الهام حمیدی در روزهای بیقراری از ازدواج ناموفقش می گوید +عکس

0

الهام حمیدی این روزها مشغول بازی نقش رها در سریال «روزهای بیقراری» به کارگردانی کاظم معصومی و تهیه‌کنندگی امیرحسین شریفی است. روزنامه جام‌جم با الهام حمیدی درباره نقشش در این مجموعه به گفت‌وگو نشسته است.

سریال الهام حمیدی زمان پخش سریال روزهای بیقراری بیوگرافی الهام حمیدی بازیگران سریال روزهای بیقراری اینستاگرام الهام حمیدی

شما این روزها سر ضبط مجموعه «روزهای بیقراری» هستید و نقش رها را بازی می‌کنید که ازدواج ناموفق داشته و زندگی‌اش دستخوش ماجراهایی شده است. این نقش چه ویژگی‌هایی داشت که شما را برای بازی در قالب آن ترغیب کرد؟

هر نقشی که می‌پذیرم باید جذابیت‌هایی برای من داشته باشد. شخصیت رها هم جزو نقش‌هایی بود که وقتی فیلمنامه را خواندم، به خاطر فراز و فرودهایی که در زندگی این شخص وجود دارد و درگیر ماجراهایی می‌شود، برایم جذاب بود.

دلم می‌خواست کاملا با نقش عجین شوم. بنابراین سعی کردم با شخصیت رها همذات‌پنداری کنم تا این نقش را متفاوت اجرا کنم. این نقش برایم تجربه خوبی بود. البته به روزهای پایانی کارم در این مجموعه تلویزیونی نزدیک می‌شوم و خوشحالم این نقش را پذیرفتم. امیدوارم نقش آن طور که دلم می‌خواهد درآمده باشد و مردم هم از دیدن سریال لذت ببرند و همان طور که قصه و شخصیت برای من جذاب بود، برای آنها هم جالب باشد.

سریال روزهای بیقراری در چند استان تصویربرداری می‌شود. برایتان سخت نبود که لوکیشن این مجموعه در شهرستان‌های مختلف است؟

این مجموعه جزو کارهای آپارتمانی نیست و قصه فقط در تهران نمی‌گذرد، بلکه در شهرستان‌ها و در لوکیشن‌های مختلف کار می‌کنیم. به هر حال هر کاری سختی‌های خاص خودش را دارد و باید بگویم که این مشقات به جذابیت کار اضافه می‌کند. تنوع لوکیشن در مجموعه روزهای بیقراری یکی از جذابیت‌های سریال است که حتماً برای مردم هم جالب خواهد بود. در واقع باید بگویم بازی در سریال روزهای بیقراری از آن دست کارها نبود که بازیگر از صبح تا شب زیر باد کولر باشد.

ولی معمولا بازیگران کارهایی را که لوکیشن آن در شهرستان باشد، نمی‌پذیرند.

من دوست دارم نقش‌های متفاوت را تجربه کنم، حال ممکن است قصه کارهایی که انتخاب کرده‌ام، صرفا در تهران رخ ندهد و رویدادهایش در شهرستان بگذرد. وقتی نقش مرا جذب کند، حتما سختی‌هایش را هم به جان می‌خرم. البته امیدوارم مجموعه روزهای بیقراری مورد توجه مخاطبان تلویزیون قرار بگیرد تا زحمت دوستان جلو و پشت دوربین به چشم بیاید.

در طول سال‌های فعالیتم سعی کرده‌ام در آثار تلویزیونی و سینمایی بازی در ژانرهای مختلف را تجربه کنم. خوشبختانه همیشه نقش‌های اصلی هم به من پیشنهاد شده است. البته همیشه به این مساله هم دقت دارم که نقش‌هایم را درست انتخاب کنم.

اما شما بیشتر نقش‌های مثبت و خاکستری را بازی می‌کنید، آیا دلیل خاصی دارد؟

من همیشه سعی کرده‌ام هر یک از نقش‌هایم متفاوت از کارهای قبلی‌ام باشد. هم نقش جدی تجربه کرده‌ام و هم طنز. همان طور که تاکید کردم علاقه‌مندم نقش‌هایی را بازی کنم که برایم جذاب باشد. در غیر این صورت نمی‌پذیرم. ترجیح می‌دهم سطح کارهایی که انجام می‌دهم بالا باشد. ضمن این که نقش‌های خاکستری را دوست دارم، ولی نقش‌های مثبتی که بازی کردم صرفا مثبت مطلق نبوده‌اند.

از سوی دیگر من با نقش‌هایم خیلی راحت زندگی می‌کنم، یعنی سعی دارم تکنیک کاری‌ام طوری باشد که مردم شخصیتی را که بازی می‌کنم باور کنند. هیچ وقت سعی نکردم بازی کنم، بلکه با نقش‌هایم زندگی می‌کنم. اگر قرار است گریه کنم، واقعا باید گریه کنم. دلم می‌خواهد بیننده نقشم را حس و مرا در قالب همان شخصیت تصور کند.

سریال روزهای بیقراری را با کاظم معصومی کار می‌کنید. با توجه به این که این اولین تجربه همکاری‌تان با این کارگردان محسوب می‌شود، تعامل‌تان در کار چگونه است؟

هر کارگردانی دیدگاه و وسواس‌های خودش را در کار دارد. آقای معصومی هم مستثنا از این مساله نیستند. او هم روش و ویژگی‌های خاص خودش را در کار دارد.

شما یک سال و نیم بازی نکردید. آیا دلیل خاصی داشته است؟

راستش فیلمنامه خوب به دستم نرسید. با خودم تصمیم گرفتم تا زمانی که نقشی مرا جذب نکرده، به هیچ وجه نپذیرم. من یک سال و نیم کار نکردم، تا این که فیلمنامه روزهای بیقراری به دستم رسید و وقتی خواندم، جذبم کرد. دلم نمی‌خواهد مرتب سر کار باشم تا به هر قیمتی دیده شوم. اگر نقشی را دوست داشته باشم، حتما می‌پذیرم و در غیر این صورت صبر می‌کنم تا یک فیلمنامه بهتر به دستم برسد. راستش دوست دارم سریال‌های الف ویژه خوب ساخته شود.

علاقه‌مندید در سریال‌های الف ویژه کار کنید؟

دوست دارم کارهای خوب ساخته شود و من هم با علاقه در آنها کار کنم. واقعا دلم برای کارهای خوب تنگ شده است.

بازیگران اصلی سریال روزهای بیقراری عبارتند از:

سریال الهام حمیدی زمان پخش سریال روزهای بیقراری بیوگرافی الهام حمیدی بازیگران سریال روزهای بیقراری اینستاگرام الهام حمیدی
پژمان بازغی، الهام حمیدی، سارا صوفیانی، کامران تفتی، با هنرمندی: بهنوش بختیاری و با حضور ابوالفضل پورعرب که بزودی تعداد دیگری از بازیگران مطرح سینما و تلویزیون به این پروژه می‌پیوندند.
براساس این خبر، یکی از ویژ‌گی‌های این سریال این است که در چهار استان و منطقه جغرافیایی نظیر تهران، اصفهان، همدان و گیلان تصویربرداری می‌شود و در سکانس‌های هر استان تعدادی از بازیگران بومی و مطرح آن استان به گروه می‌پیوندند.
سریال «روزهای بی‌قراری» در روزهای پایانی پیش تولید قرار دارد و به زودی تصویربرداری آن با حضور بازیگران اصلی آغاز می‌شود.
عوامل اصلی سریال «روزهای بی‌قراری» عبارتند از:
کارگردان: کاظم معصومی، نویسنده:مهدی بهپور، مدیر تصویربرداری: شهریار اسدی، مدیر صدابرداری: آرش برومند، مدیر برنامه‌ریزی و دستیار اول کارگردان: سوسن دین محمد، مدیر چهره‌پردازی: جلال امیری مرندی، طراح صحنه و لباس: شیرین بویایی دوست، تدوینگر: پرهام وفایی، ناظر خرید: محسن میرزاجانی، مدیر مالی: اصغر تیموری، انتخاب بازیگران: شاهرخ شریفی، هماهنگی تولید: مهدی شریفی، عکاس و تصویربردار پشت صحنه: سیما محمدی، مشاور رسانه‌ای: احسان هوشیارگر، مدیر تولید: جعفر صمدی، تهیه‌کننده: امیر حسین شریفی (به سفارش حوزه سیمای استان‌ها)

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ