نرخ بیکاری ایران به چه عددی می رسد؟ + جدول بیکاری ۴۳ کشور

0

بررسی جدیدترین نرخ های بیکاری در برخی کشورها از مناطق مختلف جهان نشان می دهد بیکاری در برخی کشورهای بحران زده اروپایی مانند اسپانیا و یونان همچنان بالا است و این روند از سال های گذشته وجود دارد. هم اکنون نرخ بیکاری در اسپانیا ۲۶.۶ و در یونان نیز ۲۷.۶ درصد است.

در عین حال، بیکاری در مناطقی از قاره آسیا به ویژه آسیای جنوب شرقی شرایط مناسبی دارد. نرخ بیکاری کره جنوبی ۲.۸، سنگاپور ۱.۸ درصد، هنگ کنگ ۳.۳ و تایلند ۰.۸ درصد است. همچنین نرخ بیکاری در ژاپن ۴ درصد و در تایوان نیز معادل ۴.۲ درصد است.

نرخ بیکاری جدول بیکاری تعداد بیکاران ایران

پیش بینی سازمان آمار اتحادیه اروپا از وضعیت بیکاری در ایران نشان می دهد نرخ بیکاری هم اکنون به ۱۹.۶ درصد رسیده است، در حالی که طبق آخرین گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در پایان تابستان امسال به ۱۰.۴ درصد رسید. نکته قابل توجه اینکه گزارشات و اظهارات مقامات دولتی درباره وضعیت بیکاری به نرخ بیکاری پیش بینی شده سازمان آمار اتحادیه اروپا نزدیکتر است و در مواردی حتی پیش بینی های نامناسبی از آینده بازار هم صورت گرفته است.

بر اساس پیش بینی صورت گرفته، نرخ بیکاری در حوزه یورو ۱۲.۲ درصد و در آمریکا نیز ۷.۳ درصد است. همچنین این نرخ برای کشور چین ۴ و برای آفریقای جنوبی نیز ۲۴.۷ درصد اعلام شده است. نرخ بیکاری عربستان ۵.۵ درصد و پاکستان نیز ۶.۲ درصد اعلام شد.

جدول نرخ بیکاری در ۴۳ کشور

نرخ بیکاری کشور
۱۹.۶ ایران
۷.۳ آمریکا
۴ چین
۴ ژاپن
۷.۶ بریتانیا
۶.۹ کانادا
۱۲.۲ حوزه یورو
۴.۹ اتریش
۸.۹ بلژیک
۱۱.۱ فرانسه
۶.۹ آلمان
۲۷.۶ یونان
۱۲.۵ ایتالیا
۸.۶ هلند
۲۶.۶ اسپانیا
۷.۶ چک
۵.۷ دانمارک
۹.۸ مجارستان
۳.۵ نروژ
۱۳ لهستان
۵.۳ روسیه
۷.۵ سوئد
۳.۲ سوئیس
۹.۳ ترکیه
۵.۷ استرالیا
۳.۳ هنگ کنگ
۹.۹ هند
۶.۳ اندونزی
۳.۱ مالزی
۶.۲ پاکستان
۱.۸ سنگاپور
۲.۸ کره جنوبی
۴.۲ تایوان
۰.۸ تایلند
۷.۲ آرژانتین
۵.۴ برزیل
۵.۷ شیلی
۹ کلمبیا
۴.۹ مکزیک
۷.۸ ونزوئلا
۱۳.۳ مصر
۵.۵ عربستان
۲۴.۷ آفریقای جنوبی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ