جزئیات جلسه وزیر با نمایندگان رنو و پژو/ پاسخ سربالای فرانسوی‌ها به نعمت‌زاده

0

یک مقام آگاه با تشریح جزئیات جلسه وزیر صنعت با نمایندگان پژو و رنو گفت: در این جلسه، نمایندگان این شرکتها اعلام کردند که هنوز رفع تحریم‌ها به ما ابلاغ نشده و فعلاً برنامه‌ای برای تولید در ایران نداریم.

 فارس، با تشریح جزئیات جلسه نعمت‌زاده با نمایندگان پژو و رنو در حاشیه همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایران که ابتدای هفته گذشته پشت درهای بسته برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه‌ که با حضور وزیر صنعت، نمایندگان شرکت‌های خودروساز پژو و رنو و مدیران ایران خودرو و سایپا برگزار شد، نعمت‌زاده خطاب به نمایندگان پژو و رنو گفت حالا که تحریم‌ها تمام شده، چه برنامه‌ای برای حضور در ایران دارید؟ نماینده پژو اعلام کرد برنامه‌ای برای این کار نداریم و هنوز رفع تحریم صنعت خودروی ایران به ما ابلاغ نشده است.

وی تأکید کرد: نمایندگان پژو و رنو تنها برای این به ایران آمده بودند که ببینند در اینجا چه خبر است.

وی توضیح داد: در جلسه نعمت‌زاده با نمایندگان این دو شرکت فرانسوی خودروساز، وزیر به آنها گفت که چه برنامه‌ای برای همکاری و تولید در ایران دارید؟ نماینده شرکت پژو گفت هیچ برنامه‌ای نداریم.

این مقام آگاه ادامه داد: وزیر صنعت در واکنش به این صحبت نماینده پژو، گفت که بعد از دو سال به ایران برگشته‌اید و حال می‌گویید هیچ برنامه‌ای ندارید؟ نماینده پژو گفت هنوز موضوع رفع تحریم‌‌ها به ما ابلاغ نشده است، وزیر صنعت گفت تحریم‌ها تمام شده است، نماینده پژو در واکنش به این صحبت وزیر گفت از نظر شما تحریم‌ها تمام شده، ولی دولت ما چیزی را به ما اعلام نکرده است.

وی با بیان اینکه مسئولان شرکت پژو دوباره تحریم‌ها را بهانه‌ای برای توجیه کارهای جدید خود قرار داده‌اند، گفت: با این حال، باز هم وزیر صنعت از آنها خواست تا بیایند و با صنعت خودروی ایران همکاری کنند.

این مقام آگاه با طرح این سوال که چرا شرکت‌های خارجی باید اینطور ذلیلانه با ما برخورد کنند؟ تصریح کرد: تحریم‌ها صدمه زیادی به کشور زد ولی باعث شد تا صنعت خودروی ایران به سمت خودکفایی به حرکت بیفتد.

وی افزود: نمایندگان پژو و رنو در جلسه با وزیر صنعت هیچ صحبتی مبنی بر اینکه به ایران می‌آیند و کار می‌کنند، مطرح نکردند.

وی ادامه داد: نماینده پژو گفت از توافقنامه ژنو چنین برداشت می‌شود که تحریم صنعت خودروی ایران لغو شده است، ولی این مسئله باید رسماً به ما ابلاغ شود.

به گفته وی، نمایندگان پژو و رنو در انتهای جلسه با نعمت‌زاده گفتند که مطالب شما را به مسئولان کشورمان گزارش خواهیم کرد تا ببینیم چه تصمیمی در این مورد اتخاذ می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ