آنچه از مضرات و فواید دلستر نمیدانید

1

دلستر یکی از نوشیدنی هایی است که مانند نوشابه بر سر سفره های شام و ناهار پیدا می شود. اما به نظر شما خواص دلستر چیست ؟

خواص دلستر

طبق بررسی های بدست امده دلستر نسبت به نوشابه های گاز دار دیگر خیلی بهتر است. از خواص دلستر اینست که دلستر حاوی مالت جو، گلوکز، ویتامین‌های گروه B، ویتامین C، اسیدهای آمینه و آب کربوناته می باشد. هر ۱۰۰ سی سی دلستر لایت حدود ۱۷ کالری و هر ۱۰۰ سی سی دلستر معمولی حدود ۲۵ کالری انرژی دارد.

یکی از خواص دلستر برطرف کردن خستگی است. رشد بدن به خصوص سلول‌های مغزی در کودکان از دیگر خواص دلستر است. یکی از خواص دلستر که خیلی هم مهم است دفع رسوبات کلیه و جلو‌گیری از تشکیل سنگ‌های کلیوی و ادراری و درمان سنگ کلیه و سنگ مثانه است.

مضرات نوشیدنی‌های قندی مضرات دلستر فواید و خواص دلستر خواص نوشیدنی ها خواص ماءالشعیر بهترین مارک دلستر بهترین ماءالشعیر

ضد عفونی کردن روده از مهمترین خواص و فواید دلستر است. مادران شیر ده توجه داشته باشند که با مصرف دلستر مقدار شیرشان افزایش پیدا می کند.

با توجه به خواصی که از دلستر گفتیم باید یاد اوری کنیم که مصرف آن به جای نوشابه‌های کولا یا پرتقالی گازدار مناسب است. اما در مصرف دلستر هم نباید زیاده روی کنید.

مضرات دلستر

یکی از مضرات دلستر این است که زیاده‌ روی در مصرف دلستر مناسب نیست. چون دلستر دارای قند و گازCO2 میباشد و این قند برای سلامتی ما مضر است. به عنوان مثال قند و اسید موجود در دلستر سبب پوسیدگی دندان‌ها می‌ گردد. همچنین یکی از مضرات دلستر این است که قند ان باعث ایجاد کالری اضافی و چاقی می‌شود.

یکی دیگر از مضرات دلستر این است که مصرف دلستر و نوشابه های گازدار برای کسانیکه مشکلات معده دارند ضرر دارد . چون گاز انها CO2 دارد.

یکی دیگر از مضرات دلستر این است که برای کسانی که معده های حساسی دارند ورود این اسید در معده( اگر چه ضعیف است)، میزان اسیدیته ی معده را بالا می برد و دو اثر دارد:

۱- ممکن است فرد دچار التهاب ها یا زخم های گوارشی  بشود.

۲- پس از مدتی به دلیل هضم سریع تر غذا به کمک این اسید اضافی معده تنبل شده و در صورت نخوردن نوشابه به راحتی نمی تواند غذا را هضم کند. یعنی معده به این نوشیدنی گاهی عادت می کند. به طوری که نمی تواند بدون ان غذا را حذف کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. ابوالفضل می گوید

    آیا دلستر باعث دفع کلسیم بدن می شود؟