یارانه پیر مرد ۷۵ ساله روستایی قطع شد!

0

در یک سال گذشته بارها و بارها از سخنگوی دولت شنیده ایم که یارانه نیازمندان قطع نخواهد شد.
ولی شیرعلی مرادی وهرانی از روستای وهران در نزدیکی شهر ماهنشان  گفت:  پیرمرد ۷۵ ساله هستم که از کار افتاده و توانایی تأمین امرار معاش زندگی را ندارم و به خاطر ۴۵ هزار تومان به  هر دری که زدم پاسخ  قانع کننده ای  نگرفتم .

مشمولان حذف یارانه نقدی فیش حقوقی دولتی ها فیش حقوق های نجومی دولت تدبیر و امید حذف شدگان یارانه نقدی چرا یارانه ام واریز نشده اعتراض به حذف یارانه نقدی اخبار ماهنشان

وی افزود: من اگر محتاج این مبلغ پول که  همه دریافت می کنند نبودم چرا تو این سن و سال به هرکسی رو می انداختم که یارانه ام قطع شده است.

مرادی در یک برنامه ای که مسئولین ماهنشان هم حضور داشتند از آنها خواست یارانه او را که قطع شده به وی بازگردانند.

آری ، از یک سو سخنگوی دولت تاکید می کند که ، دولت برنامه ای برای قطع یارانه نیازمندان ندارد و  از یک سو رسانه ها هر چند وقت یک بار اخباری از قطع یارانه نیازمندان منتشر می کنند.

شاید بتوان تیر ماه سال گذشته را اولین باری دانست که قطع یارانه نیازمندان توجه همه را به خود جلب کرد. درست زمانی که رسانه ها از قطع یارانه یک خانواده شهید خبر دادند.

خبر از سوی خواهر شهید محمد مرادی منتشر شد. وی که در روستای مرزی دزآو پاوه زندگی می کرد و همسرش در جنگ تحمیلی از دو چشم نابینا شده بود ، تاکید کرد که از سال ۹۰ با قطع یارانه مواجه شده است.

وی ازمسئولان در خواست کرده بود که به موضوع رسیدگی کنند.

هنوز چند ماه از اظهارات این خواهر شهید نگذشته بود که نو بخت در همایش”تببین سیاست های برنامه ششم توسعه” تاکید کرد که یارانه افراد کم بزاعت قطع نخواهد شد.

نوبخت از سویی بر عدم قطع یارانه کم در آمد ها تاکید می کرد که هنوز پاسخی از سوی دولت به یارانه کم در آمد هایی که در ماه ها و سال های قبل قطع شده است داده نشده بود.

هنوز چند ماه از اظهارات مجدد نوبخت و در خصوص عدم قطع یارانه ها نگذشته است که در هفته های گذشته شاهد انتشار خبر قطع یارانه یک خانواده نیازمند دیگر در بجنورد بودیم.

سلطان زارعی در گفت و گو با رسانه ها گفته بود که یارانه وی ازسال ۹۴ قطع گردیده و زندگی وی که پیش از این بنا بوده است ، به دلیل بیماری جسمی با لحاف دوزی سپری می شود.

وی تاکید کرده است که بارها برای رفع این مشکل به فرمانداری و ارگان های دیگر نیز مراجعه کرده است ، اما تا لحظه تنظیم این گزارش همچنان با مشکل قطع یارانه مواجه است.

ماجرا به همین جا ختم نمی شود و در همین هفته های گذشته گزارش های مشابهی در خصوص قطعی یارانه های نیازمندان در خبرگزاری های رسمی کشور منتشر شده است.

اگر چه در ماه های گذشته شاهد انتشار اخباری مشابه در خصوص قطع یارانه نیازمندان بوده ایم ، اما سخنگوی دولت در سفر هفته گذشته خود به یزد نیز ، مجدد از قطع نشدن یارانه نیازمندان سخن گفت.

اخبار قطع یارانه نیازمندان در حالی در رسانه ها منتشر می شود که در ماه های گذشته شاهد انتشار خبر فیش های نجومی مدیران در رسانه ها بوده ایم!!
انتشار چنین اخباری در رسانه مخاطب را با این سوال مواجه می کند که آیا گرفتن یارانه توسط نیازمندان حرام و گرفتن حقوق نجومی توسط مدیران حلال است ؟

چرا سخنگوی دولت از یک سو صاحبان فیش های نجومی را سرمایه های نظام می خواند و از یک سو ، بی توجه به نیازمندانی که یارانه آنها قطع شده است ، همچنان بر عدم قطع یارانه نیازمندان تاکید می کند ؟

امید است ، دولت تدبیر و امید در واپسین سال فعالیت خود فکری به حال یارانه نیازمندان کرده و برای افرادی که در مناطق محروم زندگی می کنند و تنها امیدشان به همین یارانه هاست کاری بکند.

مشمولان حذف یارانه نقدی فیش حقوقی دولتی ها فیش حقوق های نجومی دولت تدبیر و امید حذف شدگان یارانه نقدی چرا یارانه ام واریز نشده اعتراض به حذف یارانه نقدی اخبار ماهنشان

مشمولان حذف یارانه نقدی فیش حقوقی دولتی ها فیش حقوق های نجومی دولت تدبیر و امید حذف شدگان یارانه نقدی چرا یارانه ام واریز نشده اعتراض به حذف یارانه نقدی اخبار ماهنشان

مناع : دانا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ