رونمایی از تبلت ایرانی ۱۵۰ هزار تومانی

0
یک شرکت‌ ایرانی از تبلتی رونمایی کرده که به ادعای مسوولان این شرکت ارزا‌ن‌ترین تبلت ایرانی است.
مشخصات تبلت ایرانی مشخصات Dimo ۵۰۰ قیمت تبلت ایرانی قیمت تبلت قیمت Dimo ۵۰۰ فروش تبلت ایرانی عبدالرضا مریداوی تبلت ایرانی ارزا‌نترین تبلت ایرانی

روز گذشته طی مراسمی از تبلتی به نام Dimo ۵۰۰ رونمایی و اعلام شد که این محصول ارزان‌ترین تبلت ایرانی است.

در ابتدای این مراسم عبدالرضا مریداوی – مدیر عامل شرکت تولیدکننده این تبلت – با اشاره به اینکه این شرکت از دو سال پیش کار خود را آغاز کرده است گفت: ما در حال حاضر به برنامه‌ای نیاز داریم تا سیستم خود را مرتب کنیم. در این دو سال دستآوردهای مهمی را بدست آورده و سعی کردیم قیمت محصولاتمان را کاهش دهیم که این موضوع با استفاده از تکنولوژی و راهکارهای خاص به واقعیت تبدیل شد.

وی مطرح کرد: توانستیم تبلت را به سطح پایین جامعه برسانیم و موازی با ساخت تبلت، گوشی‌های هوشمند نیز تولید کرده و در حال حاضر ۲۲۰ نمایندگی خدمات پس از فروش در کشور داریم. علاوه بر این ما طرح فروشگاه‌های اختصاصی را داشتیم که فقط دستگاه‌های تولید شرکت خودمان را به فروش برسانند که این طرح در ۲۰ استان کشور پیاده سازی شده است.

او همچنین به پشتیبانی نرم‌افزاری این شرکت اشاره کرد و گفت: سعی کردیم در بخش نرم‌افزاری، تیم خود را تجهیز کنیم و در حال حاضر این تیم در حال کار برروی مدل‌های مختلف دستگاه‌هایمان هستند.

وی در رابطه با آمار اجناس مرجوعی تاکید کرد: برای هر محصول این آمار متفاوت است اما برای دو مدل از دستگاه‌هایمان این آمار بالا بود که سهم پنج درصد را به خود اختصاص می‌داد.

مریداوی در ادامه به مبحث صادرات اشاره کرد و گفت: ما غافل از صادرات نبودیم و در سه ماه گذشته ۲۰۰۰ دستگاه تبلت به کشورهای افغانستان، تاجیکستان و قرقیزستان صادر کردیم. اگرچه این تعداد کم بوده اما به نظر ما برای شروع کافی است. درحقیقت هدف اصلی ما تامین نیاز بازار ایران و سپس به صادرات است.

به گفته او قرار است قیمت این تبلت چیزی در حدود ۱۵۰ هزار تومان باشد. درواقع این محصول در ایران به قیمت ۴۹ دلار و در سایر کشورها به قیمت ۴۵ دلار به فروش می‌رسد. با این وجود طبق آمارهایی که بدست آوردیم در ماه چیزی حدود ۱۵ هزار دستگاه به فروش می‌رسد که ۲۵ درصد از سهم بازار تبلت را به خود اختصاص داده است.

وی همچنین اضافه کرد: ما سعی داریم تا با انجام مذاکراتی بتوانیم تبلت را به محیط‌های دانش‌آموزی و دانشجویی وارد کنیم. با توجه به قیمت، این محصول می‌تواند بر این اقشار مناسب باشد.

در ادامه ماهان امیری – یکی از مسوولان این شرکت – به وضعیت نرم‌افزاری دستگاه‌ها اشاره کرد و گفت: ما ۹ ماه پیش کار خود را برروی پنج پروژه نرم‌افزاری بصورت همزمان آغاز کردیم. در این میان نرم‌افزاری به نام دیده‌بان طراحی کردیم که گارانتی و بسیاری از امکانات تبلت‌ها از این طریق فعال می‌شود. قرار است طی چند ماه آینده برروی چند مدل از دستگاه‌هایمان اندروید اختصاصی شرکت را قرار دهیم.

در ادامه برنامه مدیرعامل این شرکت در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه چرا شرکت شما در قسمت تولید تبلت‌هایی با قدرت بالا فعال نیست گفت: ما توانستیم تبلت را به اقشار پایین جامعه عرضه کنیم. اگر قرار بود محصولاتی با قدرت بسیار بالا عرضه می‌کردیم از لحاظ قیمت هم باید با برندهای بزرگ مقایسه می‌شدیم درحالی که تبلت‌های ما در قیمت پایین غیرقابل قیاس بود.

در ادامه مریداوی درباره اینکه در رابطه با اینکه مدل‌های دستگاه‌‎های شما در سایت‌های چینی نیز وجود دارد و درحقیقت چه فکر ایرانی در ساخت این دستگاه‌ها است پاسخ داد: ببینید ما شاسی را در داخل ایران تولید می‌کنیم که این موضوع را یک شرکت در شیراز عهده دار شده است. بقیه لوازم داخل دستگاه و یا حتی نوع طراحی آن خریداری شده و شرکت دیگری نیز ممکن است همین طرح را از قبل تهیه کرده باشد.

امیری هم در پاسخ به سوالی مبنی بر زمانبندی عرضه به‌روزرسانی برای تبلت‌های این شرکت گفت: ما سعی می‌کنیم بعد از عرضه اندروید جدید آن را برای بعضی از دستگاه‌هایمان عرضه کنیم. این موضوع بستگی به نوع سخت‌افزار تبلت‌ها دارد که کشش اندرویدهای جدید را داشته باشند یا نه. درحقیقت محصولات ما به سه سطح اولیه متوسط و قدرتمند تقسیم می‌شود که از لحاظ به روزرسانی سیستم‌عامل متوسط و قدرتمند در اولویت خواهند بود.

Dimo ۵۰۰ که به گفته مدیرعامل شرکت قرار است قیمتی در حدود ۱۵۰ هزار تومان داشته باشد، درحال حاضر در برخی سایتها با قیمت ۱۹۹ هزار تومان و در برخی سایت‌های دیگر با قیمت ۱۷۹ هزار تومان به فروش می‌رسد.

کیفیت صفحه‌نمایش این تبلت متوسط است؛ همچنین مجهز به یک پردازنده ۱.۲ گیگاهرتزی بوده و حافظه داخلی آن چهار گیگابایت است که می‌توان آن را با استفاده از کارت حافظه تا ۳۶ گیگابایت افزایش داد. همچنین رم این دستگاه ۵۱۲ مگابایت است.

از آنجایی که سرعت پردازنده‌ها بسیار زیاد و سرعت دیسکهای سخت نسبت به آنها پایین است، رم می‌تواند با قرارگیری بین این دو یک تعادل سرعت ایجاد کند. بنابراین مقدار رم در مواقعی که کاربر نیاز به اجرای چندین برنامه به طور همزمان را دارد و یا از برنامه‌های پر حجم استفاده می‌کند، تأثیر به سزایی در سرعت کامپیوتر خواهد داشت.

چندی پیش در فضای مجازی دررابطه با این شرکت ادعا شده بود که یکی از مدل‌های این شرکت موسوم به Dimo ۷۰۰ شباهت‌های بسیار زیادی به تبلت LingYun F۲S دارد و به احتمال زیاد این تبلت تولید ایران نیست؛ همچنین این تبلت دارای مشخصات فنی و ظاهری کاملاً یکسانی با تبلت دیگری از شرکت LINGYUN با نام تجاری LY-F۱ است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ