فوتبال ایران، مقام نخست ناکامی در دریافت جوایز ۲۰۱۳ آسیا را بدست آورد !

0

فوتبال ایران، ناکام بزرگ ۲۰۱۳ آسیا شد !

جشنواره انتخاب بهترین‌های فوتبال سال ۲۰۱۳ آسیا بدون رسیدن حتی یک عنوان برترین برای فوتبال کشورمان به پایان رسید.

مراسم انتخاب بهترین‌های سال آسیا از ساعت ۱۵ و ۴۵ دقیقه امروز به وقت تهران در کنفدراسیون فوتبال آسیا در کوالالامپور مالزی آغاز شد و فوتبال کشورمان در هیچ کدام از بخش‌های فوق توانست جایزه‌ای را به خود اختصاص دهد. گزارش کامل فارس از انتخاب بهترین‌های فوتبال سال ۲۰۱۳ آسیا را می‌توانید در ادامه بخوانید:

کاریکاتور فوتبال فوتبال ایران طنز جایزه الماس آسیا بهترین‌های فوتبال سال ۲۰۱۳

سیلوا بهترین بازیکن خارجی سال آسیا شد
مراسم برترین‌های فوتبال آسیا در سال ۲۰۱۳ امروز در کوالالامپور مالزی برگزار شد و در بخش بهترین بازیکن خارجی سال آسیا در سال ۲۰۱۳، لوئیس سیلوا گیلرمو عنوان برتر را کسب کرد. در این بخش داریو کونکا از گوانگژوی چین، دژان دامیانوویچ از اف‌سی سئول کره جنوبی و لوئیس سیلوا گیلرمو از گوانگژوی چین با یکدیگر رقابت می‌کردند.

بهترین بازیکن لژیونر آسیا ناگاتومو شد

در این مراسم ناگاتومو بهترین بازیکن لژیونر آسیا در سال ۲۰۱۳ لقب گرفت. کیسوکه هوندا از ژاپن از باشگاه زسکا موسکو، سون هیونگ مین از کره جنوبی از باشگاه بایر لورکوزن آلمان و یوتو ناگاتومو از ژاپن از باشگاه از باشگاه اینتر میلان ایتالیا در این بخش با یکدیگر رقابت می‌کردند.

کلاره بهترین کمک داور زن آسیا شد
عنوان بهترین کمک داور زن آسیا در سال ۲۰۱۳ به کلاره از استرالیا رسید. در این بخش آلیسون کلاره از استرالیا، سارا هو از استرالیا و تشیروگی از ژاپن با یکدیگر رقابت می‌کردند.

کامرانی فر بهترین کمک داور نشد
بهترین کمک داور مرد آسیا در سال ۲۰۱۳ از کشور ژاپن شد.

چین برنده جایزه اخلاق ورزشی فوتبال آسیا شد
فدراسیون فوتبال چین جایزه ویژه اخلاق ورزشی در سال ۲۰۱۳ را کسب کرد. در مراسم انتخاب بهترین‌های قاره آسیا فدراسیون فوتبال چین موفق شد جایزه اخلاق ورزشی را در این سال از آن خود کند. چینی‌ها در زمینه اخلاق ورزشی در سالی که گذشت،‌تلاش زیادی در زمینه گسترش اخلاق ورزشی در فوتبال کردند. موضوعی که از دید ای.اف.سی دور نماند.

طیبی برترین بازیکن سال ۲۰۱۳ در فوتسال نشد
برترین بازیکن سال ۲۰۱۳ فوتسال آسیا از ایران انتخاب نشد و در این بخش سوپهارت عنوان برترین بازیکن سال ۲۰۱۳ فوتسال آسیا را از آن خود کرد. در این بخش حسین طیبی از کشورمان از باشگاه گیتی‌پسند اصفهان، کائورو موریوکای از ژاپن از باشگاه ناگویای ژاپن و سوپهارت از تایلند از باشگاه چونبوری با یکدیگر رقابت می‌کردند.

ساکی کو بهترین داور زن آسیا شد
بهترین داور زن آسیا در سال ۲۰۱۳ از کشور ژاپن انتخاب شد. یاماگیشی بهترین داور زن آسیا در سال ۲۰۱۳ شد.
کامنوئنگ از تایلند، ریتا قانی از مالزی و یاماگیشی ساکی کو از ژاپن در این بخش نامزد بودند.

تیم ملی تایلند بهترین تیم فوتسال آسیا شد
تیم ملی فوتسال تایلند به عنوان بهترین تیم آسیا در سال ۲۰۱۳ انتخاب شد و دست تیم ملی فوتسال ایران از رسیدن به عنوان اول کوتاه ماند.

بنجامین ویلیامز برترین داور مرد سال آسیا شد
برترین داور مرد سال آسیا در سال ۲۰۱۳ از کشور استرالیا انتخاب شد. ویلیامز عنوان برترین داور مرد سال آسیا در سال ۲۰۱۳ را کسب کرد. در بخش بهترین داور مرد، بنجامین ویلیامز از استرالیا، نواف عبدالله از بحرین و یوئیچی نیشی مورا از ژاپن نامزد شده بودند

میانمار رویایی‌ترین تیم فوتبال شد
کشور میانمار عنوان رویایی‌ترین تیم فوتبال را به خود اختصاص داد. در بین تیم‌های نامزد رویایی‌ترین تیم و کشوری که توانسته فوتبال را گسترش دهد میانمار انتخاب شد.

ژاپن بهترین فدراسیون فوتبال در توجه به مدارس فوتبال شد
بهترین فدراسیون فوتبال در توجه به مدارس فوتبال ژاپن شد. در مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال آسیا و در بخش بهترین فدراسیون فوتبال در توجه به مدارس فوتبال، فدراسیون ژاپن عنوان برتر را کسب کرد. فدراسیون فوتبال هند، فدراسیون فوتبال ژاپن و فدراسیون فوتبال ویتنام در این بخش نامزد شده بودند.

گیتی پسند نتوانست بهترین شود
نماینده ایران نتوانست عنوان بهترین تیم باشگاهی فوتسال آسیا را کسب کند و چونبری بهترین تیم باشگاهی فوتسال آسیا در سال ۲۰۱۳ از نگاه کنفدراسیون فوتبال آسیا شناخته شد. کنفدراسیون فوتبال آسیا از بین سه تیم فوتسال چونبوری از تایلند، گیتی‌پسند از ایران و ناگویا از ژاپن این انتخاب را انجام داد.

جایزه الماس آسیا به چونگ کره‌ای رسید
جایزه ویژه الماس آسیا به چونگ مونگ از کشور کره جنوبی رسید. دکتر چونگ مونگ جون که سال‌ها برای بسط و گسترش فوتبال نه فقط در کره جنوبی بلکه در سطح آسیا تلاش کرده، جایزه خود را در مراسم بهترین‌های آسیا در کوالالامپور دریافت کرد. این مقام که در اواسط دهه پنجاه به دنیا آمد، یکی از عوامل اصلی میزبانی جام جهانی ۲۰۰۲ در دو کشور کره و ژاپن بود. دکتر چونگ که عضو کمیته اجرایی فیفا است، جایزه خود را از سپ بلاتر و شیخ سلمان، رئیس فیفا و کنفدارسیون فوتبال آسیا دریافت کرد.

بلاتر: آسیا می‌تواند فوتبال جهان را تسخیر کند
ژوزف سپ پلاتر رئیس فدراسیون جهانی فوتبال در مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال آسیا در سال ۲۰۱۳ گفت : ضمن ابراز خوشحالی از حضورم در اینجا به همه مسئولان بلندپایه فدراسیون فوتبال آسیا و اعضای کمیته آسیا خوش آمد می‌گویم سعی می‌کنم در بردن نام مسئولین گزیده گویی را رعایت کنم زیرا اگر بخواهم اسم همه مسئولین را نام ببرم شما باید تا شب اینجا باشید.

وی ضمن تقدیر از دستاوردهای فوتبال آسیا و فعالیت‌های دیگر در زمینه اجتماعی گفت: به کولالامپور و آسیا خوش آمد می گویم. رئیس فدراسیون جهانی فوتبال به ایران، استرالیا، ژاپن و کره جنوبی که موفق به راه یابی به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل شده‌اند تبریک گفت. بلاتر با اشاره به موفقیت‌های اقتصادی کشورهای آسیاسی در زمینه اقتصادی گفت: همانگونه که با اقتصاد در حال تسخیر جهان هستید با توجه به اینکه نیمی از جمعیت جهان در آسیا وجود دارد شما می‌توانید فوتبال جهان را نیز تسخیر کنید.

وی همچنین تأکید کرد که فیفا به آسیب دیدگان طوفان فیلیپین کمک‌ خواهد کرد و افزود: فوتبال بعد‌های سیاسی نیز دارد و با توجه به رفتار ناعادلانه و تمرکز برخی رسانه‌‌های جهان نسبت به میزبانی برخی کشورهای عربی من اعلام می‌کنم که از این کشورها حمایت خواهم کرد.

بلاتر گفت: فوتبال مردم جهان را گرد هم می‌آورد من به رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین می‌گویم که من از فوتبال فسلطین حمایت می‌کنم. وی افزود: در افغانستان با وجود همه سختی‌ها مردم به بازی کردن فوتبال ادامه می‌دهند من به همین دلیل به آنها نیز تبریک می‌گویم. رئیس فدراسیون جهانی فوتبال ابراز امیدواری کرد که آسیا به موفقیت‌های خود ادامه دهد.

چین بهترین فدراسیون فوتبال شد
در بخش بهترین فدراسیون سال ۲۰۱۳ آسیا، فدراسیون فوتبال چین حائز رتبه برتر شد. در این بخش فدراسیون فوتبال چین، فدراسیون فوتبال ژاپن و فدراسیون فوتبال کره جنوبی با یکدیگر رقابت می‌کردند. همچنین از فدراسیون اردن هم تقدیر شد. این عنوان سال گذشته به ایران رسیده بود.

گوانگژوی چین بهترین باشگاه آسیا شد
در این مراسم گوانگژوی بهترین باشگاه فوتبال آسیا در سال ۲۰۱۳ لقب گرفت. باشگاه‌های اف‌سی سئول کره جنوبی، گوانگژوی چین و الکویت از کویت در این بخش نامزد بودند. معاون شیخ سلمان جایزه این بخش را اعلام کرد.

عراق بهترین تیم فوتبال مردان شد؛ تیم ملی ایران ناکام شد
تیم ملی عراق بهترین تیم فوتبال سال ۲۰۱۳ آسیا لقب گرفت. تیم ملی جوانان زیر ۲۰ سال عراق، تیم ملی بزرگسالان ایران و تیم ملی بزرگسالان ژاپن در این بخش با یکدیگر رقابت می‌کردند.

تیم ملی کره جنوبی برترین تیم فوتبال زنان آسیا شد
در بخش بهترین تیم فوتبال زنان آسیا، تیم ملی کره جنوبی عنوان برتر را از آن خود کرد. در بخش برترین تیم فوتبال زنان آسیا در سال ۲۰۱۳، سه تیم تیم ملی زیر ۱۹ سال کره شمالی، تیم ملی زیر ۱۶ سال ژاپن و تیم ملی زیر ۱۹ سال کره جنوبی نامزد دریافت این عنوان بودند.

تاکموتو برترین مربی زن فوتبال آسیا شد
برترین مربی زن فوتبال آسیا در سال ۲۰۱۳ از کشور ژاپن انتخاب شد. در این مراسم و در بخش برترین مربی زن فوتبال آسیا در سال ۲۰۱۳، آساکو تاکموتو عنوان برتر را به خود اختصاص داد. در این بخش آساکو تاکموتو از ژاپن، اسراتوگیوان از تایلند و هوآنگ سان از کره جنوبی با یکدیگر رقابت می‌کردند.

سرمربی اف‌سی‌سئول برترین مربی مرد سال آسیا

برترین مربی مرد سال ۲۰۱۳ آسیا از تیم اف‌سی سئول انتخاب شد.

به گزارش فارس مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال آسیا امروز در کوالالامپور مالزی برگزار شد و در بخش برترین مربی مرد سال ۲۰۱۳ آسیا رقابت بین چویانگ سو از کره جنوبی، حاکم شکیر از عراق و جون سونگ چون از کره جنوبی بود که در نهایت سرمربی اف سی سئول این عنوان را به خود اختصاص داد.

علی عدنان برترین بازیکن مرد جوان آسیا شد
برترین بازیکن جوان سال ۲۰۱۳ آسیا در بخش مردان از کشور عراق انتخاب شد. در بخش برترین بازیکن جوان آسیا در سال ۲۰۱۳، علی عدنان از عراق حائز این عنوان شد. در این بخش ابوس بک ماخستالیف از ازبکستان، علی عدنان از عراق و کونچانگ هوون از کره جنوبی با یکدیگر رقابت می‌کردند.

توپ طلای آسیا به بازیکن چینی رسید/کاپیتان تیم ملی از توپ طلا باز ماند
جواد نکونام مرد سال فوتبال آسیا در سال ۲۰۱۳ نشد. مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال آسیا امروز در کوالالامپور مالزی برگزار شد و ژنگ چی مرد سال فوتبال آسیا در سال ۲۰۱۳ لقب گرفت. هادائه سانگ از کره جنوبی، جواد نکونام کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان و ژنگ ژی از چین در این بخش با یکدیگر رقابت می‌کردند. به این ترتیب جشنواره انتخاب بهترین‌های فوتبال سال ۲۰۱۳ آسیا بدون رسیدن حتی یک عنوان برترین برای فوتبال کشورمان به پایان رسید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ