لیپوساکشن چگونه زن تهرانی را کشت/خطرات و عوارض جراحی +عکس

0
لیپوساکشن (liposuction) یک جراحی زیبایی برای از بین بردن توده های چربی در افراد چاق می باشد. جراحی لیپوساکشن که شامل خارج کردن چربی با استفاده از کانولای متصل به پمپ تخلیه کننده است، دارای عوارض بسیار زیادی می باشد. در صورتی که شما نیز به دنبال اطلاعات کاملی از این نوع جراحی هستید، مقاله زیر را مطالعه کنید.

ساعت ۱۳:۴۷ روز گذشته مأموران کلانتری ۱۴۸ انقلاب اسلامی خبر مرگ زن پنجاه و هشت ساله‌ای را به محسن مدیر روستا؛ بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام کردند.

بنابر گزارش مأموران کلانتری انقلاب اسلامی این زن میانسال روز گذشته برای تخلیه چربی و انجام عمل «لیپو ساکشن» به کلینیکی مراجعه کرده و حین انجام عمل حالش بد شده بود. متوفی پس از وخامت حال به بیمارستان منتقل شد، اما جان خودش را از دست داد.

سرانجام بازپرس امور جنایی تهران دستور انتقال جسد متوفی به پزشکی قانونی برای تعیین علت دقیق مرگ صادر کرد و تحقیقات در رابطه با این پرونده ادامه دارد.

هزینه لیپوساکشن هزینه جراحی زیبایی لیپوساکشن چربی شکم چربی باسن جراحی زیبایی انواع جراحی زیبایی liposuction

مهم ترین موضوع در خصوص جراحی لیپوساکشن این است که این جراجی نمی تواند روش مناسبی برای درمان چاقی باشد. لیپوساکشن فقط برای افرادی که وزن نسبتا متعادلی دارند ولی بدنشان شکل مناسبی ندارد، توصیه می شود. با این حال باز هم به خاطر عوارض جانبی این عمل بهتر است که اشخاص برای خوش فرم کردن اندامشان از روش دیگری به جز لیپوساکشن استفاده نمایند.

آیا عمل لیپوساکشن باعث کاهش وزن می شود؟

نه! عمل لیپوساکشن هرگز باعث کاهش وزن در افراد نمی شود و فقط باعث کم کرد سایز بدن می شود، بنابراین برای کسانی که چاق هستند و وزن بالای ۱۰۰ کیلو گرم دارند اصلا توصیه نمی شود به خاطر اینکه هرگز به وزن ایده آل و اندام مناسب نمی رسند. این عمل بیشتر برای کسانی که وزن مناسب دارند ولی در بعضی از قسمت های بدنشان توده های چربی به وجود آمده است که با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی رود، مناسب است. ولی باز هم پزشکان توصیه می کنند که تا حد امکان از این عمل جراحی برای شکل دادن بدنتان استفاده نکنید زیرا که عوارض بسیار زیادی مخصوصا برای کسانی که پوستشان شل می باشد، دارد.

جراحی لیپوساکشن چگونه انجام می شود؟

از طریق برشهای کوچک ۳-۴ میلی متری و با استفاده از لوله های فلزی باریک و دستگاه مکنده چربی های عمقی برداشته میشوند .
یکی از روشهای جدید در لیپوساکشن ،استفاده از امواج صوتی
( sound waves ) است. به دلیل وجود عوارض بیشتر استفاده از آن محدود به مناطقی از بدن است که حاوی چربی متراکم بوده و با روش معمول قابل کشیدن نباشد.

هزینه لیپوساکشن هزینه جراحی زیبایی لیپوساکشن چربی شکم چربی باسن جراحی زیبایی انواع جراحی زیبایی liposuction

آیا چربی مجددا بعد از لیپوساکشن باز می گردد؟

تعداد سلولهای چربی ثابت است و بعد از لیپوساکشن سلولهای برداشته شده جایگزین نمی شوند، ولی در صورت عدم رعایت رژیم غذایی ،سلولهای باقی مانده چربی اضافی را در خود ذخیره کرده و متورم میشوند. اما در هر صورت چاق شدن مجدد فرد به شکی متناسب و در تمام سطح بدن رخ میدهد.

نوع بیهوشی در لیپوساکشن چگونه است؟

انواع مختلفی از روشهای بیهوشی در لیپوساکشن به کار می رود. اگر قرار است که لیپوساکشن به صورت محدود و با حجم کم انجام شود، بی حسی موضعی کفایت می کند، اما در صورت تمایل بیمار، به صورت همزمان از داروهای آرام بخش و خواب آور نیز استفاده میشود. در برخی موارد خصوصا با حجم های بالا ی لیپوساکشن ، بیهوشی عمومی کاربرد دارد.

هزینه لیپوساکشن هزینه جراحی زیبایی لیپوساکشن چربی شکم چربی باسن جراحی زیبایی انواع جراحی زیبایی liposuction

بعد از عمل لیپوساکشن چه اتفاقی رخ می دهد؟

کسانی که قصد انجام دادن عمل لیپوساکشن را دارند، بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشند:

 • ترشح بد بو از محل سوراخ ها در بدنتان
 • ورم بسیار زیاد که حتما برای کنترل این ورم باید از گن استفاده کنید. معمولا این ورم تا چندین ماه بعد از عمل ادامه دارد.
 • درد بعد از عمل شدید خواهد بود و در ضمن کبودی پوست میتواند زیاد باشد.
 • پوست بدنتان بسیار شل می شود.

عوارض برداشتن چربی به روش لیپوساکشن

برداشتن چربی به روش لیپوساکشن عوارض و خطرات زیادی را به همراه دارد و فقط باید در موارد خاص از جمله هنگامی که بیمار به علت چاقی در حالت خفگی است انجام شود. بهتر است بدانید در هر بار عمل، حداکثر ۷ کیلوگرم چربی از بدن خارج می شود. این عمل به روش های متفاوتی از جمله امواج صوتی (sound wavesانجام می شود که عوارض خاصی به همراه دارد که عبارت اند از:

 • ورم ناشی از ایجاد حفره در بدن که معمولا این ورم ماندگار است.
 • سوختگی که به خاطر حررات بالایی که بدن داده می شود تا چربی ها ذوب شوند و سپس تخلیه شوند.
 • زخم های طولانی مدت که در اثر عمل لیپوساکشن ایجاد می شود.
 • صدمه های مکانیکی به ناحیه ایی که عمل شده است مانند شکم، ران، باسن، سینه.
 • صدمه به عروق لنفاتیک
 • ایجاد فرو رفتگی در بافتی که چربی آن برداشته شده است.

اگر شخصی که عمل ساکشن را انجام داده است، بعد از عمل رژیم غذایی نداشته باشد، چربی باز می گردد و ایجاد توده های چربی یکی از عوارضی است که فرد بعد از عمل به آن دچار می شود.

هزینه لیپوساکشن هزینه جراحی زیبایی لیپوساکشن چربی شکم چربی باسن جراحی زیبایی انواع جراحی زیبایی liposuction

جراحی لیپوساکشن برای چه افرادی مناسب نمی باشد؟

 • افرادی که به علت چاقی دچار درد های استخوانی و درد های ستون فقرات هستند.
 • اشخاصی که مبتلا به بیماری دیابت می باشند، هرگز نباید این عمل را انجام بدهند.
 • فردی که فشار خون بالا دارد.
 • سن فاکتور مهمی در این عمل دارد، بهتر است اشخاصی که سن بالای ۴۰ دارند به این عمل فکر نکنند، زیرا که پوستشان انعطاف پذیر نمی باشد.

در کل آن هایی که باید این عمل را انجام دهند حتما قبل از انجام این عمل، بدن را از نظر سیستم‌ های گوارشی و غدد بررسی کنند چرا که گاهی اوقات افراد به کم کاری تیروئید یا دیابت دچار هستند که می ‌توانند برای عمل ایجاد مشکل کنند. بهتر است، کسانی که مبتلا به دیابت و فشار خون می باشند از انجام دادن این عمل صرف نظر نمایند زیرا خطرات زیادی از جمله مرگ را به دنبال دارد.

هزینه لیپوساکشن هزینه جراحی زیبایی لیپوساکشن چربی شکم چربی باسن جراحی زیبایی انواع جراحی زیبایی liposuction

هزینه لیپوساکشن ۱ تا ۴ میلیون

هزینه متوسط عمل لیپوساکشن است. میانگین هزینه این عمل در جهان حدود ۳ هزار دلار است.
عوارض عمل: عفونت، آمبولی، احتمال سوراخ شدن امعا و احشاء، آسیب دیدن اعصاب و بی‌حسی، تورم، نکروز پوست،

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ