوده است.”

او اضافه کرده که این مرد جوان احتمالا دارای مشکلات جسمی بوده و پیش از عمل پزشکان را در جریان قرار نداده است و همین امر موجب بروز اختلالاتی در جراحی شده است.

در مقابل پزشک امداد به رسانه‌ها گفته که وی بسیار دیر به مطب فراخوانده شده است. تلاش‌های پزشک امداد برای احیای قلب مرد جوان ناکام مانده و وی در نهایت در بیمارستان جان باخت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ