انتقاد دختر هاشمی رفسنجانی از روحانی

0

فارس، فائزه هاشمی یکی از فعالان اغتشاشات سال ۸۸ در آستانه سالروز حماسه ۹ دی گفت‌وگویی با یکی از سایت‌‌های ضدانقلاب انجام داده است.

فائزه هاشمی در قسمتی از این مصاحبه با تایید این ادعای فعالان اپوزیسیون که عدالت قضایی و دادگستری در قوه قضاییه ضعیف است و بسیاری از متهمین سیاسی از داشتن وکیل محروم هستند، گفت: هم اکنون تعدادی زیادی از زنان و مردان در زندان‌ها هستند و ما معتقدیم این‌ها با توجه به اتهامات سیاسی به زندان رفته‌اند.

این فعال اصلاح‌طلب با زیر سوال بردن مسئولان نظام جمهوری اسلامی ادعا کرد: موارد بسیاری در قانون اساسی وجود دارد که اجرا نمی‌شود، مگر‌‌ همان دادگاه‌های عادلانه اجرا شد؟ یا حق داشتن وکیل اجرا شده؟ و یا اصل ۲۷ که تظاهرات آزاد است اجرا شده؟

هاشمی همچنین با ادعای رعایت نشدن عدالت در خصوص حصر خانگی فتنه‌گران سال ۸۸ افزود: به اعتقاد من شرایط دوباره مورد بررسی قرار دادن این حصر‌ها و زندان‌ها وجود دارد تا عدالت برقرار شده و خانم رهنورد و آقایان موسوی و کروبی و سایر زندانیان همگی آزاد شوند.

وی همچنین با انتقاد از عملکرد حجت‌الاسلام روحانی در خصوص عدم آزادی سران فتنه‌ گفت: پس از شروع به کار دولت روحانی گفته شد که پرونده حصر به شورای‌عالی امنیت ملی ارجاع شده اما با گذشت چند ماه نه تنها مساله حصر حل نشده بلکه وزیر دادگستری گفته است دولت قصد ندارد وارد مساله حصر شود و مشخص نیست مسئولیت حصر خانگی با چه نهادی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ