دکتر علیرضا صلحی ، متهم به قتل خانواده‎اش شد

2

خبرهای تایید نشده در شبکه های مجازی از دست داشتن پزشک تبریزی در جریان مرگ خانواده اش حکایت دارد.

یکی از دوستان دکتر صلحی نیز به این خبر اشاره کرد و گفت: دکتر صلحی هم اکنون در بازداشت به سر می برد و کارآگاهان مشغول بازجویی از وی هستند.

وی افزود: کسی از انگیزه های او در این حادثه خبر ندارد، اما تا آنجا که من می دانم او با همسرش اختلافی نداشت.

هنوز هیچ مرجع رسمی دخالت دکتر صلحی را در این حادثه تایید نکرده و نیز نمی تواند به طور مستقل صحت و سقم این اتهام را تایید یا تکذیب کند، اما برخی منابع آگاه و نزدیکان وی خبر بازداشت دکتر صلحی را تایید کرده اند.

 اعضای خانواده دکتر علیرضا صلحی ، پزشک تبریزی  شنبه قبل از تاسوعا در پی خوردن غذای آلوده  مسموم شدند و همسر و مادر بزرگ وی فوت کردند و والدین و برادر او  هم  در بخش مراقبت های ویژه بستری شده و نجات یافتند.

دکتر ایرج حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت نیز در ملاقات با مصدومان حادثه تاکید کرده بود نیروهای انتظامی و امنیتی در حال بررسی موضوع هستند واز رسانه ها خواسته بود در این رابطه از گمانه زنی پرهیز کنند .

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 2 )
 1. پارساعبدی می گوید

  جهت توجه عزیزان؛
  در اطلاع باشید،
  پلیس آگاهی و مسئولان امر، بصورت رسمی اعلام کرده اند که قضیه مسمومیت با غذای نذری کاملا منتفی است و غذا توسط شخص آقای دکتر از یک رستوران تهیه شده بوده و اسناد و شواهد کاملی برای این موضوع موجود است(اظهارات جدید خودشان ، دوربین مدار بسته ، شهادت رستوران و…).
  مقامات بصورت رسمی اعلام کرده اند که غذاهای مذکور یقینا آلوده به قرص برنج بوده است.
  مقامات قضایی اعلام کرده اند که علی الظاهر و با وجود تحقیقات ، معلوم شده که ایشان نه دشمنی داشته، نه درگیری بچشم میخورد و دلیلی برای سوءقصد به این فرد و خانواده شان وجود و طرح چنین فرضیه ای معقول و موجه نیست.( و البته مشکوک!)
  در ضمن اعلام گردیده است که حتی در مورد اصل بودن برگه های ویزیت متضوب به ایشان نیز شبهات زیادی وجود دارد، و همچنین موضوع اقدامات خیرخواهانه همچون ویزیت های مجانی، ارجاع بیمار به داروخانه با توصیه نامه عدم دریافت وجه و پرداخت پول دارو توسط خود ایشان و… نیز هیچ ادله ای در دست نبوده و بیشتر به یک شایعه مجازی شباهت دارد.(که البته این قبیل مسائل شاید ارتباط مستقیم و موثری با پرونده مرگ خانواده ایشان توسط اغذیه مسموم نداشته باشد.)

  ضمناً توجه فرمایید که پیش تر، همین آقای دکتر مدعی شده بودند که این غذای نذری توسط یکی از مراجعین و با سوال در مورد تعداد افراد خانواده(برای آگاهی از تعداد غذای نذری مورد نیاز) و با مراجعه به کلینیک محل کارشان به ایشان تحویل داده شده، که با تحقیقات صورت گرفته تمامی این ماجرا کذب بوده و منقولات ایشان دچار تناقضات شدید است.(چندین و چند مورد تناقضات، جوسازی ، ایجاد فضای ذهنی کاذب و عدم صداقت و… در سخنان و اعمال این آقای دکتر باشم میخورد که موجب میگردد ایشان بصورت جدی در مقام اتهام گرفته و به أین سوء گرایش پیدا کنیم که حتما کاسه ای زیر نیم کاسه است..)
  بنده مطمئنم که تمامی زوایای پنهان این پرونده در چند روز آینده. کاملا مشخص میشود و ماه پشت ابر نمیماند

  البته بهرحال….الله اعلم

 2. مینا می گوید

  همشهری نوشت:

  پرونده پزشک تبریزی با تفهیم اتهام قتل به او وارد مرحله‌ای تازه شد. روز گذشته سخنگوی قوه‌قضاییه در جمع خبرنگاران به بیان جزئیات تازه در پرونده قتل اعضای خانواده پزشک تبریزی پرداخت و گفت: فعلا پزشک بازداشت و تفهیم اتهام قتل شده اما اینکه اتهام او ثابت شود یا خیر مشخص نیست.

  همچنین در ارتباط با جنون این پزشک نیز چیزی ثابت نشده است.به گفته وی، پزشک تبریزی اعتراف کرده که غذای دریافتی نذری نبوده و خود وی از یک رستوران غذا را تهیه کرده است. او همچنین به خرید سم نیز اعتراف کرده که در کالبدشکافی‌ قربانیان مشخص شد آنها با سمی که در غذای خریداری شده توسط خود پزشک وجود داشته، فوت کرده‌اند. حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای ادامه داد:

  هم‌اکنون این پزشک به اتهام قتل در بازداشت است و چند موضوع مهم و شک‌برانگیز ازجمله موضوعاتی است که باعث شده این فرد در بازداشت بماند. یکی از موضوعات شک‌برانگیز آن بود که این پزشک به واسطه انتشار عکسی از نسخه نوشته شده توسط این فرد به‌عنوان پزشک خیر معرفی شد که پیگیری‌های انجام‌شده تا این لحظه نشان داد هیچ بیماری از این پزشک چنین نسخه‌ای نگرفته و هیچ داروخانه‌ای نیز چنین نسخه‌ای را دریافت نکرده است.

  تحقیقات بعدی نیز نشان داد که عکس این نسخه توسط یکی از بستگان این پزشک منتشر شده است. در همین حال، دادستان تبریز نیز در گفت‌وگو با همشهری گفت: شواهد زیادی ازجمله فیلم دوربین‌های مداربسته رستورانی که متهم از آنجا غذا تهیه کرده و همچنین اظهارات خود متهم و مسائل خانوادگی وجود دارد که نشان می‌دهد جز این فرد کسی در این جنایت نقش ندارد. با این حال هنوز وی انگیزه‌اش از این اقدام را فاش نکرده است و پرونده به‌زودی پس از تحقیقات تکمیلی و صدور قرار جلب به دادرسی برای محاکمه به دادگاه کیفری استان فرستاده خواهد شد تا در آنجا درباره اتهام او تصمیم‌گیری شود.