مشاغل پر استرس اما پردرآمد سال ۲۰۱۳

0
با به‌وجود آمدن رکود اقتصادی، بسیاری از مردم جهان از بیکاری رنج می‌برند، اما استرس برخی از مشاغل که در سطح جهانی مطرح هستند در برابر استرس بیکاری، بسیار آسیب‌زننده‌تر و خطرناک‌تر می‌باشد.

 افکارنیوز، بسیاری از مردم در سراسر جهان در وضعیت‌های استرس‌زا کار می‌کنند.

بر اساس بررسی‌های اخیر ۳۰ تا ۵۰ درصد مردم آمریکا در شغل‌های پراسترس فعالیت دارند و این امر می‌تواند سلامت روحی افراد را تحت تاثیر قرار دهد.

استرس محیط کار می‌تواند ناشی از مواردی همچون تنفر از همکاران، رئیس یا محیط کار باشد که این موارد به راحتی قابل تغییر و رفع می‌باشند.

مواردی نظیر احتمال از دست دادن کار و یا شکست در کار نیز می‌تواند سبب ایجاد استرس در محیط کار شود.

این گروه از مسائل ممکن است برای هر فردی رخ دهد، اما با گذشت زمان و مدیریت می‌توان این شرایط را با موفقیت سپری کرد.

برخی از انواع استرس بسیار سنگین‌تر و غیرقابل رفع‌ نیز می‌باشند.

گروهی از شغل‌ها به گونه‌ای هستند که شاغلان آن‌ها مجبور به تحمل فشار استرس زیاد در طول دوره کار خود می‌باشند، اما درآمد و حقوق بالای این شغل‌ها می‌تواند تا حد زیادی این استرس را برای افراد قابل‌تحمل کند.

پردرآمدترین شغل‌های استرس‌دار جهان به ترتیب عبارتند از:

۱.ژنرالی ارتش،۱۹۶۰۰۰ دلار

پرسنل نظامی هیچ نگرانی‌ای برای از دست دادن شغل خود ندارند و سختی‌های شغل آن‌ها با انواع منافعی که به آن‌ها اختصاص داده می‌شود، تسهیل می‌شود.

یکی از سختی‌های این شغل، عدم توانایی در تغییر شغل می‌باشد.
جدایی طولانی از خانواده یکی دیگر از دلایل استرس‌زا بودن این شغل می‌باشد.
همچنین با وجود مدیریت گروهی از سربازان، همواره خطر خشونت و در خطر بودن جان این ژنرال‌ها وجود دارد و خطر جانی از آزاردهنده‌ترین استرس‌های این شغل محسوب می‌شود.

۲.پزشکی حرفه‌ای، ۱۹۲۰۰۰ دلار

تصور این امر که زندگی یک شخص در گرو تلاش این افراد می‌باشد و به عبارت دیگر زندگی مردم در دست آن‌هاست، فشار زیادی را بر پزشکان وارد می‌کند.

این امر به‌خصوص در مورد جراحان بیشتر خود را نمایان می‌کند.جراحان باید بر روی همه حرکات خود دقت کامل داشته‌باشند و زمانی که این متخصصین در اتاق عمل سپری می‌کنند، از پراسترس‌ترین لحظات عمر آن‌ها محسوب می‌شود.

روان‌پزشکان نیز باید به مشکلات و نگرانی‌های افراد گوش دهند و هنگامی که درمان و راه‌حلی برای مشکل بیماران وجود نداشته‌باشد، لحظات سخت و پراسترسی برای این متخصصین به‌وجود می‌آید.

۳.خلبان خطوط تجاری، ۱۱۴۲۰۰ دلار

بلندشدن هواپیما از روی زمین و فرود آن می‌تواند تا حدودی ترسناک باشد و آن هم به علت ایجاد وحشت در میان مسافران با ایجاد کوچکترین هیاهو می‌باشد.

خلبان‌های تجاری به علت امید هزاران مسافر برای سالم رسیدن به مقصد و باور این امر که جان هزاران نفر در گرو عملکرد خوب آن‌هاست، استرس زیادی را تحمل می‌کنند.
موقعیت‌های بد نظیر آب‌وهوای نامساعد و یا خرابی تجهیزات نیز از زمان‌هایی هستند که این افراد باید استرس زیادی را تحمل کرده و شرایط را با خونسردی مدیریت کنند و از فاجعه‌های بزرگ جلوگیری کنند.

۴.کار در معدن، ۷۱۳۲۰ دلار

بدون شک تاریکی اعماق زمین می‌تواند ترسناک و ناامیدکننده باشد، علی‌الخصوص زمانی که این افراد مجبورباشند تا ساعات طولانی در زیرزمین بدون هوای تازه، کار کنند.
آن‌ها در امکانات محدود فعالیت می‌کنند و خطر به‌دام افتادن در معادن بسیار بالا می‌باشد.
این افراد بیش از سایر مردم امکان ابتلا به انواع مختلف بیماری بر اثر استنشاق گردوغبار ذغال‌سنگ را دارا می‌باشند.
علاوه بر تمام موارد استرس‌زا فوق، امکان اخراج این کارگران در هر زمان، یکی از نگرانی‌های بزرگ این کارکنان می‌باشد.

۵.مدیریت اجرایی، ۵۸۰۰۰دلار

تبدیل شدن به یک رهبر تجارت، نیازمند تلاش و توانایی رهبری سایر افراد به منظور کسب نتایج مفید می‌باشد.

حقوق بالای این شغل تا حد زیادی وسوسه‌انگیز است اما این حقوق به سادگی به‌دست نمی‌آید و نیازمند تحمل استرس زیاد و ثابت برای حفظ شهرت شرکت در بازار رقابتی می‌باشد.

همچنین این افراد باید با دقت زیادی کار و وظایف زیردستان خود را تحت نظارت داشته‌باشند،زیرا در صورت بروز هرگونه خطا مدیران اجرایی اولین افرادی هستند که سرزنش و حتی اخراج خواهند شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ