جشن سالگرد ازدواج رضا پهلوی در روز خودکشی لیلا پهلوی! +عکس

2

خیانت ها در خاندان پهلوی سابقه ای طولانی دارد. در اسناد به جا مانده از زمان پهلوی دوم نقل قول هایی وجود دارد که علیرضا پهلوی برادر تنی محمدرضا که همیشه وی را به دلیل بی عرضه بودن تحقیر می کرد به دست برخی از عمال محمد رضا با دستکاری هواپیمای شخصی وی در کوه های شمال تهران سقوط کرد و کشته شد .

این حکایت در زمان ربع پهلوی در چند سال گذشته مجددا تکرار شد.«بهرام مشیری» مجری تلویزیون سلطنت‌طلب «پارس» چندی بعد از خود کشی این شاهزاده از وجود نامه‌ای منتسب به «علیرضا پهلوی» صحبت کرد که قبل از مرگ نوشته، اما به گفته او از سوی خانواده پهلوی سانسور شده و منتشر نشد. وی که از سلطنت طلبان حامی خاندان پهلوی است در این خصوص به انتقاد از ماجرای خودکشی علیرضا پهلوی پرداخت و گفته بود که فشار های زیادی از طرف خانواده پهلوی روی فرزند دوم این خانواده بوده که نباید به هیچ عنوان وی در مجامع عمومی ظاهر شود زیرا از جاذبه های رضا پهلوی کم می شود وی در انتها از این سخنان نتیجه می گیرد که وی به صورت مشکوکی کشته شده است.

همچنین در همان زمان روزنامه محلی بوستون به نقل از یک افسر پلیس نوشت که تحقیقات ابتدایی و اولیه حکایت از «خودکشی ظاهری» علیرضا پهلوی دارد، اما همزمان سخنگوی دادستانی بوستون گفته بود که مرگ «علیرضا پهلوی» رسما در ردیف خودکشی طبقه‌بندی نشده و کارآگاهان ویژه قتل در حال تحقیق و رسیدگی به این موضوع هستند.

مرگ لیلا پهلوی نیز در ردیف مرگ های مشکوک قرار می گیرد. از جمله دلایلی که برای خودکشی وی از طرف خانواده پهلوی ذکر شده این بود که وی به دلیل دوری از وطن و مرگ پدرش دست به خودکشی زد در صورتی که از زمان مرگ شاه و فرار خانواده پهلوی از ایران حدود ۲۳ سال می گذشت و این امر از طرف بسیاری از سلطنت طلبان مورد نکوهش قرار گرفت و مرگ وی را مشکوک و نوعی قتل دانستند.

اما در پانزدهمین سالگرد خودکشی لیلا پهلوی که جمعی از سلطنت طلبان به مناسبت یاد بود وی در  گورستانی در پاریس دور هم جمع شده بودند هیچ نشانی از خانواده پهلوی نبود و هیچ کدام از اعضای خانواده پهلوی که بخشی از آنان در پاریس زندگی می کنند در این مراسم حضور نداشتند.این مراسم هر ساله توسط جمعی از حامیان سلطنت برگزار می شود .

محمدرضا شاه ربع پهلوی بیوگرافی لیلا پهلوی بیوگرافی علیرضا پهلوی بیوگرافی بهرام مشیری

مراسم پانزدهمین سالگرد درگذشت لیلا پهلوی در پاریس

جالبتر این که در همین روز در آمریکا خانواده پهلوی یعنی رضا و یاسمین پهلوی سالگرد ازدواجشان را جشن می گیرند. این دهان کجی ولیعهد سابق ایران به خواهر تنی خود می تواند عواقب ناگواری را در بین سلطنت طلبان ایجاد نماید.

محمدرضا شاه ربع پهلوی بیوگرافی لیلا پهلوی بیوگرافی علیرضا پهلوی بیوگرافی بهرام مشیریسی امین سالگرد ازدواج رضا پهلوی و یاسمین اعتماد امینی در آمریکا

البته چند سال پیش یک سایت نزدیک به سلطنت طلبان مدعی شده بود که یاسمین اعتماد امینی از رضا پهلوی جدا شده و در فرانسه زندگی جدیدی را آغاز نموده است.این سایت نوشته بود که یاسمین پهلوی پس از جدایی از رضا پهلوی، زندگی جدید خود را در فرانسه با کوروش آموزگار فرزند سیروس آموزگار آغاز کرده است!

آن زمان گفته شده بود که روابط خارج از عرف رضا پهلوی باعث شده تا خانم اعتماد امینی او را ترک کند.البته از سویی گفته شده بود که این دو زوج سابق طبق توافقی که دارند قرار است هر چند ماه یک بار به خاطر فرزندانشان و آبروی خانوادگی شان نزد یکدیگر بیایند و عکس های مشترکی نیز منتشر کنند تا این جدایی پنهان بماند.

شاهدخت لیلا پهلوی (۷ فروردین ۱۳۴۹ – ۲۰ خرداد ۱۳۸۰) کوچک‌ترین فرزند محمدرضا پهلوی آخرین شاه ایران و فرح دیبا بود.

لیلا در ۲۰ خرداد ۱۳۸۰ خودکشی کرد .

محمدرضا شاه ربع پهلوی بیوگرافی لیلا پهلوی بیوگرافی علیرضا پهلوی بیوگرافی بهرام مشیری

لیلا پهلوی در تهران به دنیا آمد. وی کوچک‌ترین خواهر رضا پهلوی، علی‌رضا پهلوی، فرحناز پهلوی و خواهر ناتنی شهناز پهلوی بود.

لیلا پهلوی پس از پایان تحصیلات دوران ابتدایی، تحصیلات عالی خود را در آمریکا و در دانشگاه براون در رشته ادبیات تطبیقی با گرایش زبان آلمانی و فلسفه اسکاندیناویایی به اتمام رساند.

لیلا پهلوی، یک سال قبل از مرگش در مصاحبه‌ای با یک مجله اسپانیایی در مورد علاقه‌اش به ایران و فرهنگ ایرانی گفته بود: «من تقریباً همه زندگیم را در خارج سپری کرده‌ام، اما هم‌چنان ایرانی مانده‌ام، گویی هیچ‌گاه از کشورم دور نبوده‌ام».

لیلا پهلوی در سن ۳۱ سالگی، در اتاقش در هتل لئونارد واقع در مرکز شهر لندن، با مصرف بیش از اندازهٔ قرص‌های خواب‌آور خودکشی کرد. علت مرگ وی خودکشی با مصرف حدود ۲۷۰ قرص خواب‌آور شناخته شد. وی در زمان مرگ ۳۱ سال داشت و مجرد بوده است.

در تاریخ ۱۵ ژوئیهٔ ۲۰۰۱ میلادی، لیلا پهلوی در کنار مدفن مادربزرگش فریده قطبی در گورستان پاسی در شهر پاریس دفن شد.

تئاتری پیرامون زندگی و مرگ او با عنوان «آوای آواره» به کارگردانی سید جواد روشن در سال ۱۳۸۷ در ایران اجرا شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 2 )
  1. علی می گوید

    لطفا خبر این ها را ننویسید ، همین ها ایران را به ویرانی کشیدند بگذارید فراموش شوند

  2. علیرضا می گوید

    لعنت بر پهلوی و پهلوی پرست