مردان ساپورت پوش با عشوه های زنانه ! + عکس

37

جل الخالق! مگه میشه؟ امکان ندارد! چشممان روشن! واقعا که! و … تنها بخشی از واکنش مردم به خبر آمدن ساپورت مردانه بود. موضوع ساپورت های مردانه از مدتی پیش با انتشار چند عکس در شبکه های اجتماعی جدی شد.

در مطلب پیش رو قصد نداریم غر بزنیم که چرا برخی مردان _ البته اگر بشود گفت مردان _ از چنین پوشش چندش آوری استفاده می کنند یا خواهند کرد چراکه تکلیف آنها روشن است؛ اما می توان درباره این فاجعه به چند نکته اشاره کرد.

هنرمندام ساپورت پوش مردان ساپورت پوش عشوه های زنانه ساپورت مردانه ساپورت زنانه ساپورت دختران ساپورت بازیگران ساپورت ایرانی ذات زنانه

الف: ذات زنانه
ساپورت پوششی است که ذات زنانه دارد. البته  مردان در برخی از کشورها از این پوشش استفاده می کنند و مدل مردانه آن هم وجود دارد اما در همان کشورها هم استفاده کنندگان در اقلیت هستند و در هر مکانی از آن استفاده نمی کنند. البته بیشتر در مردان هم جنس باز چنین پوششی استفاده می شود. به هر حال ساپورت، ذات زنانه ای دارد و با وجود تلاش فراوان طراحان لباس برای طراحی مدل مردانه آن، باز هم ذات زنانه ساپورت از بین نرفته است. ساپورت مردانه به مثابه این است که لباس ویژه زنان را به مردان اطلاق کنیم. مانند دامن مردانه! البته در مناطقی از جهان مانند اسکاتلند دامن مردانه هم وجود دارد! پس اگر در آینده شنیدید که دامن، روسری، مقنعه، استریج و … مردانه هم آمد نباید تعجب کنیم!

هنرمندام ساپورت پوش مردان ساپورت پوش عشوه های زنانه ساپورت مردانه ساپورت زنانه ساپورت دختران ساپورت بازیگران ساپورت ایرانی ذات زنانه

ساپورت مردانه
خیلی ها در همین ایران خودمان هستند که بنده مد و مدگرایی هستند و هر ذلتی را می پذیرند تا قواعد مد را رعایت کرده باشند. اینها مانند مانکن، لباسی را بر تن می کنند و عملا برای آن تبلیغ می کنند. البته ساپورت مردانه آن قدر ضایع است که با پوشیدن آن توسط مردان حتی در محافل شخصی و خانوادگی کسی از آن استقبال نکند اما اینکه بعضی ها برای اینکه از مد عقب نیفتند حاضرند در بعضی مواقع خفت بکشند، جالب است. نیست؟

هنرمندام ساپورت پوش مردان ساپورت پوش عشوه های زنانه ساپورت مردانه ساپورت زنانه ساپورت دختران ساپورت بازیگران ساپورت ایرانی ذات زنانه

ب: بلد نیستیم مد بسازیم
شاید زنان در هیچ کشوری مانند کشور ما اینقدر از ساپورت استفاده نمی کنند آن هم در این هوای سرد. بسیاری از دختران و زنان که در تابستان از این پوشش استفاده می کردند گرمی هوا را بهانه می کردند اما جالب این است که در هوای سرد این روزها هنوز استقبال ساپورت پوشان کم نشده است. در گزارش های گذشته به تفصیل در این مورد اشاره کرده ایم که دلیل عمده چنین استقبال هایی نبودن نهاد مسوولی است که برای فرهنگ و جوانان ما مدسازی کنند. گویا ما فقط در مدسازی پوشش بانوان خلا نداریم بلکه در مدسازی پوشش آقایان هم با مشکلات عدیده ای مواجه هستیم. به عنوان مثال در چند سال اخیر تی شرت هایی که طرح ها و خطوط نستعلیق در آن نقش بسته بود با استقبال فراوان دختران و پسران مواجه شد اما در چند سال اخیر فقط همین یک نمونه وجود داشته که با فرهنگ ایرانی ما سازگار بوده و بعد از آن مسوولان مدسازی ما جوانان را با دنیای بی نهایت مد جهان تنها گذاشته اند.

هنرمندام ساپورت پوش مردان ساپورت پوش عشوه های زنانه ساپورت مردانه ساپورت زنانه ساپورت دختران ساپورت بازیگران ساپورت ایرانی ذات زنانه

ج: ذلیل های مد
خیلی ها در همین ایران خودمان هستند که بنده مد و مدگرایی هستند و هر ذلتی را می پذیرند تا قواعد مد را رعایت کرده باشند. اینها مانند مانکن، لباسی را بر تن می کنند و عملا برای آن تبلیغ می کنند. البته ساپورت مردانه آن قدر ضایع است که با پوشیدن آن توسط مردان حتی در محافل شخصی و خانوادگی کسی از آن استقبال نکند اما اینکه بعضی ها برای اینکه از مد عقب نیفتند حاضرند در بعضی مواقع خفت بکشند، جالب است. نیست؟

د: ضرر تنگ پوشی
“از نظر سلامت جسم، در طراحی لباس باید آناتومی و فیزیولوژی قسمتی از بدن که لباس برای آن طراحی می شود، در نظر گرفته شود. این کار معمولاً در کارخانجاتی که لباس استاندارد تهیه می کنند صورت می گیرد. ولی قسمت اعظم تولید کنندگان پوشاک، فقط به سود خود می اندیشند و سلامت و بهداشت جسم مصرف کننده برای آنها اهمیتی ندارد. شلوارها بسیار تنگ و از مواد سفت ساخته می شوند، مصرف پارچه در این شلوارها حدود یک سوم کمتر است، و چون از جنس نا مرغوب تهیه می شوند، زود اصطحلاک پیدا کرده و مصرف کننده اقدام به تهیه شلوار جدید می نماید. اینگونه شلوارهای تنگ و فاق کوتاه جریان خون دستگاه تناسلی را بشدت مختل می کنند و در حالت نشسته این وضعیت بدتر می شود. ما هرگاه به فرض ۱۵ دقیقه بر روی یک پای خود روی زمین بنشینیم موقع برخواستن از زمین یک حالتی به ما دست می دهد که اصطلاحاً به آن “خواب رفتگی” می گوئیم، ولی آن چیزی نیست جز قطع جریان خون عضو.” اینها نظر نگارنده نیست بلکه نظر کارشناسی دکتر محمدرضا صفری نژاد، اورولوژیست است.

” پوشیدن لباس نامناسب در ناحیه دستگاه تناسلی سبب علائم خاصی نمی شود که فرد متوجه آن شود و در دراز مدت سبب آسیبهای می گردد که ممکن است غیر قابل برگشت باشند. علت اینکه بیضه ها خارج از بدن قرار دارند این است که برای عملکرد طبیعی، درجه حرارت آنها باید نیم درجه سانتی گراد از درجه حرارت بدن کمتر باشد. هر عاملی که باعث افزایش درجه حرارت بیضه ها گردد، سبب آسیب به فرایند تولید نطفه مردانه (اسپرم) توسط بیضه ها می شود
چه کنیم؟

ما هیچ کاری جز اطلاع رسانی نمی توانیم انجام دهیم اما مسوولان موضوع مد و فرهنگ مد را باید جدی بگیرند. جالب اینکه بعضی مواقع جشنواره و نمایشگاه های مد برپا می شود اما هیچ گاه به ثمر نمی رسند چون طراحان و فعالان این عرصه که عمدتا عضو بخش خصوصی هستند هیچ وقت حمایت نمی شوند و مسوولان، همان جشنواره و نمایشگاه ها را برای رزومه کاری خود کافی می دانند. بدانید تا وقتی خودمان تولیدکننده نباشیم باید سلیقه تولیدکنندگان مد آن طرف آب را بپذیریم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 37 )
 1. امين می گوید

  سلام.ولی به نظر من خیلی هم قشنگه.من کاملا با حرفی که زدید وگفتید ساپورت ذات زنانه دارد شدیدا مخالفم.من خودم هر وقت میرم دانشگاه ساپورت میپوشم.البته با طرح شلوار لی.به نظر من ما مردم هستیم که ذات یک لباس رو تعیین میکنیم. به نظر من آدم باید اون جوری لباس بپوشه که راحته.نه اون جوری که بقیه راتند. وقتی یه نفر با پوشیدن ساپورت راحته حتی اگه مرد هم باشه میتونه بپوشه.

  1. سولماز می گوید

   نمی دونم ما چرا انقدر به رخت و لباس همدیگه گیر میدیم؟؟؟؟؟؟ خب هر کی دوست داره یه جوری لباس تنش کنه. تا وقتی واسه دیگران آزاری نداره ما چیکاره ایم؟

  2. مينا می گوید

   آقا امین اینی که تو عکسه دانشگاه نیستا مثلاً می خواستی بگی مثل اینی ای بابا

  3. محمد باقر می گوید

   بقول حسن ریوندی: امان از اون روزی که پسرا ساپورت بپوشن،،،،،ی سرچ کنین کلیپش رو ببینین میفهمین،،،شایدم اسم کلیپش باشه تشخیص دخترها از پسرها،،ببینین تا بفهمین ساپورت مردونه چیه!!!

 2. محسن می گوید

  اگه ساپورت پوشیدن واسه مردها عیب نیست.پس یه ست کامل لوازم
  آرایش هم بگیر که چیزی کم نداشته باشی.

  1. امين می گوید

   چشم.فقط منتظر دستور شما بودم…….

 3. سامی می گوید

  خاک بر سر هر پسری ک ساپورت بپوشه واقعا بی شرمی

  1. یوسف می گوید

   بخدا نفرین کردن دیگران کار خوبی نیست، مخصوصا که علتش علایق شخصی یک فرد مثل طرز لباس پوشیدنش باشه..

  2. اکبر می گوید

   خاک بر سر خودت منگل

 4. احسان می گوید

  ساپورت پوشیدن برای کسانی که علاقه ی زیادی دارند خوب است ومردهاهم می توانند از ان استفاده کنند چرا از انها سخت می گیرید.

  1. محسن می گوید

   خوب منم می‌پوشم چه ایرادی داره

 5. حجت می گوید

  منظورشون از ساپورت که ساپورت زنانه نیست…
  اگه مرد ساپورت زنانه بپوشه زشته… در ضمن اینها که تو عکسه اصلا ساپورت نیست شبیه ساپورته خیلی هم قشنگه
  به خدا نمیدونم تا کی قراره تو این بحثای مسخره بمونیم…. همین خارجی ها که اینها رو میپوشند و مد میکنند حرف اولو تو علم و اقتصاد و همه چی میزنند

  1. ارسلان می گوید

   موافقم

 6. نگار می گوید

  ولی من به عنوان یه زن از مردی که سعی بکنه اندامش رو و صورتش رو مثل زنا بکنه چندشم میشه . خوب مردا باید مردونه باشن که جذابیت داشته باشن . مث اینکه هیچ مردی از زنی که مردونه چهرشو بکنه خوشش نمیاد .

  1. محمد باقر می گوید

   همینه??
   بهترین نظری که خواندم همینه،،نایس??

 7. میلاد می گوید

  سلام من خودم لباس زنونه علاقه زیادی دارم البته بدنم هم نسبتا میپذیره اخلاقم زنونه هست به جای انزجار کمکم کنید یا درمون بشم یا تغییرجنسیت بدم یا بتونم زن پوش باشم ممنون

  1. رضا می گوید

   میلاد جان با بنده تماس بگیر که کمکت کنم عشقم.

 8. دانشجو می گوید

  آقا میلاد بهم ایمیل بزن باشه

 9. سعيد می گوید

  منم دوست دارم لباس زنونه ببوشم اکه ماییل بودی میلاد جان بهم بی ام بده

  1. ارسلان می گوید

   ok

 10. سیمین می گوید

  اول میگی ذات زنانه داره بعد هم میگی پوشش چندش آور؟ چه رابطه ای بین این دو وجود داره ؟ بله ؟
  تازه تو کی هستی که ذات و اصل لباس رو تعیین کنی؟
  اصلا مگه همین دامنی که زنانه حساب میشه در دوزان قدیم مردها هم لباسشون با دامنهای بلند ختم نمیشد؟ پس این خواست خود مردم هر دوره هست که چی بپوشند هر کی از هر چی خوشش نیاد میتونه به اون بگه چندش؟ حالا شاید اونها هم از شما چندششون میشه.

 11. سیمین می گوید

  استهلاک هم اینطوری نوشته میشه.

 12. ناشناس می گوید

  سلام . هه واقعا جامعه ما چی شده و تا کجا میخواد پیش بره .تعجب میکنم چرا کسی این لباسارو جم نمیکنه. عفاف دختر چادر هست و برای مرد پوشیدن لباس مناسب که نه چسبناک باشه نه زرق و برق داشته باشه. واقعا خودتون بدتون نمیاد سختتون نیست اینطوری لباس بپوشین!همه ما رفتی هستیم چرا دنیای بی ارزش خودمونو به اون دنیامون که فانی نیست بفروشیم . من اگه ۱۰۰ سال با سختی و ننگ تو این دنیا زندگی کنم ناراحت نیستم چون میدونم دنیای دیگه ای هست که تا اخر اونجا میمونم پس خودمو اینجا نمیفروشم … این طرز لباس پوشیدن باعث اغفال و انحراف خیلی از ادما میشه پس سعی کنیم خودمونو حفظ کنیم که هم دنیای خوبی داشته باشم هم اخرت خوب

  1. محمد باقر می گوید

   این نظر هم بیسته??

 13. پسر می گوید

  ساپورت یک چیزخوب داره یک چیز بدچیز خوبش شاید اینه که بحث مداست به دخترها خیلی جمع وجور نشون میده وبه تیپشون میادوتقریبا
  زنان چاق هم با پوشیدن این شلوارها جمع وجوروفرم خوب به نظرمیان -ولی عیبش اینه که برخی ساپورت ها نمی دانم نازک هستند یا بلاخره هرچی که سردرنمیارم پوستشون درآفتاب از شلوار دیده میشه واین میتونه تحریک آمیز باشه وکلا با آداب ودین کشورما کمی دورباشه واگه ساپورت ها نازکتر بشه یه دفعه دیدیم کلا دیگه مثل اروپاشدزن هادر ایران وبه نظرم عیبش از خوبی اش بیشترباشه حالا نظرشخصی است وبه نظرهای دیگران هم احترام می گذارم.ولی واقعا الان دیگه تقریباهمه زنان با ساپورت بیرون میان.
  پوشیدن ساپورت برای پسرهم به نظرمن خوب نیست شبیه غواس های دریا میشن خخخخخخخخخخ.

 14. زهرا می گوید

  ساپورت ذات زنانه داره چون بدن زن ضرافت خواصی داره که بدن و هیکل مردا نداره مردا ساپورت میپوشن چیو نشون بدن أه أه بخدا مرد جماعت با ساپورت خیلی چندش آور میشن نپوشین

 15. ممسعود می گوید

  بهتره هیچی نپوشن و پاهاشونو رنگ بزنن..بابا انصاف هم خوب چیزیهچیزیه تا پارسال تابستان شلوارهای خیلی گشاد میپوشیدن میگفتن خنکه و راحته. امسالدر چهار فصل ساپورت میپوشن بازم میگن راحته. ……..

 16. سام می گوید

  من خیلی دوست دارم ساپورت به پوشم … لام بادا بپوشم لباس زنان را بپوشم حتی ….

 17. پویا می گوید

  اره والله منم خیلی ساپورت دوست دارم!! ولی میترسم زنم دعوام کنه چون دخترا بهم تیکه میندازن .من دیگه برم خانم صدام میکنه شام میخاد.

  1. مح می گوید

   بیا باهم بپوشیم

 18. alirezakaspesar می گوید

  واقعا خجالت آوره..پسرا و مردا نباید بدن نمایی کنن چون بدن نمایی خصلت زنانه حساب میشه و مردی که بدن نمایی کنه به مرور زمان خصلت مردانگیش ضعیف میشه و به یه زن یا دوجنسه تبدیل میشه و بعدها میفهمه که چه غلطی کرده و دیگه توانایی مرد بودن رو نداره..مرد باید مرد بمونه و‌زن هم زن..اگه خلاف این بشه همه چیز بهم میخوره..سنگ رو سنگ بند نمیشه..وقتی پسرا لباس تنگ میپوشن بقیه بهشون تمایل پیدا میکنن و تهش میشه فساد اخلاقی و هزاران بدبختی دیگه.

 19. محمد باقر می گوید

  بقول حسن ریوندی: امان از اون روزی که پسرا ساپورت بپوشن،،،،،ی سرچ کنین کلیپش رو ببینین میفهمین،،،شایدم اسم کلیپش باشه تشخیص دخترها از پسرها،،ببینین تا بفهمین ساپورت مردونه چیه!!!

 20. مازیار می گوید

  من خودم از بیست سالگی فقط کت شلوار رو انتخابم قرار دارم و توی کمد لباسام حتی یک شلوار جین ندارم .ولی با کسایی که مثل فانوس دریایی چشماشون در حال چرخش هست بشدت مخالفم .تا وقتی این مطالب خاله زنکی داره پست میشه رو سایت ها وضعیت مملکت به همین شکل خواهد بود البته این یکی از مطالب هرز هست چه سودی داره واقعا؟؟؟ .الان دردی از جامعه دوا میشه ؟؟؟یا این مطلب به معلومات علمی ملت اضافه میکنین ؟؟؟؟؟؟؟؟.کاش به جای این چرت و پرت ها . یکم از انسان بودن بنویسید .تو اون دنیا اگه سوال و جوابی باشه نمیگن .به لباس پوشیدن چند نفر بند کردی ! میپرسن چقدر انسان بودی .چقدر به هم نوع خودت احترام گذاشتی.من اگر شخصی تیپ جلفی زده باشه نگاه نمیکنم مثل افتاب پرست بهش .شاید اون پیش خدا از من عزیزتر باشه .سعی کنیم خودمونو به در نفهمی نزنیم چون اون دنیا بهمون میفهمونن که هدف از خلقت حتما چیز مهمتری هست نه این اراجیف

 21. محمد می گوید

  عوارض یعنی این:
  تا میلاد گفت من سامورت دوست دارم ببین چند نفر گفتند میلاد جان بهم پیام‌بده

  1. سعید می گوید

   اه اه خاک برسرمردی که گرایش به پوشیدن همچین لباس چندشی داره،به نظرم مردایی که میل به همچین لباسایی دارند ارایشم بکنند برن زیر پل کالج وپارک دانشجو روهوامیزننشون.

 22. س.ص می گوید

  ساپورت کلا لباسی هست که با توجه به فیزیک جنس مونث واسه خانمها طراحی شده، بحث ساپورت مردانه حتی حرفشم کوچکترین سنخیتی با فرهنگ و آداب ایرانی نداره، علاقه باصطلاح مردها برای پوشیدنش نشونه بیماری اونهاست…ننگ بر اون بیوجودهایی که تبلیغ و ترویج فساد سرلوحه کارشونه…واقعا شرم اوره، کلمه مرد کلمه سنگینیه و برازنده هر کسی نیست بامید توجه بیشتر به ارزشهای انسانی و اجتماعی

 23. Mehdi می گوید

  من عاشق اریش غلیظ و لباس های زنانه و شورت لامبادا توری وساپورت شیشه ای نازک ودامن کوتاه سوتین وتاب هستم عاشق دامن خاله ام هستم